سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

صربستان یک کشور زیبا و دیدنی است. یک مقصد نسبتا بی­ نظیر اروپایی که در زمینه توریستی و غذاهای خوشمزه چیزهای زیادی برای ارائه دارد. یکی نکات منفی در این کشور ترافیک است. سیستم حمل و نقل بلگراد محدود است و درمجله‌ی گردشگری دور و نزدیک نحوه استفاده از سیستم حمل و نقل بلگراد ،پایتخت صربستان، بلگراد را برای شما توضیح می­دهیم.

سیستم حمل و نقل بلگراد ، صربستان

تاکسی­ های خیابانی بلگراد

ما ممکن است این نوع سیستم حمل و نقل را از راه­ های اولیه سریع پیدا کنیم. وقت در بلگراد هستید، در خیابان تاکسی نگیرید. وقتی برای اولین بار به این کشور می روید، اولین توصیه ­ای که از مردم محلی دریافت می کنید این است که ار تاکسی خیابان استفاده نکنید. این شهر دارای ایستگاه­ های تاکسی فراوانی است که در تمام نقاط توریستی شهر قرار گرفته­ اند و پر از رانندگانی است که منتظر مسافر هستند تا سفر بی­ خطری را برای آنها رقم بزنند. خرید بلیط هواپیما تهران بلگراد

نکته محلی:

اگر مجبور شدید یک تاکسی در خیابان بگیرید، این کار را دور از مناطق توریسیتی انجام دهید. اگر در «اسکادارلیا» و به تاکسی نیاز دارید چند دقیقه به سمت شمال و جنوب بروید و تاکسی را دور از این خیابان­ های شلوغ بگیرید. این در مورد قایق­ ها هم صدق­ می­کند. همیشه در مورد هزینه تاکسی توافق کنید مهم نیست که راننده از این کار شما ناراحت شود. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

تاکسی ­های خصوصی

همه شرکت­ های کرایه تاکسی­ در پایتخت صربستان دندان گرد نیستند. رزور تاکسی از قبل، یک روش مطمئن، امن و کارآمد است. به یک شرکت کرایه تاکسی زنگ بزنید در خواست تاکسی بدهید، مبدا و مقصد را مشخص کنید و آنها شماره تاکسی را به شما خواهند داد تا بتوانید آن را پیدا کنید. بسیار راحت است. «پینک تاکسی» (تاکسی صورتی) قابل اطمینان­ ترین شرکت کرایه تاکسی در سیستم حمل و نقل بلگراد است.

نکته محلی:

اگر در مورد صحبت با تلفن مشکل دارید از فرد دیگری کمک بگیرید. از گارسون در کافه یا کارکنان موزه بخواهید برای شما زنگ بزنند و تاکسی بگیرند. مردم صربستان بسیار مهربان هستند و خیلی دوست دارند به دیگران کمک کنند.

اتوبوس

سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

اتوبوس­ های پایتخت صربستان گاهی هستند و گاهی نیستند. اگر منتظر یک اتوبوس مدرن و خیره کننده هستید و یک اتوبوس عتیقه را سوار می­شوید ناامید نشوید. قدیمی یا جدید این اتوبوس ­ها مسیر خود را در شهر طی می­کنند. ارائه خدمات کارآمد کاری است که شهر از عهده آن برمی ­آید. «زلنی وناک» مرکز اصلی اتوبوس ­ها در پایتخت صربستان است. شما با استفاده از کارت باس پلاس می­توانید کرایه را الکترونیکی پرداخت کنید.

نکته محلی:

شاید به نظر شما ناراحت کننده باشد اما حتما کارت اتوبوس خود را قبل از سوار شدن شارژ و چک کنید. پلیس ­های حمل و نقل همیشه حضور دارند، و روزگار «متاسفم، من یک توریست هستم» نیزتمام شده است. شما می­دانید چه کاری باید انجام دهید پس کارتان را درست انجام دهید.

اتوبوس برقی معروف ترین سیستم حمل و نقل بلگراد

هیچ چیز سوسیالیستی بودن سابق این کشور را بیش از این اتوبوس ­های برقی فریاد نمی­زند و شما بسیار از اینها را که راه خود را در بلگراد مرکزی پیدا می­کنند خواهید دید. این ناوگان در دهه ۱۹۴۰ معرفی شد و پس از آن کمی تغییر کرد.  روزها این واگن­ های قرمز در شهر به این سو آن سو می­روند. «میدان دانشجو» مرکز این واگن ­هاست و برای بلیط می­ توانید از همان کارت­ های باس پلاس به همان شیوه اتوبوس استفاده کند.

سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

تراموا

شما ممکن است  اگر تمام وقت خود را در مرکز قدیمی شهر نگذرانید آنها را نبینید. اما بلگراد ۱۱ تراموا دارد که اطراف نیو بلگراد و بخش ­های مهم شهر حرکت می­ کنند. این سیستم حمل و نقل بلگراد به طور کلی برای گردشگران بی فایده است. هر چند ترامواها راه مناسب ­تری از ایستگاه­ های قدیمی اتوبوس و قطار هستند.

سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

متروی بلگراد

بلگراد مترو ندارد و از نظر سیاست مداران به زودی هم تغییر نخواهد کرد. آیا بلگراد به مترو نیاز دارد؟ البته که دارد. پایتخت صربستان بزرگترین شهر اروپایی بدون مترو است. شبکه حمل و نقل سریع دنیای بهتری را برای شهر رقم خواهد زد اما هنوز نیاز به زمان دارد به آن جامه عمل بپوشانند.

سیتم حمل و نقل بلگرا صربستان

اپلیکیشن­ های حمل و نقل بلگراد

اکثرا به «بلگراد اوبر» مراجعه می­شود که یک شرکت یکپارچه که خدمات خود را بدون هیچ فساد، مسائل اخلاقی و استرس ارائه می­دهند. ناوگانی که با ۱۵ راننده آغاز کرد و اکنون ۲۰۰ راننده برای آن کار می­کنند. خدماتی که این تاکسی­ ها ارائه می­دهند برای دهه­ ها نادیده گرفته می­شد. اگر می­ خواهید به همه جای شهر سر بزنید اپلیکیشن «کار: گو» را در ابتدای سفر خود دانلود کنید.