جزیره شرقی شیلی

شیلی یکی از مهم‌ترین کشورهای آمریکای جنوبی است که مکان‌های اعجاب‌انگیزی را در دل خود پنهان کرده است. به دلیل ناشناخته‌تر بودن این کشور برای مردم سراسر جهان بسیاری از این جاذبه‌های گردشگری از دید توریست‌ها پنهان مانده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با این مکان‌های جالب و مخفی آشنا کنیم. در ادامه با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.

آیا بزرگ‌ترین استخر شنای دنیا در شیلی قرار دارد؟

بزرگ ترین استخر شنا شیلی

در سواحل بی‌کران اقیانوس آرام و در این کشور بهشتی وجود دارد که برای تفریح توریست‌ها در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است. در این بهشت انسانی استخری واقع شده که حجم آب آن بیش از ۶۶ گالون آب است و نام آن به عنوان بزرگ‌ترین استخر دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. هزینه اولیه ساخت این استخر چیزی بالغ بر ۱ میلیارد دلار است و سالیانه ۲ میلیون دلار برای تعمیرات و نگهداری آن صرف می‌شود.

بیابان آتاکاما، خشک ترین نقطه کره زمین است.

خشک ترین بیابان دنیا شیلی

در این کشور صحرایی وجود دارد که به گفته دانشمندان خشک‌ترین نقطه کره زمین است. برخی از قسمت‌های این صحرا تا به حال حتی یک قطره باران را نیز به خود ندیده‌اند. این بیابان قدیمی‌ترین بیابان دنیا است و با طول ۱۰۰۰ کیلومتر بین رشته کوه‌های آند و اقیانوس آرام واقع شده است. مساحت این بیابان  ۳۶۰۰۰۰ کیلومتر مربع است.

پنگوئن‌ها

پنگوئن در شیلی

نکته دیگری که در مورد شیلی باید بدانید این است که در این کشور پنگوئن‌ها در باغ‌وحش زندگی نمی‌کنند و در بسیاری از نقاط جنوبی می‌توان زیستگاه‌های طبیعی این حیوان را از نزدیک مشاهده کرد. البته این جانور در سواحل شمالی شیلی هم دیده می‌شود. هنگامی که به نقاط ساحلی این کشور سفر می‌کنید می‌توانید تعداد زیادی از جفت‌های پنگوئن که در ساحل راه می‌روند و یا در لانه‌های خود هستند را مشاهده کنید.

تعداد زیادی آتشفشان فعال در کوه‌های آند وجود دارد

آتشفشان شیلی

شیلی در دنیا مقام اول از لحاظ تعداد آتشفشان را دارد. بسیاری از این آتشفشان‌ها همچنان فعال هستند و گاه‌گاهی اخبار فعالیت‌های آنان در دنیا به گوش می‌رسد. بسیاری از کوهنوردان از سراسر دنیا به شوق بالا رفتن از این آتشفشان‌ها و تماشای مناظر زیبای آن‌ها به شیلی سفر می‌کنند.

یکی از بلندترین خطوط ساحلی در دنیا متعلق به کشور شیلی است

بلندترین خط ساحلی شیلی

شیلی از لحاظ طولی یکی از درازترین کشورهای دنیا است که در پهنه اقیانوس آرمیده است. خط ساحلی در شیلی به ۶۵۰۰ کیلومتر می‌رسد. در کم‌تر نقطه‌ای از دنیا می‌توان چنین خط ساحلی را مشاهده کرد. البته از لحاظ عرضی هم شیلی کم‌عرض‌ترین کشور دنیا است و در برخی نقاط فاصله شرق و غرب آن تنها ۲۰۰ کیلوممتر می‌شود. شیلی به دلیل موقعیت خاص خود آب و هوای مدیترانه‌ای دارد و گردشگران از تفریح در هوای گرم و زیر آفتاب درخشان آن لذت می‌برند.

جزیره شرقی

این جزیره که «موآی» نام دارد در دهه ۱۷۰۰ به نام جزیره شرقی شناخته شد. این جزیره در سال ۱۸۸۸ به کشور شیلی پیوست. در طول دهه ۱۹۰۰ این منطقه محلی برای چرای گوسفندان روستاییان به شمار می‌آمده است. یکی از چیزهای اعجاب‌انگیزی که در مورد این جزیره وجود دارد تونل‌های مخصوص حرکت مواد مذاب آتشفشانی در زیرزمین است که تاکنون ۷ کیلومتر از آن شناخته و کشف شده است.

در شیلی ۵ میراث جهانی ثبت شده در فهرست یونسکو وجود دارد

میراث‌ جهانی یونسکو که در شیلی وجود دارند در دسته شاهکارهای فرهنگی دسته‌بندی می‌شوند. این میراث ما را به تاریخ زندگی انسان‌های ساکن در آمریکا می‌برد و باعث می‌شود تا در نحوه و سبک زندگی آن‌ها تفکر و تعمق بیشتری کنیم. این پنج میراث عبارت از «کلیساهای شیلویی» ، «بندر تاریخی والپارازو»، «هامبراستون و آثار هنری سانتا لورا»، «پارک ملی راپانویی» و «دهکده سوئل ماینینک» هستند.

شاید باور این موضوع سخت باشد اما این مقاله تنها بخش بسیار کوچکی از شیلی را به علاقمندان سفر معرفی می‌کند. برای شناخت بیشتر این کشور منحصربفرد در آمریکای جنوبی بهتر است سفری به عمق زیبایی‌های آن داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد شیلی به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.