جاده اسپارتا به آنتالیا

چند سالی است که سفر به ترکیه و رفتن به شهرهای مختلف آن مثل، آنتالیا کاملا میان ایرانی‌ها رایج شده است. آن‌قدر نام آنتالیا و شهرهای دیگر ترکیه در خاطرات سفر ایرانی‌ها تکرار می‌شود که همه حتی کسانی که به ترکیه نرفته‌اند هم با این شهرها آشنایی پیدا کرده‌اند. برای رفتن به آنتالیا هم پروازی مستقیم از تهران به فرودگاه بین‌المللی این شهر وجود دارد و هم می‌توان در فرودگاه اسپارتا به زمین ترکیه نشست و بعد از طریق راه زمینی و جاده اسپارتا به آنتالیا ، راهی مقصد شد. اما قبل از اینکه به سراغ راه‌های منتهی به استانبول برویم، بهتر است کمی از اسپارتا و آنتالیا برای‌تان بگوییمبا مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.  بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

سفر به اسپارتا و آنتالیا

همان‌طور که در سطور قبلی گفته شد، سفر به ترکیه، مزایای زیادی به همراه دارد. این کشور، شهرهای متنوع و زیبایی دارد. برای مثال، اسپارتا یکی از مکان‌های دیدنی ترکیه است. شهر اسپارتا زیباست و به آن شهر گل هم گفته می‌شود. اسپارتا بسیار دیدنی و از مناطق خوب گردشگری ترکیه محسوب می‌شود. بسیاری از گردشگران در سال‌های اخیر به این شهر زیبا هم سر می‌زنند. نام آنتالیا را احتمالا بیشتر از اسپارتا شنیده‌اید. آنتالیا هم از آن شهرهای زیبایی به شمار می‌رود که تردد در آن از سوی گردشگران ایرانی بسیار زیاد است.

با سفر به آنتالیا می‌توانید از جاذبه‌های فراوان آن دیدن کنید. بلوارهای زیبا با نخل‌های بلند، لنگرگاه‌ها و خانه‌هایی با معماری قدیمی از جذابیت‌های این شهر به شمار می‌روند. برای اینکه تعطیلات خود را در آب و هوایی مدیترانه ای بگذرانید از زیبایی‌های دریا بهره ببرید، فکر کردن به آنتالیا و سفر به آن، ایده بسیار خوبی خواهد بود. خرید ارزان بلیط تهران آنتالیا | بلیط آنتالیا تهران

سفر به اسپارتا و آنتالیا

جاده اسپارتا به آنتالیا

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، برای رفتن به آنتالیا پرواز مستقیم از تهران به این شهر وجود دارد اما این پرواز در بین راه برای سوخت‌گیری، توقفی در حدود ۴۵ دقیقه دارد. در این توقف، مسافران از هواپیما پیاده نمی‌شوند. بعد از سوخت‌گیری، هواپیما به مقصد آنتالیا به پرواز خود ادامه می‌دهد. اما مسیر دیگری هم برای رفتن به آنتالیا وجود دارد و آن توقف در اسپارتاست. یعنی از تهران به سمت ترکیه با پروازی حرکت کنید که در فرودگاه اسپارتا به زمین می‌نشیند. بعد از اینکه در اسپارتا فرود آمدید، حق انتخاب دارید که این شهر را هم بگردید و بعد از گشت و گذار در آن به سمت آنتالیا رهسپار شوید.

سفر به اسپارتا و آنتالیا

برای رفتن از اسپارتا به آنتالیا، لازم است از جاده‌ای پرپیچ و خم جاده اسپارتا به آنتالیا عبور کنید. جاده اسپارتا به آنتالیا کمی خطرناک است و برای تردد در آن نیاز به رعایت ایمنی و احتیاط است. تاکنون چندین بار در این جاده برای مسافران ایرانی، حادثه و تصادف پیش آمده است. اگر به این شهر یعنی آنتالیا سفر می‌کنید و در نظر دارید که از مسیر اسپارتا به آن راهی مقصد موردنظرتان شوید باید به جاده پرپیچ و خم آن هم نگاهی داشته باشید. شاید ترجیح دادن مسیر هوایی مستقیم پرواز از تهران به آنتالیا با توقفی که در راه است، بهتر از مسیری باشد که عبور از آن کمی چالش‌برانگیز و خطرناک است. در هر حال انتخاب با شماست. سفر خوبی داشته باشید. استانبول یا آنتالیا