بازارچه‌های شناور بانکوک

یکی از بهترین و جذاب ترین و شاید عجیب ترین تجربه هایی که می توانید در سفر به بانکوک داشته باشید، بازارچه های شناور بانکوک است. بازارهای بانکوک از همه نظر یکی از بهترین جاذبه های توریستی بانکوک هستند. بازارهای رنگارنگ تایلند مرکز خرید و فروش انواع صنایع دستی و اقلام مورد نیاز زندگی است اما بازارچه شناور بانکوک بیشتر محل فروش میوه ها و سبزیجات تازه است که به صورت رنگین کمانی بر روی آب دیده می شودکه تجربه خرید روی دریا را برای شما رقم خواهد زد.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

همان طور که گفته شد یکی از دلایل محبوبیت تایلند و بانکوک از نظر توریستی، بازار شناور تایلند و بانکوک است که همه ساله افراد زیادی را از گوشه و کنار جهان جذب خود می کند. برخی از مهم ترین بازارچه‌های شناور بانکوک عبارتند از:

بازارچه شناور تایلندی دامنوئن سادواک

این بازارچه از قدیمی ترین بازارچه‌های شناور بانکوک (بازارهای روی آب بانکوک) است که بیشتر افراد بومی بانکوک در آن به فروش می پردازند. در این بازار انواع وسایل و مواد مورد نیاز زندگی روزمره مردم تایلند وجود دارد. این بازارچه به دلیل گستردگی و تنوع اجناس، محل مناسبی برای گشت و گذار و خرید توریستی است. مناظر رنگارنگ و زیبای این بازارچه محل مناسبی برای عکاسی هنری می باشند. در این بازار می توان میوه ها وسبزیجات تازه و مرغوبی یافت که از جنگل های استوایی تایلند برای فروش به این جا آورده شده است. علاوه براین، دست فروشان زیادی به فروش انواع غذاهای تایلندی و بومی می پردازند که می توانید با کمترین هزینه، انواع غذاهای تایلندی را میل کنید.

بازار شناور بانکوک آمفاوا

در رده بندی بازارچه‌های شناور بانکوک، این بازار در  سکوی دوم قرار دارد. از ویژگی های بارز این بازار می توان به ارزان بودن کالاها و گستردگی و تنوع اقلام اشاره کرد. اگر به این بازارچه رفتید، حتما از قایق هایی که غذاهای دریایی می پزند خرید کنید. تجربه لذت بخش این بازارچه در این است که انواع رستوران های سنتی و شلوغ تایلندی در آن واقع است و شما می توانید در کنار خرید، غذاهای لذت بخش تایلند را میل کنید و در هنگام غذاخوردن، از زیبایی بانکوک و رودی که از میان این بازارچه می گذرد لذت ببرید.

بازارچه شناور بانکوک (بان خو ویانگ)

بر خلاف اغلب بازارچه‌های شناور بانکوک، این بازار خلوت تر از آن است که نتوانید اجناس فروشی را ببینید. در این بازار علاوه بر محصولات کشاورزی تایلندی، انواع سوغاتی های بومی بانکوک نیز قابل خرید است. این بازار همانند سایر بازارچه های شناور بانکوک رنگارنگ است و گستردگی رنگ های استوایی در آن باعث شده تا منطقه خاصی را برای عکاسی به وجود بیاورد.

بازارچه شناور بانکوک (بانگ نام پئونگ)

بازارچه بانگ نام پئونگ یکی دیگر از بازار های بانکوک است که آرامش در این بازار موج می زند. در تمام اقلام فروشی در این بازارچه، تازگی و طراوت استوایی وجود دارد و خلوت بودن آن نیز بر این اثر افزوده است. با ورود به این بازار، یکی از بهترین تجربه های تایلند گردی برای شما رقم خواهد خورد و سایه های درختان استوایی موجود در آن، نسیمی خنک و آرامش بخش را به شما هدیه می دهد. از آنجایی که دسترسی به این بازار سخت است، بیشتر مراجعین به بازارچه بانکوک بانگ نام پئونگ از افراد بومی بانکوک هستند و این موضوع سبب شده تا اقلام اصیل تر و تازه تری در این بازار موجود باشند.

همچنین برای علاقه مندان به غذاهای بومی تایلند، بانگ نام پئونگ بهشتی است که انواع غذاهای طبیعی و لذیذ تایلندی در آن وجود دارد. این غذاها با دقت کافی و با استفاده از مواد کاملا طبیعی جنگل های استوایی در این بازارچه بانکوک طبخ می شود.مجله گردشگری دور و نزدیک