جاذبه های گردشگری اسپانیا

به عنوان پایتخت اسپانیا و بزرگترین شهر آن، پر است از میراث فرهنگی و هنری و مجموعه وسیعی از مکان­ های دیدنی وجود دارد که می­توانید ببینید و کارهایی که می­توانید انجام دهید. در چنین شهر پر جنب و جوشی پیدا کردن نقطه شروع برای گردش بسیار سخت است، اما ما در اینجا لیستی از جاذبه های گردشگری مادرید  را که شما نباید در سفر به مادرید پایتخت اسپانیا  از دست دهید برای شما آورده ­ایم. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

 

پورتا دل سول

 پورتا دل سول مادرید

یکی از مشهورترین و شاوغ­ترین مکان­ ها در اسپانیا، این میدان عمومی است، این فضای عمومی بهترین مکان برای شروع کاوش در مادرید است. با تابلو معروف «تیو پیه»، مجسمه سمبلیک خرس و برج ساعت بسیار زیبای آن، این میدان عمومی – که در اصل یکی از دروازه­ های دیوار شهر در قرن ۱۵ بوده است- را نباید از دست داد.

 

میدان شهرداری

 

یکی از جالب­ترین سایت­ های اسپانیا، این میدان عمومی است که دارای ۲۳۷ بالکن رو به میدان است میدانی که مجسمه شاه فیلیپ سوم روی اسب خود درست وسط میدان نشسته است. تاریخچه این میدان به دهه ۱۶۰۰ میلادی برمی­گردد. اما امروز میدان شهرداری محل کافه­ها و رستوران­هایی در فضای باز است، جایی که گردشگران سرگردان می­توانند در آن استراحت کنند و از نوشیدنی لذت ببرند.

 

میدان شهرداری

باغ ساباتینی

 

درست بیرون «کاخ سلطنتی» باغ پیچ در پیچ «ساباتینی» قرار دارد و برای بازدید عموم رایگان است. بوته­ ها و درختچه­ ها به شکل پیچ در پیچ هرس شده ­اند. یک حوض آب با انعکاس زیبای تصویر کاخ فضای جذاب باغ را کامل می­کند.

باغ ساباتینی

پلازا اسپانیا

«پلازا اسپانیا» که به خاطر مجسمه «میگل سروانتس» مشهور شده است، در خیابان مشهور «گران ویا» و در نزدیکی «کاخ سلطنتی» قرار گرفته است. «پلازا اسپانیا» در دهه ۱۹۰۰ ساخته شده است، زمانی که مردم مادرید به اصلاح و بازسازی پلازا رای داده بودند. خیلی زود درختان و گل های بیشتری به آن اضافه شد تا شهروندان و گردشگران لذت بیشتری از بودن در این فضا ببرند.

پارک دل بوئن رتیرو

مشهور ترین پارک مادرید «رتیرو» است که همه چیز دارد. مناطق سرسبز و چمنزار برای پیک نیک، درختان و گلهای فراوان، یک باغ گل رز و حتی یک دریاچه که شما می­توانید برای خودتان یک قایق اجاره کنید. این پارک محل «کریستال پالاس» مشهور است –ساختمانی که تماما از شیشه ساخته شده است.

پارک دل بوئن رتیرو

معبد دابود

 

اگرچه تاریخچه این معبد به قرم ۲ قبل از میلاد مسیح بازمی­گردد، به اسپانیا هدیه داده شده و در سال ۱۹۶۸ به مکان فعلیش در مادرید منتقل شده است. با اینکه وجود یک مجسمه مصری در یک شهر اروپایی عجیب است اما این معبد یکی از محبوب­ترین جاذبه­ های مادرید است.

معبد دابود

کاسا دو کمپو

یکی ازبزرگترین فضاهای سبز مادرید این پارک عظیم است که با یک باغ وحش، مسیرهای پیاده روی، رستوران­ ها و مکان­ هایی برای پیک نیک تکمیل می­شود. «کاسا دو کمپو» یکی از بزرگترین پارک­ های شهر است و دارای یک دریاچه زیباست که ۸۰،۰۰۰ متر مربع را پوشش می­دهد.

 

تلفریکو

 

تلفریکو

«تلفریکو»، تله­ کابین مادرید، در سال ۱۹۶۹ساخته شده و دارای ۸۰ کابین است و طول آن تقریبا ۲٫۵ کیلومتر (۱٫۵ مایل) و حداکثر ارتفاع آن ۴۰ متر (۱۳۰ فوت) است. سوار شدن به تله ­کابین یک فعالیت ایده ­آل برای تمام خانواده است.  شما می­توانید بلیط تله­ کابین را برای یک مسیر یا رفت و برگشت بگیرید. نقطه شروع شما می­تواند در «کاستا دو کمپو» یا «پینتور روزالس» که به مرکز شهر نزدیک­تر است باشد.

پاسئو دل پرادو

«پاسئو دل پرادو» یکی از زیباترین بلوارها مادرید و یک مکان عالی برای قدم زدن است. در روزهای یکشنبه خیابان برای رفت و آمد اتومبیل­ ها مسدود است، بنابراین عابرین پیاده، دوچرخه سواران و اسکیت­بازان می­توانند با خیال راحت از خیابان لذت ببرند.

پوئرتا د الکالا

یکی از پنج دروازه ورودی شهر زمانی که اطراف مادرید را دیوار فراگرفته بود، «پوئرتا د الکالا» بود که هنوز مورد تحسین قرار می­گیرد با اینکه دیگر دیواری وجود ندارد. روی این بنای نئوکلاسیک، نشانه ­هایی از گلوله­ وجود دارد که به جنگ داخلی اسپانیا بازمی­گردد.

پوئرتا د الکالا

سیبلیس پلازا

اطمینان حاصل کنید که دوربین خود را همراه آورده­اید. دوربین خود را آماده کنید و از قصر باشکوه «سیبلیس» و فواره زیبای «سیبلیس» که هر دو در «سیبلیس پلازا» واقع شده ­اند، عکس­ بگیرید. کاخ «سیبلیس» یک تراس بزرگ روی پشت­ بام دارد که شما می­توانید در آن مادرید را از بالا ببینید. خرید بلط هواپیمای تهران مادرید

 جاذبه های گردشگری اسپانیا سیبلیس پلازا