سواحل اسپانیا

اسپانیا با بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر (۴۹۷۱ مایل) خط ساحلی یکی از بهترین کشورها برای گذراندن تعطیلات در ساحل است. از سواحل وحشی در شمال تا سواحل زیبای «جزایر بالئارا» در اسپانیا سواحل بسیار شگفت ­انگیز ی وجود دارد که حتما باید آنها را ببینید. ما در این مقاله نگاهی به برخی از بهترین سواحل اسپانیا می ­اندازیم.  نکته حائز اهمیت برای ایرانیان اخذ ویزای اسپانیا است که در مقالات دیگر مجله گردشگری دورونزدیک کامل به آن پرداخته ایم. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

بهترین سواحل اسپانیا

ساحل روداس، گالیسیا

گالیسیا، منطقه ­ای سرسبز و بارانی در شمال غرب اسپانیا است. ممکن است وقتی به سواحل اسپانیا فکر می ­کنید اولین جایی نباشد که به ذهن خطور می­کند. اما زنجیره «جزایر سینس» سواحل زیبای «پالایا د روداس» را با شن­ های سفیدش پنهان کرده است. در سال ۲۰۱۷ از سوی بینندگان تلویزیون اسپانیا به عنوان یکی از بهترین سواحل اسپانیا انتخاب شد.  جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا

ساحل روداس، گالیسیا سواحل اسپانیا

کالا گرانادلا، والنسیا

این خلیج کوچک یک گوهر پنهان با آب های فیروزه ­ای و شن ­های سفید و صخره ­های زیبای اطراف آن در سواحل والنسیا در استان «آلیکانته» است. این ساحل طولانی با  ۱۶۰ متر (۵۲۵ فوت) طول، احساس جدا افتادگی از سایر سواحل گردشگری دیگر اسپانیا را دارد. اینجا یک مکان عالی برای غواصی و اسنورگلینگ، و سایر ورزش ­های آبی مانند قایقرانی است. هتل به سبک سویل

کالا گرانادلا، والنسیا سواحل اسپانیا

ساحل کونچا، سن سباستین

در بین تمام سواحل شهری اسپانیا ساحل « پلایا دلا کونچا» در شهر «باسک» در «سن سباستین» زیباترین ساحل است. این ساحل حتی به عنوان بهترین ساحل اروپا به خاطر موقعیت دیدنی آن در یک خلیج کوچک با جزیره کوچکش و همچنین محبوبیت آن برای خانواده­ ها شناخته شده است. به دلیل قرار گرفتن در خلیج، آبهای این ساحل آرام و امن هستند. با یک پیاده روی پنج دقیقه ­ای می توانید به دور ساحل بگردید. امواج ساحل «زوریولا» بسیار مورد علاقه موج سواران است.

ساحل کونچا، سن سباستین سواحل اسپانیا

ساحل مونسول، آلمریا

تشکیل شدن از گدازه­ ها و شن­ های زرد رنگ عمیق «ساحل مونسول» در «آلمریا» در جنوب شرق اسپانیا، در کنار گردشگران، هالیوود را نیز به خود جذب کرده است. این ساحل در پارک طبیعی «کابو د گاتا» واقع شده است و ده ­ها فیلم از جمله «ایندیانا جونز» و «آخرین جنگ صلیبی» در اینجا فیلم­برداری شده است. این ساحل از لحاظ زمین ­شناسی بسیار شگفت ­انگیز و یک مکان فوق ­العاده برای دیدن بقایای آتشفشانی در خط ساحلی است.

ساحل مونسول، آلمریا سواحل اسپانیا

ساحل سس ایلتس، فورمنترا

این ساحل زیبا با شن­ های سفید رنگ بی­ نظیر در جزیره «فورمنترا»، در جزایر «بالئاریک» واقع شده است و به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین سواحل اسپانیا معرفی می­شود. در سال ۲۰۱۷ در بین سواحل اسپانیا در «ترولرز ادوایزر» دوم شد ( درست بعد از ساحل «کونچا»). این ساحل در پارک طبیعی «سس سالینس» قرار گرفته است.

 

ساحل سس ایلتس، فورمنترا سواحل اسپانیا

ساحل کوفی، فورتونتورا

این ساحل بی­ نظیر در جزیره «فورتونتورا» واقع شده است و یکی از معروفترین سواحل جزایر قناری است که برای شن­ های وسیع و دست نخورده­ و مناظر دیدنی­اش مشهور است.اگرچه رفتن به این ساحل ممکن است کمی دشوار باشد (شما به این ساحل باید از یک مسیر سخت با یک وسیله نقلیه ۴*۴ عبور کنید) اما این ساحل ارزش سفر را دارد. ساحل با قله ­های نامنظم کوه­های «جاندیا»، بلندترین کوه جزیره، احاطه شده است.

ساحل کوفی، فورتونتورا سواحل اسپانیا

ساحل کاتدرالز، گالیسیا

صخره ­های بزرگ و نامنظم «ساحل کاتدرالز»  در «گالیسیا»، این ساحل را به یکی از مکان­ هایی که حتما در اسپانیا باید ببینید تبدیل کرده است.نام ساحل به معنای «ساحل کلیسا» است به به خاطر صخره ­های بزرگ آن که آرک­های طبیعی هستند به این نام خوانده می­شود. بازدیدکنندگان می­توانند از زیر این آرک­ها عبور کنند و در ساحل قدم بزنند. این آرک­ها طی هزاران سال توسط دریای «کانتربری» ساخته شده­ اند.

ساحل کاتدرالز، گالیسیا سواحل اسپانیاساحل کاتدرالز، گالیسیا سواحل اسپانیا

ساحل لوس گیگانتس، تنریف

صخره­ های بلند و کاملا عمودی که این ساحل را احاطه کرده­اند، «ساحل لوس گیگانتس» را به یکی از خیره ­کننده­ ترین سواحل در جزیره تبدیل کرده است. شن­ ها ساحل به رنگ زیبای سیاه آتشفشان هستند و آب ساحل نسبتا کم عمق است. گردشگاه نزدیک ساحل حفاظت خوبی در برابر موج­ ها ارائه می­دهد.

ساحل لوس گیگانتس، تنریف

ساحل جاردین، تنریف

نام این ساحل به «ساحل باغ» ترجمه می­ شود، این ساحل شنی شهری درست مانند نامش است و با گیاهان زیبا مانند درختان نخل و انجیر هندی احاطه شده است. این مکان دوست داشتنی جذابیت خود را مدیون چشم ­انداز «سزار مانریک» است که رویای ساخت یک ساحل انسان­ ساز را به واقعیت تبدیل کرد. سبزی «ساحل جاردین» از«قلعه سن فیلیپه» تا «پونتا براوا» گسترش می­ یابد و زیمن ه­ای زیبا با ماسه ­های سیاه درخشان آتشفشانی فراهم می­کند در اینجا. معمولا امواج بزرگ هستند و موج ­سواران را به خود جذب می ­کنند. این موج­ سواران به آرامش ساحل شور و هیجان می­ بخشند.  مجله گردشگری دورونزدیک

ساحل جاردین، تنریف