کیش

پول خرج کردن در سفر یک واقعیت غیرقابل‌انکار است. فکرش را بکنید این‌همه مسافت را طی کرده‌اید تا لذت ببرید اما با حسابگری تمام خوشی‌های آن خراب شود. در جزیره کیش باید حاتم طایی باشید تا به شما خوش بگذرد.

کیش

تفریحات کیش با وجود آنکه جزیره‌ای و محصور در آب است اما محدود به دریا نیست. اقامت در کشتی‌های لوکس، جُنگ‌های شبانه، مراکز خرید لوکس، کنسرت‌های متنوع و مراکز تفریحی بخشی از امکانات لوکس این جزیره مرجانی است.

در این مطلب با تفریحات آبی کیش آشنا شوید تا در گرمای هوای چند درجه اینجا خنک شوید.

تفریحات آبی در خلیج‌فارس

اسکوتر زیردریایی

از راهپیمایی در اعماق آب‌های خلیج‌فارس لذت می‌برید؟ با سوارشدن اسکوتر به کف دریا بروید و در کنار ماهی‌های هزار رنگ و آب‌های فیروزه‌ای شنا کنید. اسکوتر زیردریایی یکی از تفریحات تقریباً جدیدی است که به کیش رسیده و علاقه‌مندان می‌توانند به‌وسیله آن در اعماق جزیره هم تفریح کنند.

این وسیله شبیه به یک دوچرخه است که با یک ماسک اکسیژن تجهیزِ شده و شما می‌توانید به اعماق دریا بروید. برای سوارشدن آن نیاز به داشتن مدرک قواصی و یا حتی شناگر ماهر بودن نیست اما برای اطمینان بیشتر یک مربی را همراه خود کنید.

نکته: فقط افراد بالای ۱۲ سال مجاز به استفاده از اسکوتر زیردریایی هستند.

اسکوتر زیردریایی

پاراسل

بر فراز آبی‌های خلیج‌فارس پرواز کنید و تمام جزیره را دید بزنید. در این تفریح، شما با یک چتر به آسمان می‌روید و یک قایق که بر روی آب است؛ شما را حمل می‌کند. قایق به‌سرعت می‌تازد و شما در آسمان پرواز می‌کنید.

جای هیچ نگرانی نیست و این وسیله کاملاً امن است، فقط کافی ست شما جیغ بکشید و از لحظات لذت ببرید.

پاراسل

مطالب مرتبط

رستوران های جزیره کیش

اجاره ماشین در کیش

مراکز خرید کیش

فلای برد

جدال آب و جاذبه یکی از خاطره‌انگیزترین تفریحات را خواهد ساخت. فلای برد جت اسکی شخصی است که با پمپاژ هوا و فشار آب کار می‌کند.

با فلای برد تا ارتفاع حتی ۱۲ متری هم به هوا بروید، چرخ بزنید و در آب شیرجه بزنید. این ورزش ممکن است سخت باشد اما شک نکنید که بعد از چند بار استفاده از آن عضلاتتان ورزیده خواهد شد.

فلای برد

شاتل و بنانا

این تفریح هیچ محدودیت سنی ندارد اما کودکان خردسال از استفاده آن بیشتر از هر شخص دیگری لذت می‌برند. در شاتل و بنانا سوار بر توپ‌های بادی می‌شوید و با سرعت نور بر روی آب‌ها به سمت جلو حرکت می‌کنید.

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که زود تسلیم می‌شوید سوار این وسیله‌ها نشوید چون شاتل و بنانا زور و مقاومت شما را به چالش می‌کشد.

شما سوار بر تیوپ‌های بادی می‌شوید که با یک طناب به قایق موتوری متصل است. این قایق‌ها با سرعت هرچه تمام حرکت می‌کنند و در راه مدام به هوا پرتاب می‌شوید. قهرمان اصلی این بازی اشخاصی هستند که در بدترین حالت ممکن هم از تیوپ جدا نشوند و به آب نیافتند.

شاتل و بنانا

غواصی

یکی از ورزش‌های هیجان‌انگیز که شما را وارد قلمرو پررمزوراز موجودات دریایی می‌کند. غواصی یک فرصت ارزنده برای همگان است تا به نیلگون بودن و خاص بودن خلیج‌فارس پی ببرند.

برای غواصی کردن نیازی به داشتن مدارک تخصصی نیست و فقط کافی ست که به حرف‌های مربی گوش دهید و دل به دریا بزنید. از هیچی نترسید چون شما در عمق کم خواهید رفت و در آنجا خبری از کوسه نیست.

غواصی

مطالب مرتبط

بلیط تهران کیش

رزرو هتل‌های کیش

خرید بلیط هواپیما

کشتی آکواریوم

در این مورد بدون آنکه خیس شوید از دیدن مناظره حیرت‌انگیز دریا لذت خواهید برد. در کشتی آکواریوم شما سوار بر یک کشتی کوچک  می‌شوید و بر روی امواج دریا می‌تازید.

کشتی شامل دو قسمت است: قسمت بالایی مشرف‌به دریا و قسمت زیرین آن دارای کف شیشه است. در قسمت شیشه‌ای آن شما می‌توانید ماهی‌های هزاران رنگ جزیره را با منظره سه‌بعدی که در اعماق دریا سکونت دارند را تماشا کنید.

البته نگفته نماند که در طول حضور شما در این کشتی، برنامه‌های مفرح و شادی برگزار می‌شود که خوش گذارانی شما به بینهایت برسد.

کشتی آکواریوم

پدل بورد

با پارو زدن بر روی آب موافق هستید؟ در اینجا می‌توانید به سراغ پدل بورد بروید و آرام و آهسته برای خود بتازید.

پدل بورد یک‌تخته محکم از جنس فیبر کربن یا گلاس، چوب بامبو و یا در مدل‌های دیگر است که افراد هنگام استفاده از آن باید پاهای خود را جمع کنند و با یک پارو بر روی آب حرکت کنند.

اگر فرزند کوچکی دارید همراه خود به پدل بورد ببرید. آن‌ها را جلوی تخته بنشانید و به سمت جلو حرکت کنید.

پدل بورد