| ژاپن

ژاپن دارای تعداد زیادی پارک ملی با گونه‌ها و زیستگاه‌های متنوع است؛ از سواحل و آتش‌فشان‌ها گرفته تا جنگل‌های قدیمی و دریاچه‌ها. در این مطلب با ۱۰ پارک ملی برتر ژاپن که جزو زیباترین پارک‌های ملی این کشور هستند آشنا خواهید شد. در ادامه با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.

پارک ملی «کراما شوتو»

پارک ملی «کراما شوتو» که در اوکیناوا واقع شده، شامل جزایر گرمسیری «کراما» است و نام این پارک ملی از نام همین جزیره‌ها گرفته شده است. آب‌های فیروزه‌ای رنگ و سواحل ماسه‌ای سفید رنگ این منطقه زیبایی خاصی به آن بخشیده است. تعجبی ندارد که ورزش‌های آبی مانند شنا و غواصی از جذابیت‌های اصلی این جزیره‌ها باشند. خرید بلیط هواپیما تهران توکیو

پارک ملی «شیرتوکو»

پارک ملی «شیرتوکو» که در «هوکایدو» واقع شده، به دلیل تنوع گونه‌‌های جانوری و جمعیت بزرگ خرس‌های قهوه‌ای شهرت دارد. در تابستان، گردشگران می‌توانند از درون قایق‌های توریستی به تماشای آنها بنشینند. زیبایی دست‌نخورده‌ی این پارک ملی و ارزش آن به عنوان یک منطقه‌ی حفاظت شده باعث شده در سایت جهانی «یونسکو» ثبت شود.

پارک ملی «آکان»

SANYO DIGITAL CAMERA

یکی دیگر از پارک‌های ملی «هوکایدو» پارک ملی «آکان» نام دارد. این پارک شامل مجموعه‌ای از آتش‌‌فشان‌ها است که سه دریاچه‌ی اصلی را احاطه کرده‌اند. یکی از این سه دریاچه، دریاچه‌ی «ماشو» نام دارد که به دلیل زیبایی منحصربفردش شهرت دارد.

پارک ملی «نیکو»

پارک ملی «نیکو» در منطقه‌ی «کانتو» واقع شده و به راحتی از توکیو قابل دسترس است. این پارک محل قرارگیری معبد زیبای «توشوگو» است که آرامگاه «توکوگاوا ایه یاسو»، بنیان‌گذار شوگون سالاری توکوگاوا در ژاپن نیز هست. در این پارک، علاوه بر این معبد باشکوه، چشمه‌ی آب گرم «کینوگاوا اونسن» نیز در نزدیکی رودخانه‌ی «کینو» قرار دارد. پارک ملی «نیکو» نیز به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ملی «یوشینو کومانو»

پارک ملی «یوشینو کومانو» شامل کوه‌ «یوشینو» است که به دلیل «ساکورا» یا شکوفه‌های گیلاس بسیاری که در این منطقه در اوایل بهار وجود دارند به عنوان بهترین مکان در بهار شناخته می‌شود. این منطقه مکان قرارگیری مجموعه‌ای از معابد قدیمی به نام «کومونو سانزان» نیز هست.

پارک ملی «یاکوشیما»

پارک ملی «یاکوشیما» جنگلی بزرگ و خانه‌ی قدیمی‌ترین درختان ژاپن است. معروف‌ترین درخت در میان این درختان، «جومونسوگی» نام دارد که درخت سدر عظیم‌الجثه‌ای است که بیش از ۷۰۰۰ سال از عمر آن می‌گذرد.

پارک ملی «فوجی هاکونه ایزو»

این پارک ملی به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی توکیو، یکی از محبوب‌ترین پارک‌های ملی است. شهرت «هاکونه» به دلیل تاریخچه‌ی غنی، معابد، چشمه‌های آب گرم و منظره‌ی زیبای کوه فوجی است.

پارک ملی «توادا هاچیمانتای»

در شمال منطقه‌ی توهوکو، دریاچه‌ی تووادا در پارک ملی «تووادا هاچیمانتای» و کوه‌های هاچیمانتای، هرساله تعداد زیادی از گردشگران را به این منطقه جذب می‌کنند. این پارک ملی زیبایی قابل توجهی در فصل پاییز، هنگامی‌که برگ درختان تغییر رنگ می‌دهد پیدا می‌کند.

پارک ملی «کیریشیما کینکوان»

آتش‌فشان‌های زیادی در این منطقه قرار دارند و ساحل آن مکان خوبی برای کوهنوردی است.

پارک ملی «سانین کایگان»

این پارک ملی وسیع و زیبا به دریای ژاپن می‌رسد. شن و ریگ‌های این پارک ملی از ویژگی‌های منحصربفرد آن است.

خرید بلیط ارزان هواپیما در وبسایت «دور و نزدیک».

امتیاز