ثروتمندترین افراد دنیا

شاید کمی غیرمنتظره باشد اما دیگر نمی توان گفت ثروتمندترین افراد دنیا در نیویورک زندگی می‌کنند. نیویورک جای خود را به هنگ‌کنگ داده است و اکنون هنگ‌کنگ شهری است که بیشترین تعداد افراد ثروتمند دنیا در آن زندگی می‌کنند. امروز در مجله گردشگری دور و نزدیک در این باره بیشتر خواهید خواند. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

هنگ کنگ ثروتمندترین شهر دنیا

به نظر می‌رسد ثروتمندترین افراد دنیا در هنگ‌کنگ زندگی لوکس خود را سپری می‌کنند. طبق گزارش‌هایی که از (Wealth-X) منتشر شده است، هنگ‌کنگ محل زندگی افرادی است که حداقل ۲۳ میلیون پوند سرمایه دارند. بر اساس این گزارش، این شهر نیمه خودمختار در چین، در سال گذشته با افزایش ۳۱ درصدی افراد ثروتمندی روبه‌رو بوده که در این شهر زندگی کرده‌اند. ۱۰ هزار ساکن این شهر ثروتی دارند که آن‌ها را در میان ثروتمندترین افراد جامعه قرار می‌دهد. طبق تخمین‌هایی که سال گذشته صورت گرفت، در هنگ‌کنگ از هر ۷ نفر یک نفر میلیونر است و بیش از یک میلیون نفر در این شهر به عنوان میلیونر محسوب می‌شوند. بهترین مکان های آسیا 

چرا هنگ‌ کنگ تا این حد ثروتمند شد؟

ثروتمندترین افراد دنیا

هنگ‌کنگ همیشه شهری محبوب در میان افراد ثروتمند دنیا بوده است. شاید علت اصلی این موضوع این باشد که این شهر دروازه‌ای به سمت چین به‌شمار می‌آید. هنگ‌کنگ یکی از محبوب‌ترین شهرهای این کشور برای کسب‌وکار بین‌المللی و بهترین مرکز مادی و تجاری آسیا محسوب می‌شود. هنگ‌کنگ هنوز هم بهترین مکان برای تجارت و دسترسی به بازار بزرگ چین است.

در شهر هنگ‌کنگ شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های زیادی شکل می‌گیرد. راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این شهر بسیار ارزان و مقرون‌به‌صرفه است. به عنوان یک فرد خارجی، کسب‌وکار شما ۱۰۰ درصد متعلق به خودتان است و نیازی نیست حتما یک فرد بومی یا اهل کشور خاصی باشید. به‌علاوه، هنگ‌کنگ در دو دهه‌ی اخیر به عنوان آزادترین شهر از نظر اقتصادی شناخته شده و یکی از شهرهایی است که کمترین میزان فساد مالی را دارا است. پس تعجبی ندارد که ثروتمندترین افراد دنیا به سمت این شهر جذب می‌شوند.

کشور چین در نزدیکی هنگ‌کنگ واقع شده است. چین دومین اقتصاد قدرتمند جهان را در اختیار دارد. هنگ کنگ هم از این ارتباط و راه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری نفع زیادی می‌برد. با افزایش روابط چین و هنگ‌کنگ از طریق برنامه‌هایی مانند «منطقه‌ی خلیج بزرگ‌تر» (The Greater Bay Area) این شهر با ۹ شهر اصلی چین در ارتباط خواهد بود؛ در نتیجه رشد بیشتری در اقتصاد و نوآوری خواهد داشت. این هم یکی دیگر از دلایل محبوبیت شهر هنگ‌کنگ برای سرمایه‌گذاران و ثروتمندان است. کوچ سرفینگ چیست

از آنجائیکه هنگ‌کنگ گران‌ترین بازار املاک را در اختیار دارد، تعجبی ندارد که ثروت بیشتر ثروتمندان شهر از طریق املاک به‌دست آمده باشد. ثروتمندترین فرد شهر یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌داران املاک در هنگ‌هنگ، «لی کا شینگ» نام دارد که ثروتش ۲۸ میلیارد پوند محاسبه شده است. در مجموع ۹۳ میلیاردر دارد و ۵۰ خانواده از ثروتمندترین خانواده‌های آسیایی را در خود جای داده است. تا سال گذشته ثروت ۵۰ نفر از ثروتمندترین افراد هنگ‌کنگ حدود ۲۳۵ میلیارد پوند تخمین زده شده است.

افزایش نابرابری های اقتصادی

ثروتمندترین افراد دنیا

با وجود اینکه هنگ‌کنگ ثروتمندترین افراد دنیا را در خود جای داده است، نابرابری‌های اقتصادی این شهر بیشتر از هر زمان دیگری در ۴۵ سال اخیر گشته است. علی‌رغم اینکه عنوان یکی از ثروتمندترین شهرهای دنیا شناخته شده است و ذخایر مالی دولت هنگ‌کنگ بیش از ۱ تریلیون دلار هنگ‌کنگ، معادل ۹۸ میلیارد پوند تخمین زده شده است، هزینه‌های عمومی کمی با این آمار تفاوت دارد و محافظه‌کارانه‌تر انجام می‌شود.

بر اساس آمارهای دولتی از سال ۲۰۱۶، حدود ۱.۳۵ میلیون نفر از مردم هنگ‌کنگ یا یک نفر از هر پنج نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند. برخی از آمارها نشان می‌دهند که درآمد ثروتمندترین خانواده‌های هنگ‌کنگ ۴۴ برابر از خانواده‌های فقیر بیشتر بوده است.

ثروتمندترین افراد دنیا