روستاهای تایلند به دلیل بکر بودن، مکان مناسبی برای مسافرت هستند. هر سال گردشگران زیادی که از هیاهوی شهری خسته شده اند، به روستاهای تایلند پناه می برند. بسیاری از گردشگران و مسافران، آوازه بانکوک و ساحل ها و جزیره هایش را شنیده اند، اما کشور تایلند خصوصا در بخش شمالی آن، دارای روستاهای زیادی است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیستند. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

در سراسر منطقه، جنگل و مناظر خیره کننده را می توانید پیدا کنید، اگر عاشق کوهنوردی هستید، شمال تایلند مکان مناسبی برای شما است. بسیاری از روستاهای کوچک تایلند از مردمی محلی تشکیل شده است که زندگی در روستاها را به شهرهای پر زرق و برق بزرگ تایلند ترجیح داده اند. اگر شما می خواهید فیل ها را در زیستگاه طبیعی خودشان ببینید و یا قبیله های محلی را ملاقات کنید، باعث می شود که روستاهای تایلند را به عنوان مقصد بعدی سفرتان به جنوب شرقی آسیا انتخاب کنید. در ادامه به معرفی روستاهای تایلند و مقصدهای گردشگری تایلند خواهیم پرداخت تا در سفرتان به تایلند، به ماجراجویی پرداخته و از این مکان های بکر غافل نشوید.

۱. روستای Chum Het

روستای Chum Het یکی از روستاهای بوریرام می باشد که جزء روستاهای تایلند است که مسافران زیادی را به سوی خود جذب می کند. این روستا در شمال شهر بوریرام  و نزدیک شهر Chum Het واقع شده است. Chum Het یکی از زیباترین روستاهای بوریرام تایلند است.

۲. روستای North Bu Lam Duan

روستای North Bu Lam Duan یا Chumchon Bu Lam Duan Nuea نیز از روستاهای شهر بوریرام می باشد که در غرب این شهر واقع شده است. یک جنگل کوچک نیز در این روستا قرار دارد که این روستا را زیباتر کرده است.

۳. روستای Pai

روستای Pai روستایی با شلوغی کم و سکوت مطلق در شمال تایلند واقع شده است. این روستا اکنون یکی از مناطق پر رونق است که قسمتی از Mae Hong Son بوده و بین شهرهای Chiang Mai و Mae Hong Son قرار دارد. روستای Pai یکی از روستاهای تایلند است که دره های زیبا با فضایی بکر و آرام دارد که به همین دلیل، گردشگران و مسافران زیادی که عاشق کشف مناطق ناشناخته هستند را به سوی خود جذب می کند. به دلیل موقعیت جغرافیایی این روستا، مناظر بی نظیر پیاده روی و کوهنوردی را در خود جای داده است. در اطراف دهکده نیز شما می توانید فیل ها و آبشار های زیبا را تماشا کنید. همچنین رودخانه Pai به این روستا منظره ای خیره کننده بخشیده است.

۴. روستای Railay

این دهکده که شبه جزیره است، در شمال تایلند واقع شده است و جزء روستاهای تایلند می باشد که تنها با قایق قابل دسترسی است. صخره های شبه جزیره، هر سال صخره نوردهای زیادی را از سراسر دنیا جذب می کند، اما این منطقه تنها مکان جذابی برای ورزشکاران نیست، و هر سال مسافران زیادی که می خواهند در یک شبه جزیره با آرامش و هوایی پاک، روزشان را به شب برسانند، به اینجا سفر می کنند. در این روستا، ساختمان های بلند وجود ندارد و بیشتر سازه ها در میان درختان و باغ ها پنهان شده اند.

۵. روستای Suan Phueng

روستای سان فنگ از جمله روستاهای تایلند است که در  غرب راتچابوری تایلند واقع شده است. شغل اصلی مردم این منطقه، دامداری و کشاورزی است. این روستا فاصله ۲ ساعته با بانکوک، پایتخت تایلند دارد.

۶. روستای کوپانی تایلند

روستای کوپانی از جمله روستاهای تایلند است که مسلمان نشین می باشد و بر روی آب ساخته شده است. اگر از علاقه مندان سفر به ونیز ایتالیا هستید، سفر به این روستا، سفر ونیز ایتالیا را برایتان تداعی خواهد کرد.

تایلند یکی از مقاصد برتر گردشگری در دنیاست که هر سال مسافران زیادی به این کشور سفر می کنند. روستاهای تایلند مکان بکری برای بازدید و دور شدن از هیاهوی شلوغ شهرهای تایلند است. مجله گردشگری دورونزدیک

روستای کوپانی از روستاهای تایلند