موزه تمدن شهر آنکارا

موزه تمدن آناتولی Museum of Anatolian Civilizations

موزه تمدن آناتولی آنکارا از جاذبه های معروف و دیدنی این شهر است که دارای دو طبقه است و در این موزه بنا های بسیاری مانند بازار محمد پاشا و مسافر خانه ی کورشونلو وجود دارند. در سال ۱۹۹۷ موزه  جایزه ی سال موزه های اروپا را کسب کرد. هر ساله در موزه تمدن آناتولی فعالیت های فرهنگی، کنسرت ها، جشنواره های ویژه ای نیز برگزار می شود و همین باعث جذب گردشگران شده است.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

آنکارا با داشتن تاریخ و فرهنگی غنی بعد از استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه محسوب می شود. تاریخی بودن این شهر را می توان از آثار به دست آمده از حفاری ها که راوی دوران های مختلف این سرزمین هستند فهمید. از این رو آنکارا شهری با جاذبه های دیدنی بسیاری است. محله های قدیمی، بنا های دیدنی و موزه های تاریخی همه برای گردشگران و مسافران این شهر دیدنی است. از جاذبه های دیدنی این شهر موزه آناتولی را می توان نام برد که علاقه مندان به باستان شناسی و آثار تاریخی را مجذوب خود می کند.

موزه تمدن آناتولی در قسمت جنوبی قلعه آنکارا در جایی به اسم آتپازاری واقع شده است. این موزه آثاری از سرزمین های بسیار دور دارد و قدمت این قلعه و بازارچه ای که موزه در آن واقع است حدوداً به ۶ قرن پیش می رسد. در ۵۸ فضای موزه آثاری از دوران آشوریان، سلجوقیان، عثمانی ها، نویسنگی مشاهده خواهید کرد و همچنین بناهای قدیمی از جمله بازار محمد پاشا و مسافر خانه ی کورشونلو نیز جزء موزه تمدن به شمار می آیند. بسیاری از آثار این موزه از دوران پالئولاتیک تا تمدن لیدیا، دوران امپراطوری رومی ها و یونانی است و صنایع دستی مختلفی همچون ادوات فلزی جنگی، مجسمه‌ ها، ظروف سفالی و سرامیکی نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه تمدن شهر آنکارا

آثار موجود در موزه تمدن آناتولی

این موزه ساختمان قدیمی دارد که نشان دهنده ی تاریخ ۱۰,۰۰۰ ساله این شهر و موزه است. طبقه اول موزه آناتولی در واقع نیم طبقه است و در آن آثار باقی مانده از دوران رومی ها و یونانی ها را مشاهده خواهید کرد. کول تپه، متعلق به هزاره دوم میلاد است و محل داد و ستد آشوریان بوده است و در موزه تمدن آثاری از کول تپه گوردین و ابزار و وسایل فلزی نیز دیده می شود. در طبقه دوم موزه آثاری از دوران آشوریان، سلجوقیان و عثمانی به نمایش گذاشته شده است. در سال ۱۹۹۷ موزه تمدن جایزه ی سال موزه های اروپا را کسب کرد. هر ساله در موزه تمدن آناتولی فعالیت های فرهنگی، کنسرت ها، جشنواره های ویژه ای نیز برگزار می شود و همین باعث جذب گردشگران شده است.

موزه تمدن از موزه های بسیار مشهور و مهم ترکیه و آنکارا می باشد و در ساعاتی از روز بسیار شلوغ و پرازدحام می‌شود و به شما پیشنهاد می کنیم در ساعات اولیه روز از موزه دیدن فرمایید و بعد به مکان‌های نزدیک مانند قلعه آنکارا و بازار های قدیمی محله یولوس سر بزنید.

دسترسی به موزه تمدن آناتولی در آنکارا

این موزه در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. برای بازدید از این موزه می توانید از وسیله‌ های نقلیه عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده کنید. ساعت کاری موزه همه روزه به جز دوشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۵:۳۰ بعد از ظهر می باشد.مجله گردشگری دور و نزدیک

شماره تلفن موزه تمدن آناتولی

۹۰ ۳۱۲ ۳۲۴ ۳۱ ۶۰