هندوستان یکی از مقاصد پر طرفدار گردشگری است. دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد هندوستان، مخصوصا «بمبئی» ارزش دیدن را دارد. از شب‌های بمبئی گرفته تا طبیعت زیبای هندوستان، همگی شما را ترغیب می‌کنند که یک بار هم که شده به این شهر سفر کنید. اگر تا به حال برای سفر به بمبئی تردید داشتید، اکنون زمان آن رسیده که دلایل سفر به این شهر زیبا را بخوانید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

بمبئی، شهر رویاها

این شهر نام «شهر رویاها» شناخته می‌شود و چیزی بیشتر از یک پایتخت تجاری است. این شهر پدیده‌ای است که هرکس باید حتی یک بار هم که شده تجربه کند و هر روز می‌توانید شاهد اتفاقات جالب این شهر باشید. شبکه‌های راه‌آهن که هر روز بیشترین تعداد مسافر را نسبت به دیگر قطارهای جهان جابه‌جا می‌کنند از این دسته اتفاقات جالب هستند. این تنها و بهترین راه حمل و نقل جمعیت بالای این شهر که هر روز هم در حال افزایش است به نظر می‌رسد.

طبیعت

بمبئی تنها برای کسای که زندگی شهری را دوست دارند نیست. این شهر برای طبیعت‌دوستان هم مکان فوق‌العاده‌ای خواهد بود. پارک ملی «سانجای گاندی» بزرگ‌ترین پارک شهری‌ است و در داخل محدوده‌ی شهری قرار گرفته است. گیاهان و جانداران کمیاب و جمعیتی از ببرها را می‌توان در این پارک مشاهده کرد. پارک ملی سانجای گاندی وسیع و یک پارک با جنگلی متراکم است و یک مکان ایده‌آل برای پیاده‌روی و تماشای پرندگان به شمار می‌رود. اگر فکر می‌کنید این پارک نمی‌تواند شما را راضی کند، بمبئی دارای مقاصد زیبای دیگری برای پیاده‌روی و تماشای طبیعت است؛ از پارک «هاریش‌چاندراگاد» گرفته تا ارتفاعات «کالسوبای».

غذا

سفر به بمبئی

بمبئی برای هر سلیقه یک غذای خاص ارائه می‌کند. از غذاهای تاریخی‌ای چون کباب که طرفداران زیادی در سراسر هندوستان دارد گرفته تا رستوران‌هایی با غذاهای حنوب هندوستان، همه نشان می دهند که بمبئی شهری وسیع و متنوع است.  تنوع غذایی در این شهر باعث شده به مکان ایده‌آلی برای افرادی که عاشق غذا هستند تبدیل شود.

بازارها

سفر به بمبئی

بازارهای زیادی در بمبئی وجود دارد. بازار «چور» و بازار «کرافورد» از جمله این بازارها هستند و دیدن آنها خالی از لطف نیست. اگر به دنبال عتیقه‌جات، سوغاتی یا لباس‌های هندی می‌گردید، بازارهای این شهر جایی هستند که باید حتما بروید.

تاریخ

بمبئی شهری با یک پیشینه‌ی تاریخی غنی است. این شهر دارای تمدن‌های باستانی بوده که میراث آنها به شکل غارهای «کانهری» و دیگر بناهای قدیمی هنوز باقی مانده و نشان‌دهنده‌ی روزهایی است که این شهر پشت سر گذاشته است.

معماری

سفر به بمبئی

بمبئی معماری‌های زیبایی دارد و یکی از دلایل شهرت این شهر همین معماری‌ها است. «درگاه حاج علی» که مربوط به قرن ۱۴ است که در میان آب دریا قرار گرفته است، بناهای دیگری چون «پایانه چاتراپاتی شیواجی» یا «باندرا وورلی سی لینک» از نمونه‌های دیگر معماری در این کلان شهر هستند که هرکدام تاریخ شگفت‌انگیز خود را دارند.

سواحل

سفر به بمبئی

سواحل زیبای بمبئی که با آب‌های اقیانوس هند احاطه شده، بمبئی را به شهری ساحلی برای دوست‌داران ساحل و دریا تبدیل کرده است. سواحل متنوعی برای هر سلیقه، از جمله سواحل خلوت، شلوغ یا سواحلی که در آن فستیوال و جشن برگزار می‌شود، در این شهر وجود دارد.

مد برای هر بودجه

بمبئی پایتخت غیر رسمی مد در هندوستان است. خیابان «باندرا هیل»، بوتیک‌های شیک و «کولابا کازوی» که می‌توانید جواهرات ارزان‌قیمت در آنجا خریداری کنید، همگی برای کسانی که به مد اهمیت می‌دهند، با هر بودجه‌ای کمک می‌کند.

هنر

سفر به بمبئی

بمبئی یکی از بهترین شهرهایی است که می توانید در آن هنر معاصر هند را درک کنید. نقاشی‌های خیابانی خیابان «چاپل»، گالری هنر «جهانگیر» و  دیگر گالری‌های معروف هند همگی نشاندهنده‌ی این است که این شهر برای هنردوستان مکان ایده‌آلی خواهد بود. اگر از طرفداران تاریخ هنر هستید، معابد تاریخی این شهر و موزه‌های زیبایش شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.