خطرناک ترین جزیره دنیا

ما همواره سعی کرده‌ایم تا بهترین مقاصد گردشگری رابه شما معرفی کنیم اما امروز می‌خواهیم مکانی را به شما معرفی کنیم که نباید به آن‌جا بروید. جزیره‌‌هایی در دنیا وجود دارند که با مواد رادیواکتیو آلوده شده‌اند و جزیره‌هایی هم هستند که موجوداتی خطرناک زیرموج‌های خروشانشان مخفی شده‌اند. همچنین جزیره‌هایی هم هستند که رفتن به آن‌ها به دلیل رفتار غیر‌دوستانه بومیانش ممنوع می‌باشد. ولی خطرناک‌ترین جزیره رازی مخوف را دل خود پنهان کرده‌است.

در دل جزیره‌ی «رامری» (ramree) در «میانمار» (myanmar) بزرگترین کابوس آدمی خفته است. تمساح آب شور که وزنش به ۲۲۰۰ پوند و طولش به ۷ متر می‌رسد. این جزیره هچنین خانه‌ی پشه‌های ناقل مالاریا و عقرب‌های سمس نیز هست. اگر قرار باشد که توسط حیوانی خورده شوید با توجه به «نشنال جغرافی» (national geographic)، احتمال خورده شدن توسط این تمساح بیشترین درصد ممکن را دارد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

جزیره رامری | میانمار

این تمساح‌ها که بزرگترین گونه تمساح‌های جهان هستند، در دل جنگل‌های جزیره رامری به فراوانی یافت می‌شوند. در واقع بیشترین جمعیت از این گونه از تمساح‌ها در این جزیره زندگی می‌کنند. گفته می‌شود که در طول جنگ جهانی دوم سربازان انگلیسی گروهی از سربازان ژاپنی را به درون این جنگل‌ها راندند. تنها ۵۰۰ نفر از گروه ۱۰۰۰ نفری از سربازها زنده از جنگل خارج شدند. درحالی که نیمی دیگر غذای ساکنان جزیره شده بودند. این حادثه در کتاب گینس تحت عنوان بیشترین تلفات در یک حمله تمساحی ثبت شده است. در اینجا شرح یکی از شب‌های جنگ را از یکی از نجات‌یافتگان آن فاجعه بزرگ می‌خوانید  «آن شب (19 فوریه 1945) وحشتناک‌ترین شب عمر همه اعضای خدمه M.L بود.

صداهای پراکنده تفنگ ها در تاریکی باتلاق با جیغ های مجروحانی که در آرواره های خزندگان عظیم الجثه خرد می شدند آمیخته می‌شد و صدای محو و نگران کننده کروکودیل‌هایی که پرسه می‌زدند ما را یاد جهنم می‌انداخت که تابحال روی زمین تجربه نشده بود. صبح روز بعد لاشخورها آمدند و شروع به خوردن آنچه کروکودیل ها باقی گذاشته بودند کردند. از ۱۰۰۰سرباز ژاپنی که وارد باتلاق رامری شدند، فقط نیمی از آن‌ها نجات یافتند.»

برای همه بهتر است که این جزیره به حال خود رها شود.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.

امتیاز