جاذبه های گردشگری ارزروم

جاذبه های گردشگری ارزروم

جاذبه های گردشگری ارزروم بسیار متنوع می باشند. در میان این جاذبه ها می‌توان به سه مقبره و همچنین موزه خانه آتاتورک اشاره کرد. مدرسه منار دو قلو نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر ارزروم می باشد.یکی از شهر های توریستی و گردشگری ترکیه در کنار استانبول و آنکارا شهر ارزروم می باشد. این شهر که از جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری در سراسر نقاط خود برخوردار است دارای جمعیت ۳۶۷ هزار نفری است. جالب است بدانید که سرزمین رومیان ترجمه فارسی شهر ارزروم می باشد. از دیگر ویژگی های این شهر می توان به آب و هوای معتدل و مناسب در فصل تابستان آن اشاره کرد. در زمستان میزان دمای هوای شهر ارزروم به ۱۱ درجه می‌رسد.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

 اگر تمایل دارید که در سفر به ترکیه از شهر های دیگری به جزء آنکارا و استانبول دیدن کنید توصیه می‌کنیم که در لیست گردشگری خود شهر ارزروم را قرار دهید چرا که این شهر می‌تواند با چشم انداز های بسیار وسیع برای شما خاطرات به یادماندنی را به همراه داشته باشد. در ادامه در رابطه با جاذبه های گردشگری ارزروم از جمله موزه خانه آتاتورک و مدرسه منار دوقلو و همچنین مکان گردشگری سه مقبره اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

جاذبه های گردشگری ارزروم

خانه آتاتورک یکی از جاذبه های گردشگری ارزروم

 همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم شهر ارزروم در ترکیه از مکان های تفریحی و توریستی بسیاری برخوردار است که یکی از مهم‌ترین آنها خانه ای با نام موزه آتاتورک می باشد. آتاتورک شخصیت قهرمانی برای اهالی ترکیه است و بابت این موضوع در اکثر شهرهای این کشور شما با مجسمه و یادبودهایی در رابطه با این شخصیت مواجه خواهید شد که یکی از این مکان ها شهر ارزروم می باشد.

 اگر وارد شهر ارزروم شوید و جویای موزه آتاتورک شوید مسلما به شما مکانی معرفی خواهد شد که در اواخر قرن ۱۹ بنای آن تأسیس شده است. در واقع این مکان به عنوان یک مهمانسرا تلقی می شده که در سال ۱۹۱۹ دوستان آتاتورک به همراه کمال پاشا در آن برای تصمیمگیری‌ های مهم مستقر شده است با توجه به این اهمیت تاریخی می‌توان اذعان داشت که موزه خانه آتاتورک می‌تواند یکی از جاذبه های گردشگری ارزروم و جاذبه های توریستی آن تلقی شود.

مدرسه منار دوقلو از جاذبه های گردشگری ارزروم

 یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارزروم که در پایان دوره سلجوقیان در سال ۱۲۶۵ تأسیس شده است مدرسه منار دوقلو نام دارد. نام این مکان تاریخی و تفریحی با توجه به مناره های آن گرفته شده است. از نکته های بسیار جالب این مکان تاریخی می‌توان به ساخت آن توسط خدا بنده خاتون اشاره کرد که در کتیبه ای که در این مدرسه وجود دارد عنوان شده است.

این مدرسه با کاشی کاری های بی نظیر و همچنین مناره های شناخته شده اش می تواند برای بسیاری از توریست و گردشگران خیره کننده باشد. در سفر به شهر ارزروم ترکیه توصیه می‌کنیم از این مکان دیدن کنید.

سه مقبره از جاذبه های گردشگری ارزروم

 از جاذبه های گردشگری ارزروم می توان به وجود ۳ بنای تاریخی به نام سه مقبره با ظاهری مخروطی شکل اشاره نمود. از نکات مهم در رابطه با این بنای تاریخی می‌توان به دو مورد از بنا های آن که در قرن چهاردهم با ۱۲ وجه ساخته شده اند اشاره کرد و گزینه سوم دارای ۸ وجه است که در قرن یازدهم در این شهر بنا شده است.گردشگری دور و نزدیک