مسجد اورتاکوی استانبول

مسجد اورتاکوی استانبول

از دیدنی های تاریخی و توریستی ترکیه می‌ توان به مسجد اورتاکوی استانبول اشاره کرد. این مسجد از معماری بی نظیر و خیره کننده‌ای به سبک باروک برخوردار می باشد. در سال‌ های ۱۹۸۴ بازسازی و مرمت این مسجد توسط مسئولین انجام شده است. در ادامه در رابطه با تاریچه و ویژگی های این مسجد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

 مسجد اورتاکوی استانبول یکی از جاذبه های توریستی این شهر محسوب می شود. این مسجد که با معماری و سبکی معروف به نام باروک بنا شده برای سلطان عبدالمجید در مابین سال‌ های ۱۸۵۴ نهایت ۱۸۵۶ تآسیس شده است. از ویژگی های مسجد اورتاکوی استانبول می‌توان به موقعیت مکانی آن که در منطقه ساحلی به نام بشیکتاش می باشد اشاره نمود. این مسجد از میان مسجد های دیگر استانبول از محبوبیت و ویژگی های مختلفی برخوردار می باشد.

 در رابطه با تاریخچه ی این مسجد می‌ توان عنوان داشت که در سال ۱۸۹۴ آسیب های بسیار زیادی بر اثر زلزله بر مناره های آن ایجاد شده بود که پس از این حادثه در سال ۱۹۶۰ امکان خطر فروپاشی آن بسیار افزایش یافت. مسئولین شهر استانبول با تدابیر و تدارکاتی که دیدند توانستند در سال ۱۹۸۴ این مسجد را ترمیم نموده و شکوه سابق آن را به آن بازگردانند. در ادامه در رابطه با ویژگی های دیگر این مسجد از جمله معماری مسجد اورتاکوی استانبول اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ویژگی‌های معماری مسجد اورتاکوی استانبول

مسجد اورتاکوی استانبول همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم برای سلطان عبدالمجید بنا شده است. این مسجد که از چند بخش تشکیل می شود شامل یک قصر تابستانی به همراه یک حرم می باشد. از مهم ترین ویژگی‌ های بخش حرم مسجد اورتاکوی می‌ توان به داشتن اتاق های مختلف آن اشاره کرد؛ اما از مهم‌ترین آنها می‌ توان به اتاق اصلی با ظاهر مربع شکل و همچنین یک اتاق مرکزی اشاره نمود که می بایست از اتاق مربع اصلی شکل عبور می کرد.

 از دیگر ویژگی‌ های حرم مسجد اورتاکوی استانبول می‌ توان به گنبد زیبا و بی نظیر آن اشاره کرد که در سقف آن بنا شده و با آجر های صورتی پوشانده شده است. البته یادآور شویم که این گنبد بر روی دیوار اصلی حرم واقع شده است. این مسجد که بسیار زیبا و تاریخی است از مناره های مختلفی نیز برخوردار است که این مناره ها می توانند به آن زیبایی دو چندانی ببخشند. این مسجد از تورفتگی‌ های مختلفی برخوردار است که از طریق مرمر سفید و همچنین موزاییک آراسته شده اند. از دیگر ویژگی‌ های این مسجد می‌توان به قصر تابستانی سلطان اشاره کرد که از ظاهری منحصر به فرد برخوردار است.

مسجد اورتاکوی استانبول

دیگر اطلاعات مسجد اورتاکوی استانبول

 مسجد اورتاکوی استانبول را معماری به نام نیکوگوس که معماری و ساخت مسجد دلما باغچه ای را انجام داده است. این معمار زبردست و توانا با استفاده از سبکی به نام باروک توانسته معماری این مسجد بی نظیر و تاریخی را در سال ۱۹۵۳ به انجام برساند.

 از دیگر ویژگی‌ های این مسجد می‌توان به موقعیت مکانی آن اشاره کرد که پل معلق بسفر در نزدیکی آن قرار دارد. از دیگر مشخصات این مسجد می‌توان به در های بسیار زیبای آن که از جنس های کاملا خیره کننده می باشند اشاره نمود که بازدیدکنندگان بسیاری می‌ توانند از آن دیدن کنند. این مسجد دارای ورودی شمالی است که دارای پلکانی بسیار زیبا به ظاهر بیضی شکل می باشد. گردشگری دور و نزدیک

امتیاز