آیا می دانید برای اخذ ویزای کانادا باید چه مراحلی را طی کنید؟ در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای کانادا باید ابتدا یک سری قوانین و شرایط را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله شرایط اخذ ویزای کانادا را به صورت گام به گام مورد بررسی قرار می دهیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

شرایط اخذ ویزای کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید، ابتدا باید نوع ویزای شما مشخص باشد، به این ترتیب باید هدف خود از سفر را مشخص کنید. فرض کنید که شما می خواهید برای بازدید از اقوام و گشت و گذار به کانادا سفر کنید، بنابراین باید به سراغ ویزای توریستی کانادا بروید. اگر بخواهید کانادا را برای تحصیل انتخاب کنید باید از ویزای تحصیلی کانادا استفاده کنید و اگر هدف شما کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور است باید بدانید که بهترین ویزا برای شما ویزای کار کانادا است.

اینطور که مشخص شده است هر کدام از ویزاهای کانادا دارای شرایط مخصوص به خود هستند. پس از مشخص شدن هدف سفر باید فرم درخواست ویزای کانادا را به طور دقیق و صحیح پر کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده در فرم اشتباه باشد احتمال اینکه در لیست سیاه قرار بگیرید بسیار زیاد است. سپس فرم مربوطه را ارسال کرده و منتظر جواب می مانید. جواب ایمیل شما تقریبا پس از ۱۰ روز کاری ارسال می‌شود، بنابراین باید یک برنامه ریزی صحیح در این مسیر داشته باشید. در صورت تایید فرم اولیه لیستی از وقت سفارت برای شما باز می شود که می توانید طبق زمان آزاد خود بهترین وقت سفارت را اعلام کنید. در نظر داشته باشید که تاریخ نهایی برای روز مصاحبه از سوی سفارت تعیین می شود.

مدارک لازم ویزای کانادا

از بخش های بسیار مهم در خصوص اخذ ویزای کانادا مربوط به مدارک است. در صورتی که پوشه مدارک شما ناقص باشد به درخواست شما ترتیب اثر داده نمی شود.

در نظر داشته باشید که مدارک عمومی برای اخذ انواع ویزای کانادا شامل موارد زیر است:

در ابتدا باید پاسپورتی با اعتبار ۳ ماهه ارائه دهید. پاسپورت شما باید دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید مهر و امضای مربوطه را دریافت کنید. شما نیاز به کپی از تمامی صفحات شناسنامه خواهید داشت. دو قطعه عکس با پس زمینه سفید و به صورت تمام رخ و طبیعی از دسته مدارک عمومی در خصوص اخذ ویزای کانادا محسوب می شود. در صورتی که بخواهید ویزای تحصیلی بگیرید باید در پرونده مدارک خود ریز نمرات را ارائه دهیم. افرادی که قصد اخذ ویزای کار و سرمایه دارند باید بدانند که پرینت گردش مالی این افراد از دسته موارد بسیار مهم محسوب می شود که باید ارائه داده شود.

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

وقت سفارت کانادا

تا به اینجای کار در خصوص گام های اولیه اخذ ویزای کانادا و همین طور مدارک مورد نیاز در این زمینه صحبت کردیم. در نظر داشته باشید که در نهایت باید به سراغ تعیین وقت سفارت رفته و برای روز مصاحبه حاضر باشید. در روز مصاحبه یک سری سوالات غیر تکراری از شما پرسیده می شود. موضوعی که باید مد نظر قرار دهید این است که گاه با وجود کامل بودن پرونده مدارک باز هم ویزای مربوطه اعطا نمی شود و تصمیم نهایی با مامور سفارت است. باید بدانید که اصل صداقت در روز مصاحبه بسیار مهم است و باید جواب های شما کوتاه و دقیق باشد. مجله گردشگری دور و نزدیک

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا