میکلی فنلاند

«میکلی» ترکیبی از زندگی شهری و جذابیت مناطق روستایی است. تا به الان اسم این شهر به گوشتان رسیده است؟ این روهای در بسیاری از صفحات اجتماعی ممکن است عکس های از این شهر با دریاچه­ های زیبا و جنگل­ های قصه ­های پریان دیده باشیم. «میکلی» شهری جذاب و دنج نه تنها مرکز «ساوونیای جنوبی» است، بلکه مرکز کلبه ­های شیک و پرطرفدار فنلاند است. از طراحی منحصربه فرد و طبیعت گردی گرفته تا خانه های شهری جذاب، در این مطلب می خواهیم ۵ دلیل برای بازدید از «میکلی» برایتان بیاوریم.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

میکلی فنلاند

موقعیت مکانی میکلی، فنلاند 

با قرار گرفتن در ساحل چهارمین دریاچه بزرگ اروپا، «دریاچه سیاما»، «میکلی» یک شهر تابستانی جذاب و پر جنب وجوش است. فقط با یک سفر سه ساعته با قطار یا اتومبیل می­توانید از «هلسینکی» به «میکلی» یکی از شهرهای مهم فنلاند برسید. با ۵۰،۰۰۰ شهروند، «میکل» تمام ویژگی ­های معمول فنلاندی را داراست ویزگی­هایی مانند بازار روز پر جنب وجوش، سالن­های خرید دلپذیر با فروشگاه­ های غذاهای سنتی، بندر با کافه ­ها و رستوران ­ها، موزه ­ها و کافه­ ها.

 میکلی فنلاند

وافل با منظره­ای زیبا دلیل کافی برای سفر به «میکلی» است

کوه «نیوری» (کوه زنان) با برج دیدبانی­اش بهترین نقطه برای درک «میکلی» است. از بلندترین برج آبی فنلاند که از سال ۱۹۱۲ تا به حال باقی مانده است بالا بروید، آنجا شهر «میکلی» را که در ساحل «دریاچه سیاما» گسترش یافته است، مشاهده خواهید کرد. معماری شهر فنلاندیست، با خیابان­ های صاف و خانه­ های کوتاه رنگارنگ. شما می توانید از قهوه داغ با وافل­های فوق ­العاده در کافه برج دیدبانی لذت ببرید.

 

میکلی فنلاند

از قلب آسایش و راحتی «میکلی»، میدان بازار دیدن کنید

میدان بازار  میکلیدر مرکز شهر قرار دارد. در اینجا شما مشاهده خواخید کرد که مردم از صبح زود جمع می­شوند، قهوه می خورند و صحبت می­کنند یا فقط ساکت می­نشینند و رفت و آمد مردم را تماشا می­کنند. به یاد داشته باشید که «میکلی» در منطقه «ساوونیا»ی فنلاند قرار دارد، جایی که عجله در آن معنایی ندارد.در تابستان میدان مملوء از کافه ­ها و مردمی است که انواع توت، سبزیجات و سایر محصولات فصل از جمله گوشت، ماهی و صنایع دستی را می­فروشند.

میدان بازار با مغازه­ ها و رستوران ­ها احاطه شده است، و درست در کنار آن یک سالن خرید سنتی قرار دارد. ترکیبی از آثار قدیمی و جدید بسیار خوب عمل می­کند، دراینجا شما نه تنها مارک ­های مدرن فنلاندی و خارجی را پیدا می­کنید بلکه مکان­های مناسبی برای صرف نهار و قهوه پیدا خواهید کرد.

میکلی فنلاند

بوتیک­های «میکلی» را کشف کنید

میکلییک مکان مناسب برای خرید است. مرکز شهر جمع و جور و جدا از مغازه ­های گوناکون کنار خیابان­ ها است، دو مرکز خرید بزرگ هم در مرکز شهر قرار دارند.

اما بهترین بخش  خرید در «میکلی» بوتیک­های طراحی محلی هستند. به «لاب لومو» بروید، که در آن طرح­های محلی از جواهرات و لوازم خانه گرفته تا فرش و لباس فروخته می­شود.

 

 میکلی فنلاند

احاطه شده به وسیله طبیعت

از آنجا که «میکلی» به وسیله دریاچه­ و جنگل، کارهای زیادی است که می توانید در این منطقه انجام دهید. یک قایق تفریحی اجاره کنید یا با قایق بادبانی خود به اینجا بیایید. اگر موتورها خیلی مدرن به نظر می­رسند، سرعت خود را کم کنید، در یک تور قایقرانی شرکت کنید یا به سادگی به ماهیگیری بپردازید.

اگر راه ­های آبی را دوست ندارید، مسیرهای پیاده ­روی بسیار زیبایی وجود دارد. پیاده­روی در «تپه نیتووری» را امتحان کنید یا به مرکز طبیعی «ارپولا» بروید. اواخر تابستان انواع توت و قارچ ­های زیادی در جنگل­ های اطراف «میکلی» برای چیدن وجود دارد.  مجله گردشگری دور و نزدیک