عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

در میان کشورهای اروپایی صربستان یکی از کشورهایی است که بیشترین جاذبه‌های گردشگری عجیب و غیر معمول را دارد که البته زیبایی خاص خودشان را دارند. پس از لغو ویزای صربستان برای گردشگران ایرانی، افراد بیشتری از کشورمان به صربستان سفر می‌کنند. اگر شما هم قصد سفر به صربستان را دارید با مجله‌ی گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا با عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان آشنا شوید.

عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

پل خشک در زرنجانین

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

به نظر می‌رسد ساخت این پل کاملا بی معنا باشد. بهتر است بدانیم که این پل همیشه خشک نبوده بلکه تغییر مسیر رودخانه‌ی «بگج» در سال ۱۹۸۵ باعث شد این پل بدون استفاده باقی بماند. این پل با نام «پل کاپیتان» نیز شناخته می‌شود و از آنجاییکه به نماد شهر «زرنجانین» تبدیل شده، با تخریب آن مخالفت شده‌است. پل‌ها معمولا بر روی رودخانه‌ها ساخته می‌شوند بنابراین این پل که بر روی خشکی واقع شده باعث شده به یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان تبدیل شود. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

راکی بالبوئا

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

صربستان پر از مجسمه‌های یادبود از رهبران نظامی، شعرا و سیاستمداران است اما مجسمه‌ی «راکی بالبوئا» از روی قهرمان افسانه‌ای بوکس که در جهان بسیار محبوب است ساخته شده‌است. مردم روستایی «جیتیشته» که در شهر «وجوودینا» واقع شده‌است، به دنبال قهرمانی بودند که نماد سخت‌کوشی، پشتکار و نظم باشد و چه کسی بهتر از راکی بالبوئا می‌توانست نماد این ویژگی‌ها باشد؟

شالیناک گروو

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

درختان خشک و مرده حس عجیب و مرموز و البته زیبایی دارند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که این احساس را دارید، بهتر است سری به دهکده‌ی کوچک «شالیناک» در صربستان بزنید. صدها درخت قدیمی و کهنسال در این منطقه قرار دارند و بیشتر آنها خشک شده‌اند. بقایای این درختان زیبایی عجیب و اسرارآمیزی به این باغ داده و آن را به یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان تبدیل کرده‌است.

پیرترین تمساح جهان

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

باغ وحش «بلگراد» شاید به عنوان جاذبه‌ی گردشگری شناخته نشود اما یکی از جالب‌ترین نمونه‌های حیات‌وحش را می‌توان در آنجا پیدا کرد. «موجا» پیرترین تمساح جهان است که از سپتامبر سال ۱۹۳۶ در پارک «کالمگدان» زندگی می‌کند.

مجسمه های پارتیزانی

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

مجسمه‌های پارتیزانی در همه‌جای کشور صربستان بخصوص در مناطق یوگوسلاوی سابق دیده می‌شود. این مجسمه‌ها به بناهای یادبود و نمادین این کشور تبدیل شده‌اند. هرکدام از این مجسمه‌ها داستانی شنیدنی دارند و نماد تاریخ این منطقه هستند.

موزه مجسمه های مومی جاگودینا

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

«جاگودینا» شهرت عجیبی در صربستان دارد و این شهرت بی دلیل نیست. این شهر محل قرارگیری موزه‌ی مجسمه‌های مومی است که همه درباره‌ی آن شنیده‌اند اما هرکسی برای دیدن این مجسمه‌ها نرفته‌است. یک خانه‌ی کوچک که پر از مجسمه‌های مومی از افراد معروف که البته به شکل خوبی ساخته نشده‌اند. طبق گفته‌ی بازدیدکنندگان برای شناسایی بعضی از مجسمه‌ها باید اهل صربستان باشید. در این موزه اوقات نسبتا خوبی خواهید داشت ولی نه آنگونه که تصور می‌کردید. خرید بلیط هواپیما تهران بلگراد

باب مارلی

دهکده‌ی کوچک «باناتسکی سوکولاک» که در شرق صربستان واقع شده‌است، شاید برای خیلی‌ها آشنا نباشد. در این روستا کمتر از ۴۰۰ نفر زندگی می‌کنند. اما در سال ۲۰۰۸ زمانی که مجسمه‌ی افسانه‌ی جامایکایی موسیقی «رِگی»، یعنی «باب مارلی» در آنجا رونمایی شد، شهرت زیادی پیدا کرد. مانند مجسمه‌ی راکی در جیتیشته و مجسمه‌ی «بروس‌ لی» در «موستار»، این مجسمه به عنوان نماد صلح و هم‌زیستی در این مکان ساخته شده‌است.

برج جنکس در بلگراد

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

بلگراد، پایتخت صربستان، پر از بناهای زیبا است. اما کمتر بنایی به اندازه‌ی دروازه‌ی غربی شهر جلب توجه می‌کند. این بنا برج «جنکس» نام دارد و به نظر می‌رسد یک فرد نابغه آن را طراحی کرده باشد. یکی از برج‌ها متروکه و دیگری دارای تعداد زیادی واحد مسکونی است. یک سفینه‌ی فضایی بین این دو ساختمان وجود دارد که قبلا یک رستوران گردان بود. این بنا یکی از جالب‌ترین ساختمان‌های بلگراد است و ساختار عجیب آن، آن را به یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان تبدیل کرده‌است.

اوژیتسه

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

معرفی کل یک شهر به عنوان جاذبه‌ی گردشگری عجیب شاید کمی غیر قابل باور باشد اما شهر «اوژیتسه» به واقع ویژگی چنین انتخابی را دارد. در هیچ‌ جای بالکان همبستگی معماری تاریخی و خشونت‌آمیز امروزی به شکلی که در اوژیتسه است دیده نمی‌شود.  مرکز شهر ترکیبی از ساختمان‌های قدیمی و ساختمان‌های سیمانی و مدرن امروزی است. خود شهر محل خوبی برای داشتن اوقات سرگرم‌کننده است.

 

خانه دارینا در بایینا باشتا

 عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان

خانه‌ی «دارینا» یکی از غیر معمول‌ترین خانه‌های صربستان است که به یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری صربستان تبدیل شده‌است. این خانه در سال ۱۹۶۸ توسط چند دوست که به دنبال سرپناهی برای زمانی که به شنا می‌رفتند بودند ساخته شد. از آن هنگام تا به حال، این خانه به دلیل ساختار ضعیف و سست، بارها و بارها آسیب دیده و در معرض تخریب شدن بوده است. این خانه تا سال ۲۰۱۲ در رسانه‌ها دیده نشده بود تا اینکه به عنوان «عکس روز» نشنال جغرافی انتخاب شد. هیچ خانه‌ای نباید در میان رودخانه‌های پرتلاطم ساخته شود و علت شهرت این خانه هم همین است.‌

 

امتیاز