شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی
امتیاز ما

با شنیدن نام شکوفه‌های گیلاس همه‌ی ما مناظر شگفت‌انگیز ساکورا یا شکوفه‌های گیلاس را به خاطر می‌آوریم. مردم ژاپن در فصل بهار جشنی با نام «هانامی» برگزار می‌کنند. اگر می‌خواهید برای شرکت در این جشن به ژاپن سفر کنید شهر توکیو بهترین مکان برای دیدن شکوفه‌های گیلاس است. با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا مکان‌های مناسب جشن هانامی در شهر توکیو را به شما معرفی کنیم.

درباره جشن هانامی

شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی

شکوفه‌های گیلاس نماد ملی کشور ژاپن هستند. هر سال در فصل بهار جشنی به همین منظور برگزار می‌شود که هانامی (Hanami) نام دارد. هانامی در زبان ژاپنی به معنی دیدن گل‌ها است. این جشن در زمان شکفتن شکوفه‌های گیلاس (ساکورا) برپا می‌شود و خانواده‌ها و فامیل در زیر درختان ساکورا دور سفره‌ای جمع می‌شوند و جشن می‌گیرند. این جشن در فصل بهار از اواخر ماه مارس تا اوایل ماه آوریل در سراسر ژاپن برپا می‌شود. این جشن که ریشه در تاریخ کهن ژاپن دارد برای اولین بار در دوره‌ی نارا (۷۱۰ تا ۷۹۴ میلادی) و برای شکوفه‌های زردآلوی ژاپنی برگزار شد. در دوره‌ی امپراتوری هیان شکوفه‌های گیلاس در میان مردم محبوبیت بیش‌تری پیدا کرد و آنها هانامی را جشن شکوفه‌های گیلاس نامیدند. دلیل اهمیت ساکورا در فرهنگ ژاپنی اینست که طبق باور مردم ژاپن این شکوفه‌ها نوید آغاز سال کشاورزی و کشت برنج را می‌دهند. یکی از غذای خاص این جشن بنتو است که در روز جشن مردم آن را تهیه و در زیر درخت‌های گیلاس میل می‌کنند. خرید بلیط هواپیما تهران توکیو

ناکامه گورو

این محله که در کناره‌ی رودخانه‌ی «مگورو» قرار دارد هر ساله میزبان افراد زیادی است که برای شرکت در جشن هانامی به آنجا می‌آیند.  حدود ۸۰۰ درخت گیلاس در این مسیر کاشته شده است و مکان زیبایی برای قدم زدن و یا نوشیدن قهوه در کافه‌های اطراف می‌باشد. این محله جای مناسبی برای پیک‌نیک در زیر درخت‌های گیلاس نیست چون فضای کافی برای این کار را ندارد.

پارک اینوکاشیرا

شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی

در این پارک هزار درخت گیلاس وجود دارد و مکان ایده‌آلی برای دیدن شکوفه‌های گیلاس است. دکه‌های تنقلات، رستوران‌ها و نیمکت‌های زیادی در این محل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و از مناظر زیبای پارک لذت ببرید.

پارک یویوگی

این پارک میان جوانان محبوبیت زیادی دارد زیرا در نزدیکی «هاراجوکو» و «شیبویا» قرار دارد. این پارک همیشه شلوغ است و در زمان جشن هانامی این جمعیت چند برابر می‌شود. فضای این محل بسیار بزرگ است و درختان تنومند آن سبب می‌شوند که نور خورشید زیاد به زمین نرسد و به همین دلیل چمن زیادی در این پارک مشاهده نمی‌شود. اگر قصد دارید در این پارک به پیک‌نیک بروید حتما با خود زیرانداز مناسبی ببرید. زیبا ترین معابد توکیو

چیدوریگافوچی ریوکودو

شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی

این مکان که در اطراف کاخ سلطنتی چیدویا در شهر توکیو قرار دارد در جشن هانامی میزبان افراد زیادی است که در صف می‌ایستند تا سوار بر قایق‌های پارویی ساعت‌ها در رودخانه گردش کنند و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند. این مکان به دلیل زیبایی‌های منحصربه‌فردش به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای جشن هانامی است.

پارک کوگانِی

در این پارک هزار و هفتصد درخت گیلاس وجود دارد و به دلیل فضای بزرگ و تنوع زیاد گونه‌های درخت گیلاسی که دارد همواره افراد بسیار زیادی برای گذراندن جشن هانامی به آنجا می‌روند.

روپونگی ساکورازاکا

شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی

این مکان خیابان کوچکی است که در پشت تپه‌های «روپونگی» قرار گرفته است. این مکان خصوصا در شب خیلی زیبا است و بسیار مورد پسند زوج‌ها و گروه‌‌های کوچکی است که برای دیدن شکوفه‌های گیلاس به این ناحیه می‌آیند ولی مناسب پیک‌نیک و یا مهمانی هانامی نیست. بهشت روی زمین

گورستان آئویاما

در این گورستان هزاران درخت گیلاس وجود دارد و در جشن هانامی برای قدم زدن مناسب است. این درخت‌ها که در راستای یک مسیر در دو طرف جاده کاشته شده‌اند مانند یک راز برای مردم محلی هستند زیرا بسیاری از افرادی که در آن نزدیکی کار می‌کنند در وقت نهار به آنجا می‌آیند.

پارک اوئنو

در این پارک همیشه بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین جشن‌های هانامی برگزار می‌شود و در آن حدودا هزار درخت گیلاس وجود دارد. این پارک در گذشته بخشی از معبد کان اِی جی بوده است و نخستین گونه‌های درخت گیلاس توکیو نیز در آن قابل مشاهده است.

باغ ریکوگین

شکوفه‌های گیلاس ساکورا جشن هانامی

این باغ سنتی ژاپنی  که به دوران «اِدو» تعلق دارد در جشن هانامی پذیرای افراد بیشماری است که برای قدم زدن به آن مراجعه می‌کنند. بدانید که برای ورود به این باغ باید ورودی هم بپردازید.

باغ کویشیکاوا کاروکوئن

این باغ که به دوران اِدو تعلق دارد دارای درخت‌های گیلاس گوناگون و بسیار زیبایی است. برای قدم زدن در این باغ و لذت بردن از مناظر بسیار دیدنی آن باید ورودی بپردازید.