لس گسگانتس تنریف | اسپانیا

در حالی که اکثر بازدیدکنندگان بزرگترین جزیره‌ از جزایر قناری فقط سواحل تنریف را دیده‌اند، در این جزیره‌ی دیدنی مکان‌های دیدنی و گردشگری بسیاری وجود دارد که دیدن آن‌ها یکی از اهداف هر توریستی به شمار می ‌رود. بسیاری می‌گویند در زندگی حداقل یک بار باید از تنریف بازدید کنید. اما چرا این جمله درست است؟ در ادامه با بررسی ۱۰ دلیل برای بازدید  از تنریف، با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

آب و هوای همیشه بهاری

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

متوسط کمترین دما در ماه ژانویه به ۱۷ درجه سانتی‌گراد و متوسط بیشترین دما متعلق به ماه آگوست است که دمای هوا به ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. با این تفاسیر تنریف دارای آب و هوای معتدل و دوست‌داشتنی است که در بیش از ۳۰۰ روز از سال از تابش آفتاب بهره می‌برد. در تنریف بارش باران به ندرت طولانی می‌شود، البته آب و هوا در شمال و جنوب جزیره می‌تواند اندکی متفاوت باشد زیرا در جنوب جزیره،‌از سمت آفریقا باد‌های گرمی به تنریف می‌وزد در حالی در بخش شمالی در مسیر جریان هوای معتدل اروپایی قرار دارد.

صخره‌های دراماتیک «لس گیگانتس» (Los Gigantes)

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزیره،‌ همین صخره‌ها هستند. لس گیگانتس در لغت به معنی «غول‌پیکر» می‌باشد. این صخره‌ها بخشی از مناطق غربی جزیره را تشکیل می‌دهند. ارتفاع این صخره‌ها به ۸۰۰ متر هم می‌رسد. این صخره‌های زیبا در کنار آب‌های شفاف دریا، منظره‌ای بی‌نظیر و با عظمتی خلق کرده است.

تماشای وال‌ها و دلفین‌ها

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

دریا‌های اطراف تنریف به لطف دمای معتدلی که دارند، محل زندگی بیش از ۳۰ گونه‌ی مختلف نهنگ‌ و دلفین‌هاست. برای دیدن آن‌ها کشتی‌ها و قایق‌هایی هستند که شما را به تور‌های دیدن نهنگ و دلفین خواهند برد. این سفر‌ها معمولا زمانی ۳ ساعته نیاز دارند.

پارک آبی منحصر به فرد

جدید‌ترین و بزرگترین پارک آبی تنریف،‌«سیام پارک» (Siam Park)‌ نام دارد. این پارک که سبک تایلندی دارد، یک جاذبه‌ی جدید گردشگری است که در همین مدت کوتاه،‌ مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

جشن‌های شگفت‌انگیز

جشن‌هایی در سراسر این جزیره برگزار می‌شود که یکی از پرطرفدارترین فستیوال‌های جهان به حساب می‌آیند. آتش‌بازی، پخش موسیقی زنده، رقص‌ها و لباس‌های رنگارنگ از ویژگی‌های این جشن‌ها هستند.

طبیعت‌گردی در دره‌ی «موساکا» (Masca Valley)

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

۱۰ دلیل برای بازدید از تنریف

موساکا نام یک روستا در بخش شمال غربی تنریف است. این منطقه محبوب‌ترین مکان برای طبیعت‌گردی در جزیره محسوب می‌شود. تپه‌ی معروف موساکا از روستا آغاز شده و به ساحل سنگی می‌رسد. مناطقی در موساکا وجود دارد که کوهنوردان حرفه‌هم می‌تواند به ورزش مورد علاقه‌ی خود بپردازند.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.