سردترین نقاط جهان
امتیاز ما

زمستان در بعضی از نقاط زمین معنایی فراتر از برف‌بازی و آدم‌برفی دارد. برخی از نقاط دنیا در زمستان‌ها به شدت سرد و غیرقابل سکونت می‌شود. چنین نقاطی در سایر فصل‌های سال هم چندان گرم نیستند و آب و هوای سرد و یخ‌بندان تمایلی به دوری از آنها را ندارد. اما سردترین کشورها و نقاط دنیا در کدام قسمت از این کره خاکی قرار دارند؟ اگر دوست دارید درباره سردترین نقاط جهان بیشتر بدانید از شما دعوت می‌کنیم تا این مقاله را در مجله‌ی گردشگری دور و نزدیک تا انتها بخوانید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

سردترین نقاط جهان کجاست؟

دودینکا Dudinka ، روسیه

دودینکا در بالای مدار شمالگان قرار دارد و در ناحیه سیبری روسیه واقع شده است. این شهر دارای ۲۰هزار نفر جمعیت است و در فصول مختلف سال، آب و هوایی سرد دارد. این سردی در زمستان‌ها به اوج خود می‌رسد. متوسط دمای هوا در ماه ژانویه در دودینکا به منفی ۳۳ درجه سلسیوس می‌رسد. گفته می‌شود که سالیان بسیار گذشته، بخشی از این شهر به واسطه یخ‌بندانی سخت در زمستان از بین رفته است.

دودینکا Dudinka ، روسیه

هاربین Harbin ، چین

در شمال شرقی کشور چین، شهر هاربین حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت قرار دارد. به خاطر سرمای مداومی که در این شهر در جریان است به آن «شهر یخی» گفته می‌شود. در طول ماه ژانویه، دمای هوای هاربین به حدود منفی ۲۲ تا ۲۴ درجه سلسیوس می‌رسد و به واسطه برف و یخ فراوانش، جشنواره‌های زیادی در زمینه ساخت آدم‌برفی، مجسمه‌های یخی و… در آن برگزار می‌شود.

وینیپِگ Winnipeg ، کانادا

وینیپگ، یکی از سردترین شهرهای آمریکای شمالی است. در این شهر سرد حدود ۷۱۵ هزار نفر زندگی می‌کنند و در ماه ژانویه متوسط دمای هوا به منفی ۲۰ تا ۲۲ درجه سلسیوس می‌رسد. در طول تاریخ، داستان‌های عجیب و غریب زیادی به خاطر یخ‌بندان‌های شدید در این شهر به وقوع پیوسته است. برای مثال، خانه‌های زیادی از سرما یخ زده‌اند و قندیل بسته‌اند. گرانترین سوییت جهان

وینیپِگ Winnipeg ، کانادا

یِلونایف Yellowknife ، کانادا

شهر یلونایف در سال ۱۹۳۴ بنا شده است و حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. صنعت رایج در این شهر، استخراج از معدن بوده است. دمای عادی هوا در ماه ژانویه در یلونایف حدود منفی ۳۲ درجه سلسیوس است. در سال ۲۰۱۴، به این شهر، عنوان سردترین شهر در کشور کانادا داده شده بود. بهترین فرودگاه جهان

یاکوتسک Yakutsk، روسیه

زمستان‌های یاکوتسک روسیه را سردترین و سخت‌ترین زمستان‌های دنیا می‌دانند. حدود ۲۸۲ هزار و ۴۰۰ نفر در این مکان زندگی می‌کنند و در ماه ژانویه باید منتظر دمایی معادل زیر ۳۸ تا ۴۱ درجه سلسیوس بود. رکورد سردترین زمان در طول سالیان مختلف متعلق به سال ۱۸۹۱ است. یعنی سالی که دمای هوا به منفی ۶۴ درجه سلسیوس رسیده بود. زمستان‌ها در این شهر، کمی زودتر از نقاط دیگر دنیا شروع می‌شود.

یاکوتسک Yakutsk، روسیه

در آخر سردترین نقاط جهان

زندگی کردن در شهرهای سرد دنیا را می‌پسندید؟ اهل برف و سرما هستید؟ بعید می‌دانیم که کسی از زندگی در نقاطی از دنیا که پر از یخ و برف هستند برای همیشه استقبال کند. اما اگر قصد رفتن به یک سفر گردشگری را داشته باشید و بخواهید تمام پدیده‌ها و اتفاقات خاص طبیعت را بیرون از عکس‌ها و فیلم‌ها و از نزدیک ببینید قطعا سفر به نقاط سرد را هم در برنامه‌های‌تان خواهید گذاشت.