سفر کم هزینه
امتیاز ما

سفر کم هزینه رفتن یکی از دغدغه های امروز همه ما شده و البته سفر یکی از بخش‌های مهم و هیجان‌انگیز زندگی و برای خیلی از مردم به بخش جدانشدنی زندگی‌شان تبدیل شده. اغلب شما چندین هفته را صرف برنامه‌ریزی برای سفر و جمع‌آوری بهترین ایده‌های مسافرت می‌کنید. پس حتما می‌دانید که بودجه‌ی شما بی‌نهایت نیست و باید به دنبال راهی باشید تا یک سفر کم‌ هزینه را تجربه کنید. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک چند راهکار برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به شما معرفی خواهیم کرد. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

برای داشتن یک سفر کم هزینه خارج از فصول شلوغ سفر کنید

تنها مقصد شما مهم نیست بلکه زمانی که به سفر می‌روید نیز اهمیت دارد. در فصول مختلف قیمت‌ها در نوسان است، هتل‌ها، بلیط‌های هواپیما‌ها و قیمت‌ کرایه‌ی اتومبیل در فصولی که اوج شلوغی و ورود گردشگر است می‌تواند بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کند. برای مثال در کشوری مانند هاوایی، زمان کریسمس و سال نو یکی از شلوغ‌ترین فصول است و متوسط هزینه‌ها در یک هفته از ۴۰۰ دلار در هفته به ۸۵۰ دلار در هفته افزایش پیدا می‌کند. معمولا بهترین زمان سفر در فصل بهار و پاییز است. هوا معمولا برای گردش در فضای بیرون از خانه بسیار مطبوع و مناسب است و جمعیت کمتری در خیابان‌ها دیده می‌شود. به علاوه، هزینه‌ی اقامت در هتل‌ها و کرایه‌ی اتوموبیل بسیار کمتر است. شلوغ‌ترین فصل برای سفر تابستان است. در این فصل مدارس تعطیل است. اگر در تابستان و تعطیلات به سفر نروید، می‌توانید یک سفر کم هزینه رو برای خودتان ترتیب دهید.

سفر کم هزینه

رویدادها و جاذبه‌های گردشگری رایگان 

یکی از راه‌هایی که می‌تواند در داشتن یک سفر کم هزینه به شما کمک کند، شرکت کردن در برنامه‌ها و رویدادهای رایگان است. پیش از سفر درباره‌ی برگزاری این رویدادها و جاذبه‌های گردشگری رایگان تحقیق کنید. برای مثال، فستیوال‌ها فرصت خوبی برای تجربه‌‌ی رویدادهای به یادماندنی‌ای هستند که نیاز به هزینه‌های اضافی هم ندارند. برخی جاذبه‌های گردشگری هم رایگان هستند و تورهای گردشگری سرگرم‌کننده‌ای را برای توریست‌ها ترتیب می‌دهند. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید از طریق ‌آنها از این برنامه‌ها مطلع شوید وبسایت‌های گردشگری هستند که اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری که کمتر معروف هستند دیدن کنید تا شاهد شلوغی کمتری باشید.

به دنبال بسته‌های مسافرتی باشید

بسته‌های مسافرتی روش بسیار خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر هستند. خرید و رزرو بلیط هواپیما، هتل و تور در یک بسته‌ی مسافرتی در مقایسه با زمانی که هرکدام از این موارد را به صورت جداگانه خریداری می‌کنید، می‌تواند تا حد قابل توجهی هزینه‌های شما را کاهش ‌دهد. شرکت‌های مسافرتی و ایرلاین‌ها این بسته‌های مسافرتی را ارائه می‌دهند.

سفر کم هزینه

از روش‌های دیگر حمل و نقل استفاده کنید

سفر با هواپیما و اتومبیل تنها روش حمل و نقل نیست. پس مطمئن شوید روش‌های دیگر حمل و نقل مانند اتوبوس و قطار را نیز در نظر خواهید گرفت. اخیرا در کشورهای اروپایی اتوبوس‌های لوکس و مجلل، از دیگر روش‌های ارزان‌قیمت و جدید برای حمل و نقل هستند. این اتوبوس‌ها تمیز و مدرن بوده و دارای سرویس بهداشتی و وای‌-فای نیز هستند. به علاوه، اغلب سریع‌تر از قطار حرکت می‌کنند.  قطارها نیز یکی راه‌های لذت‌بخش برای سفر در اروپا است. قطار‌ها سر وقت به مقصد می‌رسند، بسیار تمیز بوده و دارای قیمت مناسب هستند.

برای استفاده از تلفن همراه برنامه‌ریزی کنید

تلفن همراه به بخشی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده است. زمانی‌که به سفر می‌رویم ممکن است استفاده از تلفن همراه بسیار هزینه‌بر باشد. برای اینکه سفر کم هزینه ای داشته باشید بهتر است پیش از سفر درباره‌ی روش خرید و استفاده سیم‌کارت‌های بین‌المللی تحقیق کنید و از اپراتورهای داخلی در کشور خود نیز درباره نحوه‌ی استفاده از این سیم‌کارت‌ها در خارج از کشور پرس‌وجو کنید. یکی از راه‌های صرفه‌جویی در استفاده از تلفن همراه نیز قرار دادن تلفن در حالت پرواز است. بهتر است وای-فای گوشی خود را خاموش کنید و زمانی که به اینترنت نیاز دارید وای-فای را روشن کنید .مجله گردشگری دور و نزدیک