گذراندن دوره بازنشستگی

در برخی از کشورهای خارجی بازنشستگان از محبوبیت و جایگاه خوبی برخوردار هستند. شما نیز اگر تمایل دارید تا ساکن خارج از کشور شوید لازم است تا کشورهایی را از نظر بگذرانید. خوشبختانه فهرستی از بهترین کشورهایی که می‌توان دوران بازنشستگی را در آنها سپری کرد در دسترس است. برخی از این کشورها جزو کشورهایی هستند که ارزش پول شما در آنها چند برابر می‌شود.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

در مطالب حاضر چند کشور که کیفیت زندگی در آنها بالا است و می‌توان برای گذران دوره بازنشستگی به این کشورها اعتماد کرد معرفی می‌شوند. مجله گردشگری دور و نزدیک

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در کاستاریکا

این کشور آب و هوایی معتدل دارد، سرشار از چشم‌اندازهای زیبا است و سواحل آن زبانزد خاص و عام است. کاستاریکا جزو کشورهای مهاجرپذیر است و روند اخذ اقامت در آن ساده و آسان است. با درآمد ماهیانه هزار دلار در ماه می‌توانید با استانداردهای عالی زندگی خوبی پیش رو داشته باشید.

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در مکزیک 

این کشور به خاطر این که در نزدیکی ایالات متحده آمریکا قرار دارد بیش از یک میلیون متقاضی بازنشسته خارجی برای اقامت دارد. کسانی که موفق به اخذ اقامت در مکزیک می‌شوند می‌توانند از زندگی در کنار دریا لذت ببرند و از نظر زبانی هم مشکل خاصی نداشته باشند چون بیشتر بومیان مکزیک به زبان انگلیسی مسلط هستند. افزون بر اینها، ساکنان بومی بالای ۶۰ سال در مکزیک در زمینه خدمات مسافرت هوایی، خرید خواروبار و رستوران از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند هستند. فستیوال های مکزیک

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در پاناما

سواحل زیبا و زندگی مقرون به صرفه از جمله دلایلی است که بازنشستگان را به پاناما می‌کشاند. با ماهی ۲ هزار دلار درآمد می‌توان در این کشور زندگی مناسبی داشت. بادهایی که از سمت اقیانوس می‌وزد موجب شده است تا پاناما آب‌وهوایی معتدل داشته باشد. علاوه بر این‌ها، کسانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند شاهد برگزاری جشنواره‌های موسیقی و دیگر رویدادهای هیجان‌انگیز هستند. همچنین در پانام ویزای پنسیونادو با تخفیف به بازنشستگان ارایه می‌شود.

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در اکوادور

اکوادور کشوری است که در آن شهرهای ساحلی به وفور یافت می‌شود. اکوادور سرزمین مناطق گرم و آفتابی و سرشار از مناظر چشم‌گیر بی‌نظیری است که هر مهاجری را که در پی گذران زندگی راحت و بی‌دردس است به سوی جذب می‌کند. اکوادور از جمله معدود کشورهایی است که همه نوع شرایط آب و هوایی برای اقامت مهاجرت کنندگان دارد. سوای از این موارد، وسایل نقلیه عمومی در این کشور به قدری زیاد است که هیچ نیازی به استفاده از خودروهای شخصی نیست. همچنین کرایه اتوبوس تنها ۲۵ سنت و کرایه تاکسی سه دلار است.

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در مالزی

بازنشستگانی که زندگی در مالزی را انتخاب می‌کنند با فرهنگی غنی و چشم‌اندازهایی شگفت‌انگیز سروکار خواهند داشت. در این کشور امکانات زندگی مدرن با قیمت‌های مقرون به صرفه عرضه می‌شود. مهاجرت کنندگان در این مالزی زندگی آرام و راحتی پیش رو خواهند داشت. اجاره‌های ارزان قیمت، غذاهای خوشمزه خیابانی و مراکز خرید دیدنی و جذاب از جمله جاذبه‌های کشور مالزی است. هزینه سفر به مالزی

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در کلمبیا

بازنشستگانی که به دنبال زندگی با استاندارد بالا و هزینه پایین هستند باید بدانند که کشور کلمبیا دارای این ویژگی است. با درآمدی بین ۱۷۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار می‌توان در کلمبیا آپارتمانی فوق العاده‌ای اجاره کرد، از خدمات نظافت بهره‌‌مند شد و دست آخر هم مبلغی برای خرید از فروشگاه‌ها و دیگر مخارج کنار گذاشت. همچنین به لطف آب و هوای معتدل هزینه انرژی مصرفی بسیار ناچیز است.

گذراندن دوره بازنشستگی در پرتغال

بازنشستگان معمولا به خاطر آب و هوای گرم، امکانات و گزینه‌های اقامتی رو به پرتغال می‌آورند. پرتغال که به عنواو سومین کشور امن جهان شناخته شده است گزینه بسیار مناسبی برای مهاجران بازنشسته از نظر سبک زندگی است. در این کشور نه تنها می‌توان با درآمد ماهیانه ۱۵۰۰ دلار زندگی راحتی داشت بلکه از مراقبت‌های بهداشتی بی‌نظیری هم برخوردار است. جاذبه های گردشگری پرتغال

گذراندن دوره بازنشستگی

گذراندن دوره بازنشستگی در نیکاراگوئه

این کشور سرزمین بسیاری از فرصت‌ها و ماجراجویی‌ها است. بازنشستگانی که قصد مهاجرت دارد معمولا نیکاراگوئه را کشوری زیبا می‌بینند برخوردار از چون آب و هوای استوایی است و همین ویژگی مهاجران بسیاری را جذب خود کرده است. گذشته از هزینه‌های پایین زندگی، دولت نیکاراگوئه توجه خاصی به بازنشستگان خارجی دارد. شما نیز اگر بازشسته باشید و در این کشور اقامت کنید معاف از پرداخت هر گونه مالیات خواهید شد.

گذراندن دوره بازنشستگی