بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید

لوکزامبورگ با وجود مساحت بسیار کم خود فهرست بلند بالایی از شهرها و روستاهای دیدنی و شگفت‌انگیز در خود دارد. شهرهای این کشور بسیار کوچک تلفیقی از معماری تاریخی و افسانه‌های فانتزی را در دل خود پنهان کرده‌اند. اگر به تاریخ و ادبیات غنی اروپا و علی‌الخصوص فرانسه علاقمند باشید سفر به لوکزامبورگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله شما را با گوشه‌ای از زیبایی‌های این کشور کوچک که در دل اروپا و در همسایگی فرانسه قرار گرفته است آشنا می‌کنیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

کِلِرواکس

 زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ|کلرواکس

این روستا در منطقه‌ای آرام و کم‌جمعیت از شمال «لوکزامبورگ» واقع شده است. ساختمان‌های سفید و برفی به همراه قلعه‌های زیبا و خیال‌انگیز زیبایی‌های این منطقه را تشکیل می‌دهند. یکی از مهم‌ترین حوادثی که در این منطقه رخ داده نبرد «کِلِرواکس» طی جنگ جهانی دوم است که البته این جنگ با شکست بزرگ نیروهای متفقین به پایان رسیده است و از این لحاظ خوشنام نیست.

اِتِل بروک

زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ| اتل بروک

این دهکده با ساختمان های رنگارنگ خود در قلب کشور لوکزامبورگ واقع شدهاست. طبیعت زنده و رنگ‌های جذاب و زیبا در این شهر کوچک از ویژگی هایی است که در کمتر شهری از اروپا آن را مشاهده می‌کنید. پس اگر به دنبال منظره‌های منحصربفرد و ناب هستید سفر به «اِتِل بروک» را از دست ندهید. این شهر طی جنگ جهانی دوم دوبار توسط ارتش آلمان اشغال شد اما هر دوبار توسط ارتش ایالات متحده آزاد گردید. موزه‌ها و یادبودهایی از جنگ در این شهر کوچک وجود دارد که ارزش بازدید دارد.

دیکِرچ

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید|دیکرچ

این شهر در کرانه رودخانه «ساویر» آرمیده است و طبیعت سرسبز و انبوه آن دل هر مشتاق به طبیعتی را به سوی خود جذب می‌کند. میدان اصلی این شهر از گذشته محلی برای برگزاری کنسرت‌ها و فستیوال‌های عمومی بوده است اما گردش در خیابان‌های تاریخی و گذرگاه‌های قدیمی این شهر نیز خالی از لطف نیست.

لاروکِت

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید| لاروکت

این شهر در ظاهر به شکل یک قلعه بسیار بزرگ در میان منظره‌‌ای طبیعی و زیبا است. تاریخ ساخت این شهر و قلعه به قرون وسطی بازمی‌گردد و امروزه در بخش‌هایی از آن تنها می‌توان باقیمانده‌هایی از قلعه را مشاهده کرد که البته ارزش تاریخی بسیار زیادی دارد. در نزدیکی این شهر قلعه تاریخی دیگری با نام «میسِمبورگ» وجود دارد که تلفیقی از معماری قدیمی فرانسه و معماری دوران رنسانس است.