امروزه تعداد سفرهای داخلی و خارجی به میزان زیادی افزایش یافته است و مسافران همیشه چمدانی برای سفر دارند. یکی از چیزهایی که در سفر برای مسافران اهمیت دارد، میزان حمل بار چه برای سفرهای داخلی و چه برای سفرهای خارجی است. مسافران در زمان سفر به وزن مجازی که می توانند حمل کنند بسیار اهمیت می دهند. در اینجا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که میزان حمل بار چقدر است و درباره مقررات حمل بار صحبت خواهیم کرد. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

میزان حمل بار در هواپیما

تمامی خطوط هواپیمایی ما خطوطی معتبر هستند و از قوانین خاصی پیروی می کنند. این خطوط هواپیمایی بر اساس قوانین خاص اجازه می دهند هر مسافر میزان مشخصی بار را حمل کند. این میزان بار بر اساس نوع بلیط، کلاس پروازی و مقصدهای داخلی و خارجی تعیین می شود. در پرواز های داخلی میزان حمل بار مسافران اکونومی حدود ۲۰ کیلوگرم است و مسافر اجازه دارد چمدانی به این میزان با خود حمل کند. برای مسافران بیزنس کلاس میزان حمل بار حدود ۲۵ کیلوگرم است.

این میزان حمل بار در پروازهای خارجی فرق می کند. مسافران اکونومی اجازه حمل ۳۰ کیلوگرم را در پرواز خود دارند و مسافران بیزینس کلاس اجازه حمل حدود ۴۰ کیلوگرم بار را دارند.

میزان حمل بار در هواپیما

میزان حمل بار به کابین

مسافران علاوه بر اینکه می توانند میزان مشخصی بار را به قسمت پذیرش بدهند، اجازه حمل مقداری بار به قسمت کابین را نیز دارند. در صورتی که شخص مسافر کیف یا ساکی را با خود حمل می کند، ابعاد این ساک باید خیلی بزرگ نباشد و یک ساک معمولی باشد. مسافران اکونومی چه برای سفرهای داخلی و چه برای سفرهای خارجی اجازه دارند فقط ۵ کیلوگرم بار را به کابین ببرند؛ اما مسافران بیزینس می توانند ۷ کیلوگرم بار را حمل کنند. این میزان حمل بار در پروازهای شرکت های مختلف کمی فرق دارد و بر اساس قوانین خود آن را تعین می کنند.

اجازه حمل سایر وسایل به هواپیما

در پروازهای داخلی و خارجی مسافران می توانند وسایلی مانند چتر، پتو، دوربین، مجله و کتاب، لباس و غذای نوزاد و … را به داخل هواپیما ببرند. در صورتی که وسایلی مانند عطر و شامپو به همراه دارید، در صورتی می توانید آنها را با خود به داخل کابین ببرید که کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد. این میزان برای تمامی مواد مایع صدق می کند.

در صورتی که اجناسی مانند عطر و سایر وسایل مایع را از فروشگاه های بدون مالیات تهیه کرده اید، باید آنها را در کیسه ای با فاکتور قرار دهید. این کیسه ها را تا زمانی که به مقصد نرسیده اید باز نکنید؛ چرا که در این صورت باید پول اضافه بار را بدهید. این پول بر مبنای میزان بار شما محاسبه می شود و باید آن را پرداخت کنید.

لازم به ذکر است که ورود سلاح های گرم و سرد مانند تفنگ، قمه، چاقو و هر گونه اشیای نوک تیز دیگر به داخل کابین هواپیما ممنوع می باشد. تمام چیزهایی که به جان و مال مسافران آسیب برسانند اجازه حمل آنها به داخل هواپیما داده نمی شود.

در صورتی که اضافه بار به همراه داشته باشید، طبق قانون اضافه بار با شما رفتار می شود و باید هزینه ای مبنی بر اضافه بار پرداخت کنید. در این صورت اجازه حمل بار به شما داده می شود. بهتر است در پروازهای خود میزان بار خود را محاسبه کنید تا مجبور نشوید اضافه بار پرداخت کنید و هزینه اضافی برای پرواز خود بدهید. مجله گردشگری دور و نزدیک

امتیاز