معروف ترین غذا های ژاپن

سوشی

غذاهای ژاپن جزء عجیب ترین غذاهایی هستند که احتمالا تا به حال دیده باشید. البته بهتر است ابتدا با فرهنگ غذایی مردم این سرزمین آشنا شوید. همانطور که احتمالا در فیلم ها دیده اید ژاپنی ها بوسیله دو عدد چوب غذا می خورند. غذاهای ژاپن عطر و طعم بسیار جالبی دارند. احتمالا به رستوران های ژاپنی رفته باشید و با نام های عجیب و غریب این غذاها رو به رو شده باشید. ما در این مطلب شما را با معروف ترین غذا های ژاپن آشنا می کنیم. یکی از محبوب ترین غذاهای ژاپنی سوشی است. البته این غذا را بزرگترین هدیه غذایی به فرهنگ غذایی جهان می دانند. مهم ترین نکته در غذای سوشی تازگی و شادابی مواد غذایی است که البته هنر آشپز نیز حرف اول را می زند. شاید همه افراد از خوردن سوشی لذت نبرند در واقع اینکه شما از خوردن این غذا لذت ببرید یا نه بستگی به این دارد که رابطه شما با ماهی و غذاهای دریایی چگونه است زیرا این غذا طعم خاصی دارد. در پخت این غذا از برنج و ماهی خام استفاده می شود که چاشنی آن فلفل است این مواد فشرده شده به وسیله جلبک پیچیده می شوند. برای درست کردن این غذا زحمت زیادی کشیده می شود و آماده سازی آن بسیار دشوار است. این غذا جزء غذاهای بسیار لوکس ژاپنی است که گرانقیمت هم است. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

چیراشی دان

در این غذا هم مانند سوشی از ماهی خام استفاده می شود منتها مقدار آن نسبت به سوشی کمتر است. در چیراشی دان از یک ماهی خاص استفاده می شود البته در این غذا از ماهی قزل آلا و خاویار هم استفاده می کنند. در این غذا ماهی و خاویار به همراه انواع ترشی و سبزیجات مخلوط استفاده شده و به آنها سس سویا اضافه می شود تا مزه خاصی به آن بدهد. این خوراک بسیار خوشرنگ و جذاب است که هرکسی را به خود جذب می کند. این غذا شبیه آبگوشت ایرانی ها سرو می شود.

تمپورا

تمپورا از غذاهایی است که از یک کشور دیگر به ژاپن وارد شده ولی در این کشور پیشرفت کرده و معروف شده است. این غذا در قرن شانزدهم از پرتغال به ایران وارد شده اما ژاپنی ها با سلیقه ای که به خرج دادند باعث ایجاد طعم و رنگ جدیدی در این غذا شدند.

یکی از مواد اصلی این غذا میگو است اما بعضی از افراد از ماهی هم برای تمپورا استفاده می کنند. مواد این غذا پیش از پخت بوسیله مارچوبه مزه دار می شوند و از میگوهای درشت در پخت آن استفاده می شود. ژاپنی ها اعتقاد دارند که میگو باید با یک ضربه چاقو بریده شود تا خوب از آب در آید.

معروف ترین غذا های ژاپن

رامن

رامن یکی دیگر از معروف ترین غذا های ژاپن است که دارای ظاهری ساده و زیبا است. این غذا شبیه سوپ است و بسیار رنگارنگ می باشد. برای خوردن این غذا از دو چوب استفاده می شود. این غذا بسیار مقوی بوده و در آن از چربی و گوشت استفاده می شود به همین دلیل جزء غذاهای سنگین است. رشته استفاده شده در این غذا جزء رشته های خاص است که باید از فروشگاه های مخصوصی خریداری شود.

سایر معروف ترین غذا های ژاپن هم از طرفداران زیادی برخوردارند که در پخت هر کدام، از مواد غذایی متنوعی استفاده می شود. هر چند همه افراد غذاهای ژاپنی را دوست ندارند اما آنهایی که این غذا را چشیده اند طرفدار غذاهای ژاپنی شده اند. مجله گردشگری دور و نزدیک