معروف ترین غذا های کره

گوچوجانگ (Gochujang)

غذاهای کره به دلیل ادویه و مواد اولیه منحصربه‌فردی که استفاده می‌کنند کاملاً محبوب شده‌اند با این‌ حال ممکن است وقتی برای اولین بار در حال امتحان این غذاها هستید کمی ظاهر و مزه آن‌ها در نظرتان گیج‌کننده باشد به همین دلیل توجه زیادی از مردم دنیا را به خود جذب کرده‌اند. غذاهای کره که در صورت تمایل شما به‌صورت کامل سرو می‌شوند و دارای چندین کاسه های کوچک است که نام آن‌ها پانچان است و بین کسانی که سر میز نشسته‌اند تقسیم می‌شود.غذا در کره با مزاج همه ی افراد در دنیا سازگارند.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

در این مقاله ما قصد داریم  معروف ترین غذا های کره را معرفی کنیم که بتوانید برای شروع از این غذاها لذت ببرید، پس با ما همراه باشید :

گوچوجانگ یکی از چاشنی‌های محبوب ومعروف ترین غذا های کره است که در غذاهای کره استفاده می‌شوند، همچنین این ادویه برای مزه دار کردن مواد مختلف غذایی به‌ کار برده می‌شود. چاشنی گوچوجانگ از فلفل تند، برنج شفته، سویا و نمک درست می‌شود که هم غذاهای گوشت و هم غذاهای کره گیاهی را طعم دار می‌کند. این غذا هم مثل کیمچی مزه ترشی دارد که در دیگر سس‌های تند پیدا نمی‌شود. این ادویه مزه خاصی را به غذاهای کره می‌دهد.

معروف ترین غذا های کره

سامگی تانگ (Samgyetang)

برای درست کردن این غذا از مرغ درسته و کامل استفاده می‌شود، این غذا در واقع همان ورژن کره‌ای سوپ نودل مرغ است اما با طعمی متفاوت تر آماده می شود.

غذای سامگی تانک در فصل گرما باعث  تنظیم دمای داخلی بدن می شود این غذا در بین مردم کره جنوبی محبوب است و در هنگام گرم بودن هوا و خشک بودن هوای کره این غذا را میل می کنند.

کیمچی (Kimchi)

کیمچی از ترشی های بسیار معروف کره است که از تکه های خوابانده شده در نمک و ادویه ها درست می شود.کیمچی از محبوب ترین بانچی های کره است که در رستوران ها به همراه غذاهای معروف در کره سرو می شود.

شرکت های زیادی هستند که برای آماده کردن این غذا سردخانه های مخصوصی دارند که مقدار زیادی از آن را در دمای مناسب نگهداری می‌کنند.این غذا با مواد اولیه کلم، ترب، نمک و فلفل های پرتغالی در سال ۱۷۰۰ میلادی به کره جنوبی آورده شدند، همچنین کیمچی به مدت ۲۰۰۰ سال است که از معروف ترین غذا های کره است و مردم علاقه خاصی به این غذا دارند.

Tteok-bokki

 اگر به غرفه های غذاها در خیابان‌ برخوردید که غذایی مانند اسپاگتی های کوتاه و خاصی دارند و در سس‌های غلیظی قرار گرفته اند  این یعنی شما یکی از معروف ترین غذا های کره را پیدا کرده اید که بسیار خوش طعم و لذیذ است و نام این غذا Tteok-bokki می باشد. این غذا در واقع نوعی کیک بهم چسبیده است که به شکل استوانه هایی بزرگ در سس‌های بسیار خوشمزه و لذیذ سرو می‌شود که این سس ها از گوچوجانگ درست می شوند اما در مواقعی هم از سس سویا که کم ادویه تر است استفاده می‌شود. این غذاها انواع مختلفی دارند و از مواد اولیه متنوعی درست می‌شوند که حتی سس‌های آن ها باهم فرق می‌کنند. این غذا از غذاهای ترکیبی معروف کره است که سرآشپز ها گاهی برای درست کردن آن از سس‌های ایتالیایی استفاده می‌کنند و یا مواد عجیب و غریب و جدیدی به آن اضافه می‌کنند.

 مجله گردشگری دور و نزدیک