ساکسایوامان | فرازمینی ها

ممکن است این اماکن توسط فرازمینی‌ ها ساخته‌شده باشند ولی این بدان معنی نیست که آن‌ها به‌کلی ماورای طبیعی هستند و هیچ تعلقی به زمین ندارند. سیاره زمین یادگاری از گذشته‌های دور، آثار دیدنی به‌ جامانده از دوران قدیم و بناهایی که به نظر فراتر از محدودیت‌های تکنولوژیکی عصر خود هستند، می‌باشد. چون این آثار هم بزرگ هستند هم سنگین و هم پیچیده. بلیط هواپیما خود را انتخاب کنید

در دو قسمت قبل در مورد ۳ بنای اسرارآمیز دوران باستان صحبت کردیم، در این قسمت به تشریح باقی این مکان‌های عجیب خواهیم پرداخت. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

 

«استون‌هنج»

فرازمینی‌

یک حلقه بزرگ سنگی را که وزن هرکدام از سنگ‌هایش به ۵۰ تن می‌رسد، تصور کنید. این بنا در سرزمین انگلستان دورتر از شهر سالیسبور واقع‌شده و به استون‌هنج معروف است. نخستین گمانه‌زنی‌هایی که در مورد ماهیت این سنگ‌ها زده‌شده است، توسط نویسنده سوئدی بنام اریک وان‌دانیکین مطرح شد، به عقیده او ایده قرار گرفتن سنگ‌ها بر اساس مدل منظومه شمسی است و این مکان به‌منزله فرودگاهی برای فرازمینی‌ها محسوب می‌شده است. جدا از این مسئله، چگونه این سنگ‌ها از معدنی که صدها مایل با آنجا فاصله داشت به این مکان منتقل‌شده‌اند.

هیچ‌کس پاسخ این سؤال را دقیقاً نمی‌داند، حتی معنای نام استون‌هنج به‌درستی روشن نیست، باوجود ابهامات فراوانی که در مورد این بنا وجود دارد، به نظر می‌رسد که اصلاً این مکان ربطی به فرازمینی‌ها نداشته باشد. بلکه دانشمندان شواهدی را نقل می‌کنند که حاکی از وجود تکنولوژی باستانی است که در ۵۰۰۰ سال پیش، وجود داشته است یعنی درست زمانی که ساخت بنا آغازشده بود.

اما حالا روشن‌شده است که نحوه چینش این سنگ‌ها به‌گونه‌ای است که با خسوف و کسوف و همچنین تغییر فصول سال تراز شده است. سازندگان استون‌هنج از آن به‌عنوان دری رو به آسمان یادکرده‌اند، این بدان معناست که هیچ دست فرازمینی در ساخت آن دخیل نبوده است.

 

«تئوتیئواکان»

فرازمینی

تئوتیئواکان به معنای «شهر خدایان» است، این شهر باستانی در نزدیکی شهر مکزیکو واقع‌شده است و بیشتر به خاطر بناهای هرمی شکل و مجموعه معابد و ستون‌هایی که با ستارگان در ارتباط هستند شهرت دارد. این شهر در حدود ۲۰۰۰ سال پیش در عصر تئوتیئواکان‌ها ساخته‌شده است. میزان بزرگی و پیچیدگی این شهر وصف‌نشدنی است، اما نکته حائر اهمیت سکونت جمعیت بالایی از انسان‌ها در این شهر است.

بنا به تخمین دانشمندان در این شهر بیش از صدها هزار نفر زندگی می‌کردند و فرهنگ شهر ترکیبی از اقوام مایا، زاپوتک و میکستک بوده که طی قرن‌ها به آنجا مهاجرت کرده بودند. از شواهدی که بر نقاشی‌های دیواری، ابزارها و سیستم حمل‌ونقل و شیوه‌های کشاورزی بجای مانده است به نظر می‌رسد ساکنان تئوتیئواکان پیشرفته‌تر از پیش‌بینی‌هایی که قبلاً در مورد میزان تمدن آزتک‌های مکزیکو صورت می‌گرفته، بودند.

شناخته‌شده‌ترین بنای شهر تئوتیئواکان، ساختمان عظیمی است که به هرم خورشید معروف است. این بنای بسیار بزرگ که حداقل می‌توان گفت در نیم‌کره غربی زمین بی‌نظیر باشد، به اعتقاد عده‌ای بر پایه چرخه‌ای تقویمی استوار است.