معروف ترین غذا های ترکیه

آشنایی با معروف ترین غذا های ترکیه

علاوه بر کوفته که به عنوان یکی از معروف ترین غذا های ترکیه است، سبد غذایی و سفره ی مردم این کشور پر از انواع غذاهای رنگارنگ و لذیذ است که به سبکی خاص تهیه شده اند. غذاهای سنتی ترکیه جزء معروفترین غذاهای ترکیه در منوی غذایی رستوران های این کشور است با این حال غذاهای محلی ترکیه مربوط به شهر هایی چون استانبول و آنکارا نیز علاقه مندان مخصوص به خود را دارد. در سطح اینترنت و فضای مجازی به وفور با لیست بهترین غذاهای ترکیه و عباراتی چون ده غذای ترکی برتر و … مواجه می شویم، لذا در این مقاله قصد داریم با بهترین، لذیذترین و معروف ترین غذا های ترکیه بیشتر آشنا شویم.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

در لیست های ارائه شده برای معرفی معروف ترین غذا های ترکیه می توان غذاهایی که در دسته هایی چون غذاهای سنتی ترکیه، غذاهای محلی ترکیه، فست فودهای مخصوص ترکی، بهترین غذاهای ترکیه و … قرار می گیرند را مشاهده کرد. بخش اصلی غذای های معروف و لذیذ کشور ترکیه مربوط به گوشت و سبزی‌ هایی است که در تهیه ی آنها استفاده می شود. به طور مثال آنچه بیش از همه در بین جهانیان به عنوان معروفترین غذاهای ترکیه شناخته شده است، کوفته و کباب ترکی است. لذا طبخ خوشمزه ترین و لذیذ ترین غذاها در شهرهای توریستی این کشور به عنوان یک عامل جذب مسافران تور ترکیه شناخته می شود. علاوه بر انواع کباب، نان های مخصوصی که در کشور ترکیه پخت می شوند در کنار ماست به عنوان یک فاکتور جدایی ناپذیر دسرهای ترکی، شیرینی های مخصوصی استانبولی و ترکی و … از جمله غذاهای معروف این کشور می باشند. غذاهای دریایی به مانند غذاهایی که از ماهی های تازه ی دریا و صدف ها تهیه می گردند نیز در بین توریست های کشور ترکیه محبوبیتی خاص و عجیب دارند.

لیست معروف ترین غذا های ترکیه

برای دانستن نام معروف ترین غذا های ترکیه می توانید از لیستی که در اینجا ارائه می گردد شامل پیده که در واقع یک نوع پیتزای مخصوص کشور ترکیه است و با نام Pide به فروش می رسد، کباب ترکی به عنوان پایه ی ثابت بهترین غذاهای ترکی که در منو با عبارت kebab یادداشت می گردد و دارای انواعی به مانند اسکندر کباب، اورفا و نوع محبوب آدانا است، سوپ عدس به عنوان غذایی راحت الهضم و خوشمزه با نام lentilsoup، مانتی به عنوان غذایی که تنها در ترکیه پخته می شود و درون آن از تخم مرغ تا گوشت گاو را می توانید مشاهده کنید و اسم اصلی آن Mantı می باشد، کوفته یا kofte، صدف سیاه یا Midye، لاهماجون یا Lahmacun، خوراک فاصولیه یا kuru fasulye، کوکورچ یا Kokoretsi، کمپیر یا Kumpir و … استفاده کنید. از جمله دیگر غذاهای ترکی و محبوب می توان به مواردی چون کارنی یاریک (به معنی غذایی که با بادمجان شکم پر ساخته می شود)، شیش کباب، دونر کباب، دلمه (دلمه ترکیه با دلمه ی تمامی قسمت های خاورمیانه متفاوت و به سبکی خاص پخته می شود)، بورک (در واقع نوعی پیراشکی ساخت ترکیه است)، ساندویچ سبک ولی مقوی دوروم و … اشاره کرد.

معروف ترین غذا های ترکیه

انواع دیگر معروف ترین غذا های ترکیه

قبلاً اشاره شد که در لیست معروف ترین غذا های ترکیه می توان غذاهای خاصی را یافت که در شهرهای ترکیه به صورت انحصاری طبخ می گردند. به طور مثال در اینجا لیستی از معروفترین غذاهای استانبول به عنوان یکی از شهر های مهم و توریستی این کشور آورده شده است که شامل مواردی چون سیمیت یا Simit که در واقع نوعی نان عطر دار می باشد، بالیک اِکمِک که با اسم Balik-Ekmek در منو ها دیده می شود و معمولاً در رستوران های کنار ساحل پیدا می شود، تانتونی یا Tantuni که همانند دوروم یک ساندویج مخصوص استانبولی است، میان وعده ی لذیذ و خوشمزه ی میدیه دولما، تاووک پیلاو یاTavuk Pilav که در واقع غذایی سنگین و پرحجم با نمونه ی ایرانی برنج و گوشت مرغ است و … می باشد.مجله گردشگری دور و نزدیک

امتیاز