روستاهای چین

دوست دارید چین واقعی را ببینید؟ طبیعت و روستاهای چین یا به طور کلی مناطقی که خارج از شهر و زندگی شهری هستند جایی است که می‌توانید چین زیبا و سنتی را تجربه کنید. این همان چیزی است که گردشگران بسیار دوست دارند. روستاها و شهرهای کوچک و ساکت، مردمان محلی خونگرم و غذاهای خوشمزه و تجربه‌ی سبک زندگی چینی که از سال‌های دور تغییر نکرده است از مواردی هستند که در این مطلب درباره‌ی آنها بیشتر خواهید خواند. اگر به فرهنگ و سبک زندگی آسیای شرقی علاقه دارید در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

اهالی خونگرم روستاهای چین

روستاهای چین

خیلی از مردم روستاهای چین هرگز با غریبه‌ها و خارجی‌ها ملاقات نکرده‌اند بنابراین ورود هر فرد خارجی می‌تواند باعث کنجکاوی آنها شود. معمولا روستایی‌ها افراد خارجی را به منزل‌شان دعوت کرده و آنها را به چای یا غذاهای خانگی میهمان می‌کنند. نگران زبان هم نباشید زیرا بیشتر مکالمه‌ی شما به لبخند زدن و زبان اشاره می‌گذرد. مردم روستایی چین بسیار خونگرم و خاکی هستند و با غریبه‌هایی که درباره‌ی زندگی آنها کنجکاوند بسیار با محبت برخورد می‌کنند. هدایای کوچکی مانند برچسب، مداد یا پاک‌کن برای کودکان روستایی ببرید و به این ترتیب دوستان جدیدی پیدا می‌کنید. دوستانی که با میل و رغبت به شما یاد می‌دهند چطور از درخت بالا بروید یا در برکه‌های آب دهکده شنا کنید. سوغات چین

مناظر زیبای روستایی

روستاهای چین

مناطق روستایی و طبیعت چین دقیقا همان چیزی است که در فیلم‌ها و عکس‌ها می‌بینیم. مزرعه‌دارهایی با کلاه‌های حصیری که در شالیزارهای برنج کار می‌کنند، ساختمان‌های گلی با کاشی‌های سرامیکی و رودخانه‌‌های آرام و باریکی که از میان کوه‌ها می‌گذرند. تشخیص شهرهای چین با وجود آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های بلند از یکدیگر تقریبا سخت و غیرممکن است اما طبیعت چین خاص و منحصربفرد است.

غذاهایی تازه از مزرعه

در روستاهای چین غذا مستقیما از مزرعه می‌آید. سبزیجات فصلی هستند و در روستاها کاشته می‌شوند پس می‌توان از تازه بودن آنها مطمئن بود.  حتی گوشت هم اغلب از حیوانات همان مزارع تامین می‌شود و هیچ‌گونه افزودنی یا نگه‌دارنده ندارد. در مناطق روستایی می‌توانید گیاهان وحشی و خوراکی را که در آنجا می‌روید، مانند قارچ، سرخس یا برخی از گل‌های خوراکی را بیابید.

مسیرهای پیاده‌ روی و دوچرخه‌ سواری

روستاهای چین

مسلما بهترین مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در داخل شهرهای چین نیستند البته این به این معنا نیست که این‌گونه مسیرها در شهرها وجود ندارد. اما در کشوری با جمعیت چین، نمی توان زیاد و آزادانه از این مسیرها استفاده کرد. در روستاهای چین می‌توانید هروقت خسته شدید یا هوس دیدن مناظر را کردید در نقاط مختلف بایستید. می‌توانید از آب تمیز و زلال این مناطق بهره‌مند شده یا به روستاییان اجازه دهید کیف شما را پر از خوراکی‌ کنند. بسیاری از روستاییان از اینکه چنین محبت‌هایی به گردشگران خارجی نشان دهند خوشحال می‌شوند. البته از آنجاییکه در آن مناطق هتل یا مسافرخانه‌‌ای به شکل رسمی وجود ندارد و بیشتر اهالی افراد را به خانه‌ی خودشان دعوت می‌کنند، سعی کنید محبت آنها را جبران کنید. معمولا ۵۰ تا ۱۰۰ «رنمینبی» (واحد پول چین) برای یک شب ماندن در خانه‌ی این افراد کفایت می‌کند.

فرهنگ و سنت

روستاهای چین

با وجود اینکه شهرهای بزرگ چین از فرهنگ و سنت این کشور فاصله گرفته‌اند و سنت‌‌ها کمی کم‌رنگ‌تر شده‌اند، در مناطق روستایی چین می‌توانید ببینید که این سنت‌ها حفظ شده‌اند. ممکن است در زمان اقامت خود در روستا به یک عروسی سنتی بروید که مانند فیلم‌های قدیمی چینی است و عروس خانه‌اش را در حالیکه بر روی یک تخت روان سوار است ترک می‌کند. شاید هم شاهد رسم آتش زدن اسکناس برای ادای احترام به نیاکان باشید. فستیوال‌های زیبایی هم در این بخش از چین برگزار می‌شود که نشان‌دهنده‌ی سنت‌های قدیمی چین است درحالیکه این فستیوال‌ها در شهر مانند دیگر روزهای سال است.