زیباترین شهرهای ژاپن
امتیاز ما

کشور ژاپن شاید به ظاهر کشور کوچکی باشد ولی دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا است و سواحل رویایی و منحصربه‌فردی دارد. این مناظر زیبا را با ساختمان‌های دوران امپراتوری «اِدو»، معابد جذاب و زیارتگاه‌های بزرگ ترکیب کنید و نتیجه را که بسیار فوق‌العاده است در برابر دیدگان خود تجسم کنید. اگر شما هم جذب این همه زیبایی شده‌اید و می‌خواهید با زیباترین شهرهای ژاپن آشنا شوید با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.

زیباترین شهرهای ژاپن

هیدا-تاکایاما

زیباترین شهرهای ژاپن

این شهر به دلیل وجود معابد زیبا و زیارتگاه‌های متعدد و ساختمان‌های قرن هیجدهمی خود به کیوتوی کوچک معروف است. فرهنگ و جذابیت تمدن کهن ژاپنی در این شهر محصور با کوه‌های «هیدا» به وضوح نمایان است. شما می‌توانید مناظر زیبایی از مغازه‌های کنار رودخانه، فروشگاه‌های سنتی و بازارهای محلی را از فراز این کوه‌ها تماشا کنید. قلب تاریخ این شهر خیابان «سان-ماچی» است که دارای ساختمان‌های چوبی قدیمی است که در ورودی آن‌ها پرده‌های «نورِن» (پارچه‌ی سنتی ژاپنی) نصب شده است. این خیابان‌های باریک دارای کانال‌های آب کوچکی هستند که امروزه نیز در بعضی اوقات برای شستن لباس و یا پارو کردن برف زمستانی (طبق سنت قدیمی) استفاده می‌شوند.

کاروایزاوا

یکی از زیباترین شهرهای ژاپن، بندری زیبا در میان رشته کوه‌های «آساما»، یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های «هونشو» است. اگر با قطار سریع‌السیر از توکیو به این شهر بروید تنها یک ساعت طول می‌کشد تا به آن برسید. امپراتور «آکیهیتو» همسر خود را در سال ۱۹۵۷ میلادی در این شهر ملاقات کرد و همین سبب شده است که این شهر به عنوان شهری رومانتیک شناخته شود. شهر «کاروایزاوا» مکان مناسبی برای پیاده‌روی و قرارهای عاشقانه است و شما می‌توانید از حمام‌های آبگرم و جنگل‌ پرندگان وحشی، که دارای بیش از ۶۰ گونه پرندگان است دیدن کنید.  خرید بلیط هواپیما تهران توکیو

زیباترین شهرهای ژاپن

اوتارو

این شهر یکی از بنادر مهم ماهیگیری ژاپن است و می‌توانید از طعم بی‌نظیر غذاهای دریایی در اینجا لذت ببرید. در این شهر کانالی وجود دارد که از میان انبارهای قدیمی گذر می‌کند و در زمان فستیوال‌های زمستانی چراغانی می‌شود و مملوء از جمعیت است و توریست‌های بسیاری به این منطقه می‌آیند.

زیباترین شهرهای ژاپن

نارا

این شهر که تقریبا هفتاد سال پایتخت ژاپن بوده است و بسیاری از میراث جهانی یونسکو در آن قرار دارد یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای ژاپن است. این شهر حدودا یک ساعت یا کیوتو و اوساکا فاصله دارد و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که در پارک «نارا» قرار دارند. علاوه بر وجود معابد زیبا این پارک دارای گوزن‌های زیبایی است که آزادانه در آن زندگی می‌کنند. معبد «تودایجی» که ساختمانی چوبی دارد نیز در این پارک است و بزرگ‌ترین مجسمه‌ی برنزی بودا در آن وجود دارد.

زیباترین شهرهای ژاپن

ماگومه

این شهر در گذشته استراحتگاهی برای مسافرانی بوده است که بین توکیو و کیوتو سفر می‌کردند. خیابان‌های اصلی شهر سنگفرش هستند و ساختمان‌های قدیمی زیادی در آن به چشم می‌خورد. دلیل اصلی سفر به این شهر قدم زدن در جاده‌ی ناکاسندو است. این جاده از میان جنگل‌ها و مزارع و آبشارهای زیبا عبور می‌کند و در نهایت به شهر زیبای «تسوماگو» ختم می‌شود. در تمام طول مسیر تابلوهایی به زبان انگلیسی وجود دارد و اتوبوس‌هایی در این مسیر به شما سرویس‌دهی می‌کنند. جاذبه های کیوتو

زیباترین شهرهای ژاپن

کانازاوا

زیباترین شهرهای ژاپن

در این شهر خیابان‌های باریک و محله‌های قدیمی وجود دارد و دارای معابد بسیار زیبایی است. در شهر «کانازاوا» باغ معروف کنروکوئن وجود دارد که یکی از زیباترین باغ‌های ژاپنی است. این شهر علاوه بر جاذبه‌های تاریخی شهری مدرن است که دارای رستوران‌ها و بوتیک‌های فوق‌العاده است.

هاکونه

زیباترین شهرهای ژاپن

در صد کیلومتری توکیو شهر «هاکونه» وجود دارد. این شهر کوه‌ها، جاده‌های پیاده‌روی و دریاچه‌های بسیار زیبایی دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها دریاچه‌ی «آشینوکو» است که از آنجا کوه «فوجی» و دروازه‌ی توری دیده می‌شوند. حمام‌های آبگرم و هتل‌های سنتی این شهر بسیار معروف هستند.

کاگوشیما

زیباترین شهرهای ژاپن

این شهر دارای خیابان‌های عریض و درختان نخل و گل‌های فراوان است. آب‌وهوای معتدل و گیاهان فوق‌العاده‌ی این شهر سبب شده‌اند که این شهر خواهر شهر ناپل در جنوب ایتالیا باشد. فعالیت آتشفشان «ساکوراجیما» باعث می‌شود که این شهر هر از گاهی با لایه‌ای از خاکستر سفید پوشانده شود. خرید بلیط هواپیما تهران توکیو

فورانو

زیباترین شهرهای ژاپن

این شهر کوچک در مرکز «هوکایدو» قرار گرفته است و به دلیل مناظر بی‌نظیر کشت‌زارهایش شهرت یافته است. ماه جولای محبوب‌ترین ماه برای بازدید از زیباترین شهرهای ژاپن است زیرا در این زمان شهر با شکوفه‌های گل آراسته می‌شود و دریایی از سنبل‌های بنفش را می‌توانید ببینید.

کاماکورا

این شهر که اغلب به آن کیوتوی غرب ژاپن نیز می‌گویند دارای معابد بودایی و زیارتگاه‌های «شینتوی» بسیاری است. مناظر طبیعی این شهر بسیار دیدنی هستند و تپه‌های آن مکان مناسبی برای پیاده‌روی است.

زیباترین شهرهای ژاپن