پایتخت صربستان بلگراد

ازآنجایی که بلگراد پایتخت سرزمین سرافراز صربستان است، مردم فکر می ­کنند کارهای زیادی می ­توانند در بلگراد انجام دهند. خوشبختانه برای کسانی که می­ خواهند به این شهر سفر کنند کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. با ما همراه باشید تا در مجله‌ی گردشگری دورونزدیک جاذبه های گردشگری بلگراد را به شما معرفی کنیم. برای خرید بلیت هواپیما  به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.

افسانه­ های کالمگدان

پایتخت صربستان بلگراد

نه تنها «قلعه کالمگدان» غرور و افتخار بلگراد است بلکه یکی از بهترین پارک­ ها و گنجینه واقعی فرهنگ و تاریخ است. موزه­ ها باصف­ های طولانی از مجسمه­ های  افراد بزرگ در تاریخ صربستان پر شده ­اند.

در بلگراد تجربه ­ای رمانتیک ­تر از تماشای غروب خورشید از بالای بلگراد جدید و تلاقی رودخانه­ های «دانوب» و «ساوا» وجود ندارد. شما باید این تجربه رمانتیک را با دیگران به اشتراک بگذارید. «کالمگدان» چیزی است که بلگراد را متمایز می­کند. خرید بلیط هواپیما تهران بلگراد

مد در « کنز میهایلووا»

خیابان «کنز میهایلووا»، که به «کالمگدان» منتهی می­­شود، جایی است که صربی ها برای دیده شدن به آنجا می­روند. این مسیر چیزی بیشتر از یک پیاده ­رو و مغازه ­های کنار آن است. اینجا مرکز نیروبخش بلگراد است، جایی که پایتخت نشینان پیر و جوان می ­آیند تا لباس­ های رنگی خود را نشان دهند و در کافه­ ها و رستوران ­ها کنار خیابان استراحت کنند. در هیچ کجای شهر به جز اینجا بلگراد تا این اندازه احساس بزرگی نمی­کند.

عبادت در کلیسای «سنت ساوا» 

ساختمانی که بر افق بلگراد حکمرانی می­کند و شبیه هیچ یک از ساختمان­ ها عظیم ساحلی نیست. ما درباره کلیسای «سنت ساوا»، این خانه عظیم عبادت که باغرور به عنوان یکی از بزرگترین کلیساهای ارتدوکس ایستاده است، صحبت می ­کنیم. مهم نیست که کجای شهر هستید کلیسا بسیار بزرگ به نظر می­رسد، و گستردگی ان به درستی قدرت واقعی ایمان مردم را نشان می­دهد. کلیساهای مجلل زیادی در شهر وجود دارند، «کلیسای سنت مارک» در کنار «پارک تاشمایدان» قهرمان سایر کلیساها در شهر است. حتما برای دیدن این دو کلیسا وقت بگذارید.

پایتخت صربستان بلگراد

غذا خوردن در «اسکادارلیا» و «ستینسکا»

بلگراد برای زندگی شبانه ­اش معروف است. قایق­ ها و باشگاه­ های زیادی وجود دارد که می­ توانید در آنها وقت بگذرانید اما در «اسکادارلیا» و «ستینسکا» خالص­ ترین تجربه اجتماعی را خواهید داشت. تاریخ این دو خیابان خیلی متفاوت نیست. این دو خیابان نقش مهمی را در قلب شهر بلگراد بازی می­کنند.

پایتخت صربستان بلگراد

«اسکادارلیا» محله بوهمین­ های پایتخت صربستان است، خیابانی با سنگ فرش و برخی از قدیمی­ ترین و مشهورترین رستوران­ های شهر. عصر به این منطقه بیایید تا از غذاهای عالی و یا مقدار کمی از «راکیا» را درحالی که به موسیقی نوازنده­ های زنده گوش می­ دهید، صرف کنید.

وقتی که خورشید کاملا غروب کرد و شب شد بهتر است به یک سفر کوتاه در اطراف «ستینسکا»، که اخیرا به یکی از نقاط قوت شهر تبدیل شده است، بروید.

آرامش در «دورکول»

بلگراد ویژگی­ های «استاری گراد» (شهر قدیمی)، یک شهر اروپای شرقی را ندارد، اما «دورکول» دارای این خصوصیات است. خیابان­ های کوچک و زندگی آرام اینجا در این منطقه بهترین کافه­ های بلگراد را در خود جای داده است. جایی بهتر از «دوکول» برای استراحت با یک قهوه و کتاب نیست.

پایتخت صربستان بلگراد

یادگیری در موزه نیکلا تسلا و خانه گل­ها

با وجود اینکه بلگراد پایتخت صربستان است و یک شهر بزرگ اروپایی محسوب می­شود، اما تعداد کم موزه­ ها در آن ناامید کننده است. موزه ملی بیش از یک دهه بسته بود، و بسیاری از موزه­ های این شهر نیاز به مراقبت و سرمایه ­گذاری بیشتری دارند.

این موضوع در مورد موزه­ های «نیکلا تسلا» و «یوگوسلاوی» صدق نمی­کند، این دو موزه بهترین موزه­ های شهر هستند. اولی روی زندگی «نیکلا تسلا» مخترع بزرگ صربستانی و دومی روی دولت­ هایی که در قرن بیستم به وجود آمدند و از بین رفتند تمرکز دارد.

پایتخت صربستان بلگراد

چیزی متفاوت در «زمون»

به دیگران خواهید گفت که «زمون» یکی از بخش­ های مورد علاقه شما در پایتخت صربستان بوده است. «زمون» از لحاظ تئوری یکی از بخش ­های پایتخت است، اما تا دهه ۱۹۵۰ یک شهر مستقل بوده است.

معماری این بخش متفاوت است، لهجه مردم اینجا متفاوت است، سبک زندگی در اینجا فرق می­کند و پسرها، حتی مدل موی پسرها در اینجا متفاوت است. برخی از بهترین رستوران­ های شهر در این ناحیه هستند.

پایتخت صربستان بلگراد

چشم انداز زیبای آوالا

«آوالا» کوهی است در ۱۰ مایلی جنوب پایتخت و دسترسی به آن از پایتخت صربستان آسان است. اگر به دنبال یک چشم ­انداز وسیع از صربستان هستید. «آوالا» محل مناسبی است. البته  این مکان کمی غم ­انگیز هم هست زیرا مکان «یادبود قهرمانان گمنام» است، اثری از «ایوان مسترویچ» که به افتخار کسانی که در جنگ جهانی اول کشته شدند ساخته شده است. بنای یادبود «واسا چاراپیچ»، یکی از قهرمانان قیام اول صربستان نیز در این مکان ساخته شده است.

پایتخت صربستان بلگراد