اولین سفر مشترک
امتیاز ما

اولین سفر مشترک به عنوان یک زوج، همیشه اولین بار می‌تواند چالش برانگیز باشد. در سفر ممکن است با ویژگی‌هایی از یکدیگر آشنا شوید که تا به حال هرگز ندیده بودید. مهم نیست چقدر از زندگی شما می‌گذرد، این رفتارها ممکن است باعث بروز اختلاف شود. خیلی کم پیش می‌آید که در سفر همه چیز طبق برنامه پیش برود پس هر دوی شما باید آمادگی حل هر گونه مشکلی را داشته باشید. امروز در  مجله گردشگری دور و نزدیک می‌توانید درباره‌ی راهکارهایی بخوانید که اولین سفر مشترک خود را به یک تجربه‌ی موفقیت‌آمیز تبدیل می‌کند.

اولین سفر مشترک

راهکارهایی برای اولین سفر مشترک در زندگی

 

عقیده خود را بیان کنید

اگر چیزی شما را اذیت می‌کند آن را به زبان بیاورید حتی اگر مسئله‌ای ساده مانند پیاده رفتن به جای تاکسی گرفتن باشد. شما با بروز ندادن افکارتان کمکی به دیگران نمی‌کنید. بهتر است موضوع را در لحظه حل کنید به جای این‌که آن‌ها را در ذهن خود انباشته کنید و باعث بروز یک اختلاف جدی شوید. البته فراموش نکنید که شما وظیفه دارید شنونده‌ی خوبی هم باشید به هر حال همسر شما هم در حال گذراندن تعطیلات است.

به خاطر داشته باشید که برنامه سفر تنها یک راهنما است

اصراری بر اجرای برنامه‌ی اصلی سفر خود نداشته باشید مگر اینکه برای برنامه‌ی خاصی بلیط خریده باشید. مشکلات زیادی ممکن است پیش بیاید؛ ممکن است قطار تاخیر داشته باشد یا هوا تغییر ناگهانی داشته باشد. شما باید آماده باشید تا در هر شرایطی مانند یک تیم عمل کنید. برنامه‌ریزی زیاد از حد هم ممکن است فشارهای غیرضروری بر روی شما وارد کند. پس گاهی از برنامه‌ها فاصله بگیرید و خود را به شرایط بسپارید.

در سفر عجله نکنید

همیشه به‌خاطر داشته باشید که در سفر نیازی به عجله کردن ندارید. شما هر دو برای آرامش و استراحت به سفر آمده‌اید. اگر جاهای دیدنی بسیار زیاد هستند و یکی از شما خسته می‌شود برای دیدن همه‌ی آن‌ها عجله نکنید. کمی استراحت کنید، یک نوشیدنی بنوشید تا برای ادامه‌ انرژی بگیرید. نیم ساعت استراحت به شما انرژی مضاعف می‌دهد. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

اولین سفر مشترک

یکدیگر را مقصر ندانید

زمانی که به اختلاف می‌خورید باید به‌خاطر داشته باشید که شما در یک تیم هستید. پیدا کردن این‌که چه کسی درست می‌گوید و چه‌کسی غلط یا این‌که چگونه به این اختلاف‌نظر رسیده‌اید تنها وقت شما را تلف می‌کند. آنچه مهم است این است که راه‌حلی برای مشکل‌تان پیدا کنید. پیدا کردن راه‌حل تنها با هم‌فکری به‌دست می‌آید نه با پیدا کردن مقصر.

در هر موقعیتی آرامش خود را حفظ کنید

گم شدن در سفر بدترین اتفاقی است که می‌تولند برای شما بیافتد اما زمانی که همسر شما در حال پیدا کردن مسیر است نباید با نام بردن خیابان‌های مختلف حواس او را پرت کنید. این کار نه‌تنها کمکی نمی‌کند بلکه شرایط را بدتر می‌سازد. سعی کنید در هر شرایطی آرام باشید، از نقشه‌ی گوگل استفاده کنید، یا از افراد محلی آدرس صحیح را بپرسید.

استراحت را فراموش نکنید

نداشتن خواب کافی در شب قبل از پرواز روی اعصاب شما تاثیر می‌گذارد. اگر شما یا همسرتان بدخلق یا خسته هستید، یک خواب کوتاه می‌تواند خلق و خوی شما را به حالت عادی بازگرداند و باعث شود یک شروع پرانرژی داشته باشید.

هدف سفر خود را به خاطر داشته باشید

شما باید بدانید که چرا با یکدیگر به این سفر آمده‌اید. سعی کنید با رعایت این نکات و کنار گذاشتن اختلافات کوچک در طول سفر از لحظه لحظه‌ی آن لذت ببرید و با رفتارتان نه‌ تنها خاطرات خوبی را رقم بزنید بلکه به همسرتان نشان دهید که چقدر به او اهمیت می‌دهید.