جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور، کشوری در جنوب شرقی آسیا و ترکیبی از فرهنگ‌ آسیایی و اروپایی است. شهر سنگاپور که پایتخت این کشور است، از زمان استقلال تا کنون، به یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان تبدیل شده و دارای یکی از شلوغ‌ترین بنادر دنیا است. ساختمان‌های مدرن به زیبایی در کنار بافت قدیمی با قدمت چند صد ساله و بازارهای این شهر قرار گرفته‌اند. البته دولت سنگاپور نسبت به افرادی که قوانین را نقض می‌کنند کاملا سختگیرانه برخورد می‌کند اما گردشگرانی که قوانین را رعایت می‌کنند می‌توانند بدون نگرانی از جاذبه های گردشگری سنگاپور لذت ببرند. امروز در مجله گردشگری دور و نزدیک با برخی از جاذبه های گردشگری سنگاپور که نباید از دست بدهید آشنا خواهید شد. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

جاذبه های گردشکری سنگاپور ، مارینا بی سندز

یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور، «مارینا بی سندز» نام دارد. ساخت این تفریگاه مجلل بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه داشته و آن را در سال ۲۰۱۰، زمانی که افتتاح شد، به یکی از گران‌ترین ساختمان‌های جهان تبدیل کرد. مارینا بی سندز، تفریگاهی است که شامل یک هتل مجلل، رستوران، مغازه‌های بی‌شمار، یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی در آسیا، سالن سینما، موزه علمی-هنری و دیگر مراکز سرگرمی است. همچنین دارای یک پیست اسکیت روی یخ برای طرفداران این ورزش زمستانی است. خرید بلیط هواپیما تهران سنگاپور

چرخ و فلک سنگاپور

پرنده‌ی سنگاپور نام چرخ و فلک عظیم سنگاپور است که چشم‌انداز زیبایی را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد. کابین‌های این چرخ و فلک ۲۸ نفر را در خود جای می‌دهند. در سال ۲۰۰۸، زمانی‌که این چرخ و فلک افتتاح شد، با ارتفاع ۱۶۵ متر، عنوان بلندترین چرخ و فلک جهان را به خود اختصاص داد. قابل توجه است که افراد کم‌توان و دارای ناتوانی جسمی نیز می‌توانند با ویلچر لذت سوار شدن این چرخ و فلک را تجربه کنند. چرخ و فلک سنگاپور که در خلیج «مارینا» واقع شده، در پایانه‌ی خود دارای رستوران‌ها، مغازه‌ها و دیگر خدمات تفریحی است و از جمله جاذبه های گردشگری سنگاپور است که به هر گردشگری پیشنهاد می‌شود.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

سافاری شبانه

اگر به دنبال تجربه‌ی متفاوتی در شب‌های سنگاپور هستید باید سافاری شبانه‌ی سنگاپور را حتما تجربه کنید. در این سافاری که در سال ۱۹۸۴ افتتاح شد، می توانید حیوانات شب‌زی را از نزدیک ببینید. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور است که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر از آن دیدن کرده و از تماشای هفت منطقه‌ی جغرافیایی جهان لذت می‌برند و از زندگی حیوانات اطلاعات بیشتری کسب می‌کنند. به علاوه برنامه‌های آموزشی درباره‌ی حفظ گونه‌هایی که در خطر انقراض هستند به نمایش گذاشته می‌شود. رستوران‌های این پارک سافاری، منوها و سرگرمی‌هایی در ارتباط با جنگل و زندگی گونه‌های جنگلی دارند.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

باغ های گیاه شناسی سنگاپور

اگر دوست دارید در سفر خود از جاذبه های گردشگری سنگاپور دیدن کنید و در عین حال در هزینه‌های خود صرفه‌جویی هم کرده باشید، حتما سری به باغ های گیاه‌شناسی سنگاپور بزنید. بیشتر باغ‌ها رایگان هستند و تنها مکانی که برای بازدید از آن باید هزینه پرداخت کنید، باغ ملی ارکیده است. این باغ پربازدیدترین بخش است و شامل بیش از ۶۰۰۰۰ گونه‌ی گیاهی و جانوری است. به علاوه عنوان اولین باغ مخصوص کودکان را نیز به خود اختصاص داده است.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

هتل رافلز

هتل «رافلز» بنایی باشکوه با معماری بسیار زیبا است و در سال ۱۸۸۷ افتتاح شد. این مکان به سرعت به یکی از محبوب‌ترین اقامتگاه‌ها در سنگاپور تبدیل شد. این مکان مجلل دارای ۱۵ رستوران است و یک فرد «سیک» با یونیفرم مخصوص میهمانان را با تاریخ آسیای جنوب شرقی آشنا می‌سازد. بازدید از لابی این هتل برای عموم آزاد است درحالیکه موزه‌ی هتل در طبقه‌ی سوم قرار دارد. یکی از افراد معروفی که در این هتل اقامت داشته «ارنست همینگوی» است و همین مسئله به شهرت این مکان می‌افزاید.

خیابان اورچارد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سنگاپور، خیابان «اورچارد» نام دارد. این خیابان یکی از مهمترین خیابان‌های شهر برای خرید است.  نام این خیابان از باغ‌های میوه‌ای که در انتهای آن قرار دارند گرفته شده است. رستوران‌ها، کافه‌ها، مغازه ها و هتل‌های زیادی که در این خیابان قرار دارند آن را به مکانی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده‌اند. یکی از زیباترین نماهای این خیابان در روزهای کریسمس است که تزئینات زیبای کریسمس، نورپردازی‌ها و برف‌های مصنوعی که روی درختان نشسته است، جلوه‌ی زیبایی به این مکان می‌دهند. مجله گردشگری دور و نزدیک

جاذبه های گردشگری سنگاپور