نکات سفر به ویتنام
امتیاز ما

سفر به ویتنام جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد؛ از کوه‌های مرتفع گرفته تا اقوام مختلف، زمین‌های شالی‌کاری و سواحل و معابد زیبا. مانند هر کشور دیگری سفر به ویتنام هم چالش‌های خاص خود را دارد که باید پیش از سفر به این کشور درباره‌ی آن‌ها بیشتر بدانید تا بدون بروز مشکل خاطراتی فراموش‌نشدنی از سفر به ویتنام داشته باشید. با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا درباره‌ی سفر به ویتنام برای شما توضیح دهیم. بلیط هواپیما

نکات سفر به ویتنام

دوستانه رفتار کنید

هر سال گردشگران زیادی به ویتنام سفر می‌کنند و این به این معنا است که مردم این کشور مانند مردم کشورهای همسایه‌اش مثل میانمار و کامبوج کنجکاوی زیادی نسبت به گردشگران نشان می‌دهند. به علاوه بیشتر مردم تایوان اعتمادبه‌نفس کافی برای انگلیسی صحبت کردن ندارند. با وجود اینکه این زبان را در مدرسه یاد گرفته‌اند. بنابراین ممکن است زیاد با گردشگران صحبت نکنند مگر اینکه گردشگران به کمک احتیاج داشته باشند. مطمئن باشید که مردم ویتنام مردمی مهربان با رفتاری دوستانه هستند و اگر از کسی سوال بپرسید با لبخند و زبان انگلیسی واضح به شما پاسخ خواهد داد. سعی کنید کلمات ساده و کاربردی زبان ویتنامی را یاد بگیرید تا راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

در ویتنام دوستانه رفتار کنید

از اینترنت استفاده کنید

بیشتر هتل‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های ویتنام دارای اینترنت پرسرعت هستند. بنابراین می‌توانید به راحتی و با خریدن یک سیم کارت به اینترنت متصل شوید. اسامی خیابان‌های ویتنام اغلب طولانی هستند و از روی اسامی افراد معروف انتخاب شده‌اند؛ بنابراین نقشه‌های دیجیتال از نقشه‌های کاغذی برای گردشگران مناسب‌تر هستند. داشتن یک سیم کارت داخلی برای ارتباط  با راهنما و برنامه‌ریزی‌های سفر و حتی رزرو‌های لحظه‌آخری لازم است. سیم کارت‌های داخلی را می‌توانید در هر مغازه‌ای پیدا کنید. زمانی‌که سیم کارت را خریداری کردید، از مغازه‌دار یا رزروشن هتل درخواست کنید اینترنت را برای شما راه‌اندازی کند.

هنگام تاکسی سوار شدن احتیاط کنید

برای برخی موتورهایی که در خیابان‌های هانوی یا هوشی‌مین مسافر سوار می‌کنند، بهترین روش برای گشت‌و گذار در شهر است. هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ویتنام باید مراقب کلاه‌برداری‌ها باشید. همیشه پیش از سوار شدن کرایه را با راننده طی کنید. زیرا ممکن است کرایه‌ی بیشتری از گردشگران گرفته شود. از کمپانی‌های معتبر تاکسی مانند «مای لین» و «ویناسون» که هر دو دارای اپلیکیشن هستند استفاده کنید. شهرهای بزرگ‌تر از اپلیکیشن‌هایی مانند «اوبر» و «گرَب» هم قابل استفاده هستند. ممکن است راننده با شما تماس بگیرد؛ بنابراین داشتن دوستی که به زبان ویتنامی صحبت می‌کند ممکن است مفید باشد.

مهم ترین نکات سفر به ویتنام

مراقب محیط اطراف باشید

آمار جرم و جنایت در ویتنام بسیار پایین است؛ اما ممکن است دزدی اتفاق بیافتد. سعی کنید کمتر از تلفن همراه و لوازم الکترونیکی خود در خارج از خانه استفاده کنید. حتی هنگامی که در تاکسی‌های خیابانی در پشت موتور نشسته‌اید، پاسپورت خود را در هتل بگذارید زیرا دلیل خاصی برای حمل آن در بیرون از خانه ندارید. اگر می‌خواهید هنگام شب در بیرون از خانه گردش کنید سعی کنید با یکی از دوستان خود بروید و به جای موتور سیکلت از تاکسی استفاده کنید.