در این مقاله می خواهیم به نحوه اخذ ویزای دبی بپردازیم. اگر می خواهید به دبی سفر کنید و به دنبال اخذ ویزای این شهر هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. اگر می خواهید به کشورهای دیگر سفری داشته باشید و تبعه آن کشور نیستید باید اقدام به اخذ ویزای آن کشور بکنید. در واقع ویزا مجوز ورود برای کشوری دیگر است البته برخی کشورها طی قراردادی ویزا را بین خود لغو کرده اند. در طول سال نیز مسافران و گردشگران بسیاری از کشورهای دیگر به امارات متحده عربی و خصوصا شهر دبی سفر می کنند. در حال حاضر دبی به یکی از قطب های گردشگری و تجاری منطقه و آسیا تبدیل شده است. به منظور ورود به این شهر افراد باید قبل از سفر اقدام به اخذ ویزای دبی کنند، اخذ ویزای دبی چندان سخت نیست و در ادامه به نحوه اخذ آن خواهیم پرداخت. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

ویزای دبی

در اکثر کشورهای جهان شاهد این هستیم که ویزا یا روادید توسط سفارت خانه ها و یا سایر مراجع مرتبط صادر می شود، اما روادید شهر دبی به منظور ورود به این شهر به وسیله اداره مهاجرت و وزارت کار کشور امارات صادر می گردد و همه افراد ملزم هستند که برای اخذ ویزای دبی اقدام کنند. اما برای اخذ ویزای دبی استثناهایی نیز وجود دارد و برخی از کشور ها از جمله شهروندان کشورهای عضو شورای خلیج فارس (عربستان، بحرین، کویت، قطر و عمان) به همراه تبعه های تعدادی از کشورهای اروپایی ملزم به دریافت ویزای دبی نیستند، شهروندان کشورهای استثنا شده می توانند ویزای ۹۰ روزه دبی را اخذ کنند.

انواع ویزای دبی

ویزای دبی در انواع مختلفی صادر می شود و با در نظر گرفتن اهداف سفر خود می توانید نوع ویزای مورد نظر خود را تهیه کنید، همچنین شما می توانید ویزای دبی را با توجه به زمان آن ها اخذ کنید. در اخذ ویزای دبی دقت داشته باشید که ویزاهای توریستی دبی با توجه به زمان به چند گروه تقسیم بندی می شوند و همچنین شامل ویزاهای یکبار ورود و یا چندبار ورود هستند. ویزاهای دبی را بر اساس مدت زمان می توانیم به موارد ذیل تقسیم بندی کنیم:

  • ویزای توریستی یا تجاری که مدت آن چهارده روز است.
  • ویزای توریستی که مدت آن سی روز است.
  • ویزای توریستی که مدت آن نود روز است.

نحوه اخذ ویزای دبی

یکی از مهم ترین ویژگی های اخذ ویزای دبی این است که مانند سایر کشورها نیازمند طی پروسه طولانی نیست و شما در هر کجای دنیا که باشید این امکان را دارید به صورت آنلاین ویزای دبی را درخواست کنید و در کم ترین زمان ممکن آن را دریافت کنید، کافی است که به سایت اداره مهاجرت و وزارت کار دبی مراجعه کرده و ثبت نام کنید، بعد از این که ثبت نام کردید در سه الی شش روز کاری ویزای شما به ایمیلتان ارسال خواهد شد و کافی است از آن پرینت گرفته و همراه گذرنامه به افسر کنترل تحویل دهید. از آنجا که دریافت ویزای دبی به وسیله سفارت‌ خانه انجام نمی شود شما نیاز به حضور در سفارت خانه، تعیین وقت، انگشت نگاری و مصاحبه ندارید.  بلیط تهران دبی | بلیط دبی تهران با قیمتی استثنائی

مراحل اخذ ویزای دبی به صورت آنلاین

در ابتدا در سایت اداره مهاجرت و وزارت کار دبی وارد قسمت ویزای آنلاین شده و فرم درخواست ویزای دبی را پر کنید، بعد از یک الی چهار ساعت از پر کردن فرم، فاکتوری مبنی بر هزینه اخذ ویزای دبی به ایمیل شما ارسال می شود که باید آن را پرداخت کنید و پس از این که پرداخت کردید سه الی شش روز کاری ویزای دبی به ایمیل شما ارسال خواهد شد. تا زمان صدور ویزا می توانید در سامانه آنلاین پیگیر وضعیت درخواست ویزای خود باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دبی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

  • ارائه اسکن رنگی از کلیه صفحات گذرنامه
  • چک ضمانت
  • تسویه کامل هزینه صدور ویزا

مجله گردشگری دور و نزدیک