سفر با کارت پی آر

امروزه دریافت اقامت بسیاری از کشورها مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص ایرانیان بوده و هست. لذا یکی از کشورهایی که ایرانیان بی شماری در آن سکونت دارند کشور کانادا می باشد. کارت پی آر (pr) همواره مورد توجه  افراد برای سفر به این کشور در قاره آمریکا بوده و هست. لذا می توان گفت افرادی که به این کشور سفر می کنند، می توانند با دریافت این کارت به راحتی از آن خارج شوند و دوباره به آنجا بازگردند. ما نیز در این متن قصد داریم تا کارت پی آر را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم، لذا افرادی که قصد سفر به کانادا و دریافت اقامت در این کشور را دارند ما را تا پایان همراهی نمایند. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

کارت پی آر چیست

مطمئنا بسیاری از افراد تا به حال نام گرین کارت آمریکا به گوششان خورده است. در واقع کارت پی آر مانند گرین کارت است، با این تفاوت که این کارت مخصوص کشور کانادا می باشد و افراد می توانند، با دریافت آن در این کشور بمانند. لازم به ذکر است کسانی که این کارت را دریافت کرده اند، لزوما شهروند این کشور نمی باشند. تقریبا می توان گفت این کارت برای آن است که به راحتی بعد از سفر به این کشور بازگردند. حال این سوال برای بسیاری از افراد  پیش می آید که افرادی که کارت پی آر دارند، به کدام کشورها می توانند سفر نمایند؟ یا کدام کشورها هستند که این کارت یا به اصطلاح پاسپورت کانادا را قبول دارند. لذا در ادامه متون این بحث را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

سفر با کارت PR

سفر با کارت PR

با کارت پی آر به کدامین کشورها می توان سفر کرد

 یکی از سوال هایی که برای افراد پیش می آید، این است که با کارت پی آر به کدامین کشورها می توان سفر داشت و به کدامین کشور نمی توان سفر کرد. در این رابطه می توان گفت با این کارت می توان به کشورهایی چون باهاما، ایسلند، کاستاریکا، مکزیک، پاناما، جاماییکا، جزایر کیمن، دومینیکن، برمودا، گواتمالا، جزایر کارائیب و کوبا سفر کرد. در کشورهای نام برده می توان تنها با ارائه کارت پی آر و بدون ویزا سفر نمود. پس می توان گفت این کارت برای افرادی که قصد اقامت در کانادا و سفر به کشورهای مختلف را دارند بسیار خوب و کارآمد می باشد. لازم به ذکر است کشورهای نام برده شده از لحاظ امنیتی آنقدرها سختگیر نیستند و می توان گفت کشورهای مهمی چون چین، برزیل، روسیه کشور های مهمی هستند، که با این کارت نمی توان به راحتی به این کشورها سفر نمود. اما در هر صورت وجود این کارت برای افرادی که در این کشور هستند بسیار مفید است که می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

مزایای کارت پی آر

می توان گفت کارت پی آر مزایای بسیاری برای افراد دارد و علاوه بر سفرهای آسانی که افراد می توانند، به کشورهای نام برده داشته باشند، مزایایی چون تحصیل در مراکز آموزشی این کشور، حق کار کردن در این کشور، برخورداری از حقوق شهروندی در کانادا، اقدامی برای دریافت شهروند شدن در این کشور بعد از گذشت ۳ سال، استفاده از منابع بانکی در کانادا و بسیاری از امکانات دیگر که می توان آن ها را از مزایای کارت پی آر دانست نام برد. لذا افرادی که از کشور کانادا می توانند این کارت را دریافت نمایند، بسیار خوش شانس می باشند. از اینکه ما را تا پایان متن همراهی نمودید بسیار سپاس گذاریم. مجله گردشگری دور و نزدیک