این شاید سوالی باشد که برای خیلی از شما پیش بیاید که آیا میتوان بدون داشتن ویزا اقدام به خرید بلیت کرد؟ ممکن است شما در انتظار دریافت ویزای خود باشید و نگران از این که نکند تا زمان صدور ویزایتان بلیتها گران شوند! و یا اینکه سفارتی که از آن اقدام به دریافت ویزا نموده اید از شما بلیت خواسته است و یا هر دلیل دیگر… در جواب این سوال باید گفت بله شما الزاما در هنگام خریدبلیت هواپیما  نیاز به ویزا ندارید اما این همه ی ماجرا نیست بنابراین در ادامه کمی در مورد جزییات این موضوع به شما اطلاع رسانی میکنیم:

  برای سفر با هواپیما نیاز به رزرو بلیط هواپیما می باشد. شرایطی که برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد بسته به سفر خارجی یا داخلی متفاوت است. در سفر به کشورهای خارجی نیاز به گذرنامه یا پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و همچنین تهیه ویزا از سفارت‌خانه  کشور مقصد است. ویزا در واقع یک سند و مجوز رسمی برای ورود اتباع بیگانه می باشد که از طرف کنسولگری یا سفارت‌خانه کشور مورد نظر صادر می شود.ایرانیان تنها در چند کشور مانند گرجستان، ارمنستان و ترکیه نیاز به تهیه ویزا نمی باشد و ورود به سایر کشورها نیاز به ویزا دارد. درمورد سفر  در ادامه درباره چگونگی خرید بلیط هواپیما و روش های مختلف آن صحبت می کنیم.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما و انواع کشورها از نظر صدور ویزا

کشورهایی که هنگام سفر توریستی به آنجا و خرید بلیط هواپیما نیازمند تهیه ویزا نیستیم: تعداد کمی از کشورها به ویزا احتیاج ندارند. همان‌طور که گفته شد کشورهایی مانند: گرجستان، اکوادور، ترکیه و ارمنستان شامل این کشورها می شوند. پیشنهاد می شود که قبل از هر سفر، آخرین اطلاعات و شرایط سفر به کشور مود نظر را جستجو و مطالعه کنید. با اطلاع از شرایط نهایی سفر به هر کشور، با خیالی آسوده سفر می کنید.

کشورهایی که هنگام سفر توریستی به آن نیاز به تهیه ویزا می باشد: تقریباً اکثر کشورها نیاز به ویزا دارند که یا با مراجعه حضوری یا از طریق سایت سفارت موردنظر و تماس گرفتن با سفارت، می توانید مدارک لازم را بپرسید و تهیه کنید. کشورهایی که در زمان ورود به آن، ویزای بدو ورود صادر می کنند مانند کشورهای سریلانکا و تانزانیا، به این صورت است که در زمان ورود به این کشورها مبلغی پرداخت می شود ( گاهی مدارکی نیز باید ارائه شود) و سپس بر روی گذرنامه فرد برچسب ویزا خورده می شود.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

روش های خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما می توانید به دو صورت اقدام کنید. خرید حضوری بلیط هواپیما و خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین. اولین نکته ای که در خرید بلیط هواپیما به صورت حضوری باید رعایت کرد تهیه بلیط از آژانس های معتبر است. دومین نکته در این خصوص، چک کردن اطلاعات بلیط اعم از نوع ایرلاین، نوع پرواز، قیمت و تاریخ آن می باشد. اما خرید آنلاین؛ امروزه این روش مرسوم تر است. این روش نیاز به گذراندن وقت در ترافیک و شلوغی های خیابان را ندارد. دقت کنید که سایت موردنظر دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری باشد و مربوط به آژانس و دفاتر هواپیمایی معتبر باشد. در خرید اینترنتی و یا آنلاین باید ایمیل و رمز دوم کارت بانکی را داشته باشید تا موفق به خرید اینترنتی بلیط هواپیما شوید.

خرید بلیط هواپیما و نکاتی درباره آن

درست است که بدون ویزا بودن بعضی کشورها به معنی سفر به آن کشور بدون ویزا است اما همیشه این‌طور نیست. بعضی اوقات برای رفتن به یک کشور مجبوریم از چند کشور دیگر عبور کنیم. یعنی برای پرواز کردن به برخی کشورهای آمریکا و اقیانوسیه نیاز به چند ویزا دارید و باید در چند کشور توقف داشته باشید که این توقف تنها با داشتن ویزای آن کشور ممکن است. پس این طور نیست که همواره سفر به کشورهای بدون ویزا احتیاج به گرفتن ویزا نداشته باشد.

نتیجه

همانطور که پیشتر عنوان شد هنگام خرید بلیت نیاز به ارایه ویزا نیست اما شما باید به محض اینکه ویزای خود را دریافت کردید آنرا به ایرلاین مورد نظر و یا محل صدور بلیت خود اطلاع دهید چرا که لازم است از صحت و سقم آن و تطبیق ویزا با تاریخ سفر چه در رفت و یا برگشت اطمینان حاصل کنند وگرنه اگر به هر دلیلی ناشی از عوامل فوق در فرودگاه ویزایتان را چک کنند و مانع از سفر شما شوند دیگر برای تصحیح خیلی دیر میشود و ممکن است علاوه بر به هم خوردن برنامه ریزی سفر خساراتی هم بابت تغییر تاریخ شامل حالتان شود. توصیه اکید ما این است که ویزایتان را قبل از سفر با شرکت هواپبمایی چک کنید.

مجله گردشگری دور و نزدیک