سفر به پاریس
امتیاز ما

سفر به پاریس، شهر نور و روشنایی، پایتختی اروپایی است که تقریبا همه‌ی مردم آرزو دارند یک‌ بار هم که شده از آن دیدن کنند. اگر شما هم آرزوی دیدن این شهر زیبا را دارید یا سفر به پاریس را در برنامه‌ی خود قرار داده‌اید، حتما نکات مهمی را که در مجله گردشگری دور و نزدیک برای شما گردآوری کرده‌ایم را بخوانید.

پیش از سفر به پاریس زبان فرانسه یاد بگیرید

یادگیری لغات کلیدی در زبان فرانسه می‌تواند تاثیر زیادی در سفر به فرانسه داشته باشد. زمانی‌که به یک کشور جدید سفر می‌کنید، بهتر است لغات کلیدی زبان آن کشور را بیاموزید. در مناطق توریستی، بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند اما بهتر است بدانید چگونه با یک فرد فرانسوی سلام و احوال‌پرسی کنید. زمانی‌که وارد مکان‌هایی مانند رستوران یا مغازه می‌شوید، بهتر است به زبان فرانسه به فروشنده سلام کنید.

غذا خوردن در سفر به فرانسه 

ساعات باز شدن رستوران‌ها را حتما در نظر داشته باشید. زمان ناهار ساعت ۲ بعد از ظهر و زمان صرف شام بین ۷ تا ۱۰:۳۰ دقیقه شب است. اگر زمانی‌ که رستوران‌ها بسته هستند گرسنه شدید سری به نانوایی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها بزنید. فراموش نکنید در سفر به فرانسه می توانید طعم های متفوت نون ها و پنیر ها را بپشید. سعی کنید جای خود را از پیش رزرو کنید و اگر امکان رزرو کردن میز را ندارید سعی کنید زمان باز شدن رستوران در آنجا حضور داشته باشید تا شانس بیشتری برای پیدا کردن میز خالی داشته باشید. در رستوران درخواست آب معدنی نکنید زیرا هزینه‌ای اضافه‌تر برای شما خواهد داشت. آب شهری فرانسه تمیز و قابل نوشیدن است. بهتر است به جای هزینه‌ی آب معدنی یک دسر برای خود سفارش بدهید. خرید بلیط هواپیما تهران پاریس

سفر به پاریس

انعام دادن در پاریس

درسفر به پاریس، دادن انعام در رستوران‌ها واجب نیست اما کار پسندیده‌ای تلقی می‌شود. اگر از سرویس‌دهی راضی بودید می‌توانید ۵ تا ۱۰ درصد از مبلغ را به عنوان انعام بپردازید. اما اگر از سرویس‌دهی راضی نبودید حتی فکر دادن انعام را هم نکنید. البته ممکن است انعام یا حق سرویس در صورتحساب شما منظور شده باشد. اگر قصد دادن انعام را دارید بهتر است با پول نقد آن را بپردازید. پرداخت ۱۰ درصد از کرایه‌ی تاکسی به عنوان انعام هم مورد قبول است. البته توصیه می‌شود از سرویس‌های «Uber» استفاده کنید زیرا رانندگان آن اغلب از رانندگان پاریس دوستانه‌تر رفتار می‌کنند.

 

جاذبه های گردشگری پاریس

در سفر به پاریس به زمان بازدید از امکان گردشگری دقت کنید. زیرا که معمولا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تعطیل هستند. حتی اگر برای دیدن جاذبه‌های گردشگری برنامه‌ریزی کرده‌اید، همیشه روزهایی که این مکان‌ها باز هستند را چک کنید. برای مثال، موزه‌ی «اورسی» در روزهای دوشنبه و موزه‌ی «لوور» در روزهای سه‌شنبه تعطیل هستند. با خرید «پاریس پاس» یا کارت گردشگری پاریس در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. با داشتن این کارت می‌توانید به طور رایگان از بیش از ۶۰ جاذبه‌ی گردشگری پاریس دیدن کنید و از مزایای آن در استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی بهره ببرید. با خرید این کارت از ایستادن در صف‌های طولانی مکان‌های معروف پاریس راحت می‌شوید مخصوصا زمانی‌که اوج شلوغی‌ها است و زمان کمی برای دیدن جاذبه‌ها دارید. فراموش نکنید که بلیط بازدید از مکان‌های دیدنی را از پیش خریداری کنید تا در زمان خود صرفه‌جویی کرده باشید. برج ایفل، موزه‌ی اورسی و موزه‌ی لوور این امکان را برای گردشگران فراهم کرده‌اند. تنها برای دیدن نقاشی «مونالیزا» به لوور نروید. در این موزه اثرهای هنری زیادی است که باید حتما ببینید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

سفر به پاریس

چند نکته دیگر در سفر به فرانسه

برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی حتما پول خرد همراه خود داشته باشید. البته بهتر است زمانی که برای خوردن و آشامیدن به رستوران یا کافه می‌روید یا از یک مکان دیدنی بازدید می‌کنید از سرویس بهداشتی هم استفاده کنید تا بعدا مجبور به پرداخت هزینه نباشید.

مراقب دزدی‌ها باشید. نیازی نیست دائما نگران باشید اما بهتر است مراقب باشید. هرگز کیف خود را در پشت صندلی آویزان نکنید یا آن را روی زمین نگذارید. آقایان بهتر است کیف پول خود را در جیب جلوی لباس خود قرار دهند.

سفر به پاریس

زمان سفر به پاریس

سفر به پاریس را به ماه آگوست موکول نکنید. بیشتر مردم پاریس در این ماه به سفر می‌روند و ممکن است بیشتر مکان‌های عمومی تعطیل باشند. به علاوه در این ماه هوا بسیار گرم است. البته به دلیل اینکه توریست‌های زیادی در این ماه به پاریس سفر می‌کنند ممکن است مکان‌های دیدنی باز باشند. اما تحمل گرمای هوا در این ماه بسیار سخت است.

پاریس دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و باید بدانید که همه‌ی آنها را نمی‌توانید در طول یک سفر ببینید. پس برای بازدید از مکان‌های دیدنی برنامه‌ریزی کنید تا وقت کافی برای دیدن آنچه در برنامه‌ی سفر خود دارید داشته باشید. سفر به فرانسه را تنها به دیدن پاریس محدود نکنید سعی کنید به خارج از شهر هم سری بزنید. قطعا مناظر شگفت‌انگیزی در انتظار شما است.