سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

استرالیا، کشوری سرسبز و زیبا که یکی از مقاصد گردشگری محبوب در میان گردشگران است، می‌تواند خاطرات فراموش‌ نشدنی ‌ای را برای شما رقم بزند. برای داشتن سفری هرچه بهتر به استرالیا، امروز در مجله‌ی گردشگری دورونزدیک لیستی از کارهایی که می‌توانید در سفر به استرالیا انجام دهید را برای ‌تان فراهم کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری استرالیا

ساحل باندی

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

بازدید از ساحل «باندی» یکی از فعالیت ‌هایی است که می‌ توانید در برنامه ‌ی خود در سفر به استرالیا قرار دهید. این ساحل زیبا و البته شلوغ مکان مورد علاقه‌ی مردم استرالیا و گردشگران است. موج ‌های اقیانوس، موج‌ سواران ماجراجو را به این محل می‌ کشانند و با بازدید از این ساحل می ‌توانید شاهد موج‌ سواری زیبای این افراد باشید. ساحل باندی مناسب افرادی از هر سن و سال است که عاشق سواحل زیبا هستند و با خانواده‌ ی خود نیز سفر می‌کنند. در این ساحل استخری برای کودکان وجود دارد. به علاوه، این ساحل برای قدم ‌زدن و دوچرخه‌ سواری نیز مکان مناسبی است. از دیگر ویژگی ‌های ساحل باندی وجود میزهای پیک‌ نیک و باربیکیو است و شما می‌ توانید ناهارتان را با خود به همراه بیاورید. رستوران‌ های ساحلی هم در این مکان باز هستند که می‌ توانید از وجود آنها هم استفاده کنید.

کوه ‌های آبی

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

در سفر به استرالیا از پارک ملی «کوه ‌های آبی» که در غرب سیدنی واقع شده‌است دیدن کنید.  نام این پارک به علت رنگ آبی زیبای درخت‌ها ی اکالیپتوس‌ که تپه ‌های این پارک را پوشانده ‌اند، نام کوه‌ های آبی را بر روی این پاک گذاشته ‌اند. این مکان برای قدم‌ زدن بسیار زیبا و ایده ‌آل است. مسیرهای پیاده ‌روی زیادی در این پارک وجود دارد که می‌ توانید در آنها از مناظر فو‌ق ‌العاده‌ ای لذت ببرید. خرید بلیط هواپیما تهران سیدنی

صخره آیرس

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استرالیا که باید از آن دیدن کنید، صخره ‌ی «آیرس» است که به نام «اولورو» نیز شناخته می‌ شود. این صخره ‌ی بزرگ در قلب بخش شمالی پارک ملی «اولورا کاتا جوتا» واقع شده‌است. این منطقه ‌ی دورافتاده به علت دارا بودن خاک و صخره‌ های قرمز رنگ، «منطقه ‌ی سرخ» نیز نامیده می‌ شود. منظره‌ ی صخره ‌ی آیرس از داخل بالن بسیار دیدنی است.

پارک ملی کاکادو

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

یکی دیگر از پارک‌های ملی استرالیا که از جاذبه های گردشگری استرالیا نیز محسوب و دیدن آن به گردشگران توصیه می ‌شود، پارک ملی «کاکادو» است.  این پارک بزرگ دارای بخش‌ های مختلفی از جمله آبشار، مجسمه‌ های شنی، تالاب‌ ها، رودخانه ‌ها و … است. نقاش‌ های بومی و ماقبل تاریخ هنوز در برخی نقاط این پارک دیده می‌ شوند. پیاده‌روی، کوه‌ نوردی، ماهیگیری، قایق‌سواری، شنا و تماشا کردن پرندگان زیبای این پارک، ازجمله فعالیت‌ هایی است که می‌ توانید در این پارک ملی تجربه کنید. خرید بلیط هواپیما تهران ملبورن

بازار کوئین ویکتوریا

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

بازار «کوئین ویکتوریا» در ملبورن، یک بازار سر باز است و به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استرالیا نیز بشمار می ‌آید. از ماهی‌ ها و سبزیجات تازه گرفته تا لباس و میوه، همه ‌چیز در این بازار یافت می‌شود که همه‌ ی آنها از مزرعه ‌های محلی به این بازار می ‌آیند. پن‌ کیک‌ های هلندی را از دست ندهید زیرا بسیار خوشمزه هستند. افراد زیادی از مردم ملبورن یونانی هستند؛ بنابراین غذاهای یونانی متنوع و خوشمزه‌ ای در بازار کوئین‌ویکتوریا پیدا می ‌شود.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

 پل بندرگاه سیدنی

 سفر به استرالیا جاذبه های گردشگری استرالیا

در سفر به استرالیا زمانی‌ که در سیدنی اقامت داشتید، حتما از پل بندگاه سیدنی که یکی از جاذبه های گردشگری استرالیا و معروف سیدنی است دیدن کنید. شما هم‌ چنین می‌توانید در برنامه‌ های تفریحی قدم ‌زدن روی پل شرکت کنید. کمپانی «BridgeClimb Sydney» این امکان را به شما می ‌دهد که با تجهیزات لازم بر بالای پل قدم بزنید. منظره ‌ی بالای پل بسیار زیبا و شگفت‌ انگیز است و قطعا تجربه ‌ای فراموش‌ نشدنی خواهد بود. حتی اگر از ارتفاع می‌ ترسید، این کار ارزشش را دارد. سیدنی یکی از شهرهای محبوب جهان است پس نهایت استفاده را از حضور خود در آنجا ببرید. سیدنی دارای رستوران ‌ها، موزه ‌ها و گالری ‌های هنری زیادی است. شب‌ های این شهر بسیار زیبا است و سرگرمی های زیادی در آن وجود دارد. سیستم حمل و نقل سیدنی خطوط قایق هم دارد پس وقت را هدر ندهید و شهر را از زاویه ‌ای متفاوت ‌تر ببینید.