فواید سفر زمینی
امتیاز ما

هر بار که پای تعطیلات و مسافرت به میان می‌آید، معمولا حرف از سفر سریع‌السیر با هواپیما به جایی عجیب و غریب می‌شود. اما مگر تعطیلات عین قارچ از زیر زمین درمی‌آید یا این که پول علف خرس است!؟

مردم می‌گویند: «با هواپیما زودتر می‌رسیم ولی با قطار پیر آدم درمی‌آید.» شاید این حرف درست باشد اما براساس بررسی انجام شده در اداره آمار آمریکا، آن دسته از مردم آمریکا که اهل سیر و سفر هستند ۴۴ درصد از پولی را که برای گشت و گذار کنار گذشته‌اند خرج ایاب و ذهاب می‌کنند. به این معنا که کمابیش نیمی از پول مسافر خرج رسیدن به مقصد و بازگشت به مبدا می‌شود. شمایی که خیال دارید این قدر پول دور می‌ریزید، چرا خرج کرایه تاکسی، رزرو بلیت یا خرید  بلیط هواپیما ی تاخیری و همسفران ناخواسته می‌کنید؟

به همین دلیل است که گروهی از کارشناسان پس از بررسی شیوه‌های مختلف سفر به این نتیجه رسیدند که به علت‌های مختلف سفر زمینی جدای از این که جلوی ورشکستگی شما را می‌گیرد بهترین شیوه مسافرت است. حال، ما با این مطلب بنا داریم به شما کمک کنیم تا در هنگام سفر زمینی در هزینه و شاید هم در وقت صرفه‌جویی کنید.  مجله‌ی دور و نزدیک

فواید سفر زمینی

فضای اختصاصی در اختیار دارید

فواید سفر زمینی

خودروی شما، دوست شما است. بر اساس بررسی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۷ میلادی یک ـ سوم آمریکایی‌ها در عمل اسم روی خودروهای خود می‌گذارند و ۴۸ درصد آمریکایی‌های بزرگسال می‌گویند که طولانی‌ترین رابطه دوستانه‌ای که داشته با خودرویش بوده است. فضای داخل خودرو، فضای امنی است که در آن شما و همسفرهایتان می‌توانید با هم گفت‌وگو کنید، آواز بخوانید، بازی کنید، به موسیقی گوش دهید، غذا بخورید و حتی بخوابد. همچنین نه غریبه‌ای بین‌تان هست که دزدیده به حرف‌های شما گوش بدهد و نه غم  سرما را دارید و نه غصه گرما. امتیاز همراهی کودکان را هم که به سفر با خودرو اضافه کنید، جنس‌تان جور جور می‌شود. سفرهای زمینی مسلما بهترین روش سفر و بردن خانواده از نقطه الف به ب است چون از اساس مانند این است که خانه خود را همراه می‌برید (منهای حمام و دستشویی!). در اوقاتی هم که به فضای بیشتری نیاز پیدا می‌کنید، خدا را شاکر باشید که می‌توانید صندلی‌های جلو را در حالت خواب قرار دهید. خلاصه هر کاری دوست داشته باشید می‌توانید بکنید و احساس کنید که هم‌اینک در خانه خود به سر می‌برید. چگونه آسوده سفر کنیم؟

آقای خودتان هستید

فواید سفر زمینی

بی‌پرده بگوییم که لازم است در سفر زمینی یکی ـ دو نفر را همراه خود داشته باشید تا در مواقع لزوم از قبیل پنچری خودرو به شما کمک کنند.

زمانی که با هواپیما، قطار، کشتی و اتوبوس سفر می‌کنید همه چیز شما طبق برنامه زمان‌بندی شده است. یعنی ساعت حرکت، زمانی که به مقصد می‌رسید، تاخیرات احتمالی و حتی مواردی که اعصاب شما را به هم می‌ریزند تقریبا از قبل مشخص شده‌اند. به بیان دیگر، شما هیچ کنترلی روی موارد قطعی و احتمالی سفر ندارید. برای مثال اگر در هواپیما و در اوج ۳۰ هزار پایی خسته شدید هیچ کاری به جز تحمل از دست‌تان ساخته نیست.

اما در سفر با خودرو می‌توانید نقشه را درآورید به هر مقصدی که خواستید رو کنید و در طول مسیر هر جا عشق‌تان کشید بزنید کنار و تفریح کنید. به شما پیشنهاد می‌کنید که در هنگام سفر با خودرو شخصی برنامه کاربردی Waze را دانلود و در گوشی هوشمند خود نصب کنید تا با سهولت بیشتری مسیر و جهت مد نظر خود را پیاده کنید.

به هر طرف که خواستید بروید

 

سفر با خودرو

به فرض که تعطیلات کوتاه مدت چند روزه برایتان پیش آمده است، می‌توانید به نزدیک‌ترین شهر یا استان اطراف خودتان که جاذبه های گردشگری مثال‌زدنی دارد سفر کنید. خلاصه این که در سفر زمینی همه چیز به خودتان بستگی دارد.

بهترین قسمتش این است که به هر طرف که خواستید می‌روید. تازه اگر خیلی خوش گذشت می‌توانید بدون به دور از دغدغه وسیله بازگشت چند روز دیگر در سفر بمانید.

از محاسن دیگر سفر با خودرو این است که محدویتی در بستن بار و بنه ندارید و مجبور نیستید که بایت ساک و چمدان خود هزینه اضافه پرداخت کنید.

هزینه سفر زمینی قابل کنترل استفواید سفر زمینی

مهمترین چیزی که در سفر نقش بازی می‌کند پول است. اگر درست و حسابی برنامه‌ریزی کرده باشید، سفر زمینی می‌تواند به یکی از مقرون به صرفه‌ترین سفر‌های شما تبدیل شود. برای نیل به این هدف لازم است تا مواردی از قبیل نزدیک بودن مقصد، تهیه فهرستی از اقلام مورد نیاز در هنگام سفر، استفاده از امکانات رایگان در طول سفر و مدیریت هزینه اسکان و غذا را مد نظر قرار دهید.

در سفر با خودرو هر چه دل‌تان می‌خواهد بردارید

فواید سفر زمینی

شکی در این زمینه نیست اما هیچ گاه سه بطری شامپو در ساک و چمدان خود نگذارید. در سفر زمینی می‌توانید چیزهایی مانند یک بالش کوچک، تشکچه، مجله یا کتاب برای مطالعه و اقلام خوراکی با ماندگاری بالا بردارید. با رعایت چنین موردی فضای بیشتری در خودرو باقی می‌ماند که البته سبب راحتی شما و همسفرانتان می‌شود.

حیوان خانگی را در مسافرت با خود ببرید

سفر با خودرو

چه طور دل‌تان می‌آید حیوان خانگی بامزه خود را در خانه بگذارید و خودتان پی تفریح و خوش گذرانی بروید؟ پس نکنید! بدون شک وقتی حیوان خانگی رفیق سفر شما باشد، سفرتان عالی و شاداب‌تر می‌شود. براساس تحقیق انجام شده در ماه ژوییه ۲۰۱۶، ۳۷ درصد کسانی که حیوان خانگی دارند به هنگام سفر حیوانات را با خود همراه می‌کنند و دلیلش پر واضح است؛ همسفران بامزه‌ای هستند! کم توقع و توی دل برو!

در سفر با خودرو مجال هنرنمایی پیش روی شما است

 سفر با خودرو

یک سیستم صوتی جمع‌وجور دست‌وپا کنید و در سفر هر جا فرصتی دست داد بزنید زیر آواز و حالش را ببرید. اگر هم که اهل مطالعه هستید می‌تواند در همان ضمن که پشت فرمان خودرو نشسته‌اید به کتاب صوتی گوش فرادهید.

گاهی هم بد نیست که سکوت کنید و محو تماشای زیبایی طبیعت اطراف شوید. یا این که دم را غنیمت بدانید و با همسفر خود یک دل سیر درد دل کنید.

مخلص کلام این که در سفر زمینی دست به هر کاری که می‌زنید از ثبت خاطرات، آدم‌هایی که می‌بینید و حس و حال سفر غافل نشوید.

با این روش‌ها سفر زمینی شما تبدیل به سفری فراموش نشدنی می‌شود.