کار هایی که نباید در ترکیه کرد

 

مردم ترکیه به مهمان‌نوازی و رفتار دوستانه‌شان معروف هستند پس عصبانی کردن آن‌ها کار بسیار سختی است. اما یکسری اعمال توریست‌ها هست که افراد محلی خیلی به مذاقشان خوش نمی‌آید. ما آن‌ها‌را برای شما لیست کرده‌ایم تا از انجام آن‌ها دوری کنید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

(خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

توهین به مصطفی کمال آتاتورک

آتاتورک ترکیه

زمانیکه شما وارد ترکیه می‌شوید سریعا متوجه می‌شوید که عکس «آتاتورک» (Ataturk)، مؤسس و اولین رئیس‌جمهور ترکیه همه جا آویزان است. پس اصلا ایده خوبی نیست که به این شخصیت سرشناس تاریخ ترکیه توهین کنید. خرید سریع و مطمئن بلیط تهران استانبول

توجه نکردن به رفتار اجتماعی

یکسری قانون وجود دارد که تمام ترک ها از آن‌ها در اجتماع پیروی می‌کنند، مثل دادن جای خود به یک زن باردار یا یک فرد سالخورده در مترو یا کمک کردن هنگام جمع کردن میز غذا بعد صرف ناهار یا شام. اگر این رفتارهای اجتماعی کوچک را دنبال کنید احترام افراد محلی را برای خود خریده اید.

عکس گرفتن بدون اجازه

عکاسی در ترکیه

چیزهای زیادی در ترکیه وجود دارد که شما دلتان می‌خواد آن‌ها را با عکس گرفتن ثبت کنید اما یادتان باشد که بعضی از افراد محلی دوست ندارند که از آن‌ها عکسی گرفته شود پس فکر خوبی است تا قبل از عکس گرفتن از یک شخص یا یک مکان بخصوص اجازه بگیرید. بلیط تهران ازمیر را ارزان خریداری کنید.

صحبت درباره سیاست

اصلا ایده خوبی نیست تا در اماکن عمومی با صدای بلند درباره مسائل سیاسی صحبت کنید چون می‌دانید که چه کسانی در اطراف شما هستند و ممکن است شخصی با نظر شما مورد توهین واقع شود. صحبت درباره سیاست را بین خود و جمع دوستانتان نگه‌دارید و در مکان های عمومی درباره موضوعات دیگری صحبت کنید.

قبول نکردن نشانه تشکر یک فرد محلی

مردم ترکیه معمولا بسیار مهربان هستند، آن ها ممکن است شما را برای غذا به منزلشان دعوت کنند یا پیشنهاد کمک به شما بدهند. قبول نکردن این نوع پیشنهاد‌های مهمان‌نوازانه ممکن است کمی بی‌ادبانه باشد پس در نحوه رد کردن این پیشنهادها بسیار محتاط باشید یاپیشنهادشان را قبول کنید.

پایان بخش دوم