قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

هنگ‌کنگ یکی از مقاصد محبوب گردشگری در تمام جهان است و سالانه میلیون‌ها گردشگری را به خود جذب می‌کند. این شهر زیبا و شگفت‌انگیز تجربه‌ای عالی خواهد بود البته اگر قوانین را رعایت کنید. پیش از سفر به هنگ‌کنگ باید با قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ آشنا باشید. با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا بایدها و نبایدهای سفر به هنگ‌کنگ را بدانید. بلیط هواپیما

قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

حتما دیم سام بخورید

قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

سفر به هنگ‌کنگ بدون خوردن «دیم سام» کامل نمی‌شود. دیم‌سام تنها یک غذا نیست، یک سبک زندگی است. این غذا انواع مختلفی ازجمله دامپلینگ‌های میگوی بخارپز، رول‌های نودل برنج، برنج پخته در برگ لوتوس و چندین غذای دیگر است که می‌توانید امتحان کنید.

تمام زمان خود را به خوردن غذا و خرید نگذرانید

بدون شک رستوران‌ها و مراکز خرید هنگ‌کنگ بهترین هستند اما اگر تمام زمان خود را به امتحان کردن رستوران‌های مختلف و خرید از مراکز خرید سپری کنید برای بازدید از دیگر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی هنگ‌کنگ دیگر زمانی نخواهید داشت. سعی کنید در سفر خود حتما از موزه‌ها، گالری‌ها و ساختمان‌های تاریخی و معابد دیدن کنید. ثروتمند ترین افراد جهان

لباس گرم با خود ببرید

قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

آب‌وهوای هنگ‌کنگ نیمه استوایی است. از ماه مارس تا نوامبر هوای این شهر اغلب گرم است. از ماه‌ ژوئن تا آگوست دمای هوا تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند. به‌علاوه رطوبت هوا هم افزایش ۹۰ درصدی خواهد داشت. اگر کمی سرمایی هستید بهتر است لباس گرم با خود بردارید زیرا کولرهایی که در محیط‌های بسته روشن می‌شوند محیط را بسیار سرد می‌سازند.

کُند نباشید

یکی از جالب ترین قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ سرعت عمل مردم هنگ کنگ است. مردم هنگ‌کنگ کارهای خود را سریع انجام می‌دهند. اگر در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت حرکت می کنید، یا از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده می‌کنید سعی کنید کمی تندتر عمل کنید زیرا مردم محلی دوست ندارد در صف معطل شوند یا ببینند فردی راه‌شان را سد کرده است.

درباره رستوران ها تحقیق کنید

قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

خیلی از بهترین سرآشپزهای دنیا در هنگ‌کنگ هستند پس نیازی نیست در مدت اقامت خود فقط غذای چینی میل کنید. بهتر است کمی درباره‌ی رستوران‌ها تحقیق کنید تا با انتخاب‌های بی‌شماری که پیش روی‌تان است آشنا شوید. وبسایت (Openrice) یکی از بهترین منابع برای آشنایی بیشتر شما با رستوران‌های هنگ‌کنگ است. از این وبسایت می‌توانید برای پیدا کردن رستوران‌های کوچک و دنج چینی که معمولا گردشگرات خارجی کمتر به آن‌ها سر می‌زنند و همچنین رستوران‌های بین‌المللی استفاده کنید. ۸ اصطلاح هنگ کنگی

در رستوران ها، پارک های عمومی و سواحل سیگار نکشید

طبق قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ ، سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و مجتمع‌‌های تجاری ممنوع است. به‌علاوه، سیگار کشیدن در فضای باز مانند پارک‌ها، سواحل، استخرهای شنا، وسایل نقلیه‌ی عمومی هم ممنوع است. اگر می‌خواهید در هتل سیگار بکشید حتما مطمئن شوید که اجازه‌ی این کار را در هتل به شما می‌دهند زیرا برخی از هتل‌ها سیگار کشیدن را ممنوع اعلام کرده‌اند.

حتما سوار تراموا شوید

ترامواهای هنگ‌‌کنگ که ارزان، آهسته و قابل اعتماد هستند از سال ۱۹۰۴ در حال فعالیت هستند. گاهی این وسایل نقلیه انسن را به گذشته‌های دورتری می‌برند؛ زمانی‌که زندگی شهری با سرعت خیلی کمتری در جریان بود. برای گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، ترامواها که به آهستگی در خیابان‌های شلوغ و زیبای هنگ‌کنگ حرکت می‌کنند می‌تواند بسیار جذاب باشد.

از ترامواهای گردشگران استفاده نکنید

قوانین گردشگری هنگ‌ کنگ

اگر به وبسایت ترامواهای هنگ‌کنگ سر بزنید، ممکن است وسوسه شوید یک بلیط ۴ روزه خریداری کنید که بدون محدودیت با پرداخت مبلغ ۳۴ دلار هنگ‌کنگ شما را در شهر می‌گرداند. اما هزینه‌ی یک سفر عادی با تراموا حدود ۲.۳۰ دلار هنگ‌کنگ است. نیازی نیست ۱۵ مسیر سوار تراموا شوید تا این مبلغ را جبران کنید. ممکن است به نظرتان منصفانه به نظر برسد اما در حقیقت این ترامواها تنها در برخی از نقاط کوچک شهر تردد می‌کنند. بهتر است برای دیدن بهتر خیابان‌ها مانند مردم محلی سوار تراموا شوید. . بهترین مکان های آسیا 

حتما کارت اختاپوس را تهیه کنید

کارت اختاپوس (Octapus Card) کارتی است که برای همه‌ی وسایل نقلیه، سوپرمارکت‌ها، داروخانه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های فست‌فود در هنگ‌کنگ قابل استفاده است. این کارت باعث می‌شود سفری راحت‌تر به هنگ‌کنگ داشته باشید. این کارت‌ها را می‌توانید در هر ایستگاه مترو خریداری کنید.