در حالی که شما قصد سفر به ایالات متحده آمریکا را دارید باید از مقدار بار مجاز در سفر به آمریکا آگاه باشید و چمدان خود را بر اساس این مقدار بار مجاز بچینید تا در فرودگاه آزرده خاطر نشوید و سفر خود را بدون دغدغه‌های این چنینی آغاز کرده و به پایان برسانید. در این مقاله به این مباحث خواهیم پرداخت. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

مقدار بار مجاز به چه معناست؟

مقدار بار مجاز در هر پرواز و برای هر شرکت هواپیمایی و ایرلاین متفاوت است و این مقدار بار مجاز به معنی مقدار باری است که شما می‌توانید در این پرواز به قسمت بارها تحویل دهید. مقدار باری را که شما می‌توانید با خود به داخل هواپیما ببرید از این مقدار بار مجاز جدا است. برای مثال در پروازهای بین المللی ترکیش ایرلاین شما می‌توانید یک ساک دستی که شامل وسایل مورد نیازتان مثل پاسپورت و مدارک شناسایی است، غذای کودک، مجله، رایانه دستی، عینک و عصا و بطری آب و عطر (در صورتی که از ۱۰۰ میلی لیتر بیشتر نباشد و درست بسته بندی شده باشد) را با خود به بالا و داخل هواپیما ببریید.

مقدار بارمجاز به چه معناست؟

علامت‌های روی بلیط ها که سیستم تعیین مقدار بار مجاز را نشان می‌دهند

وقتی که شما به صورت حضوری و یا آنلاین بلیط سفر به آمریکا را برای خود تهیه می‌کنید در قسمتی از بلیط، سیستمی را که ایرلاین انتخابی شما برای سنجش مقدار بار مجاز در سفر به آمریکا در نظر گرفته مشاهده می‌کنید. دو نوع سیستم سنجش برای میزان بار مجاز در هر ایرلاین وجود دارد یکی از آنها سیستم وزنی است که ایرلاین مربوطه برای هر مسافر یک عدد را اعلام می‌کند که مسافر می‌تواند در پرواز با خود به همراه داشته باشد. برای مثال اگر روی بلیط شما (۳۲k/kg) نوشته شده باشد به این معنی است که شما می‌توانید هر تعداد چمدان که لازم است (البته ابعاد این چمدان‌ها معمولاً نباید بیشتر ۱۵۰ سانتی متر باشند ولی باز هم به ایرلاین مربوطه بستگی دارد) را به وزن ۳۲ کیلوگرم به قسمت بار هواپیما تحویل دهید.

سیستم دومی که ایرلاین ها برای تعیین مقدار بار مجاز در هر سفر دارند سیستم بسته‌ای یا تعداد جا می‌باشد که در این سیستم روی بلیط شما تعداد چمدان با ابعاد استاندارد خودش را می‌نویسند برای مثال اگر روی بلیط شما نوشته شده باشد (۳N/P/PC) به این معناست که شما می تونید ۳ چمدان با ابعادی که اعلام شده به همراه داشته باشید.

مقدار بار مجاز در پرواز های خارجی

همان طور که گفتیم ایرلاین های مختلف این مقدار بار مجازی را که شما می‌توانید به همراه داشته باشید به شما اعلام می‌کنند. برای سفر به آمریکا مقدار مجاز بار همیشه ثابت نیست و با توجه به مبدأ شما و ایرلاینی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. البته همواره به یاد داشته باشید که شما می‌توانید مقدار بیشتری را برای سفر به آمریکا به همراه داشته باشید ولی باید هزینه این مقدار اضافه را در فرودگاه بپردازید. برخی از ایرلاین ها هستند که در بلیط خود میزان باری را که مسافر می‌تواند به همراه داشته باشد ۰ زده‌اند این کار به دلیل پایین‌تر آمدن هزینه بلیط است و شما باید هزینه تمام بار خود را بپردازید.

به طور کلی برای سفر به آمریکا و کانادا شما در پروازهای اکونومی سه بسته ۲۳ کیلوگرمی و در پروازهای بیزینس کلاس سه بسته ۳۲ کیلوگرمی می توانید همراه داشته باشید. در نهایت به یاد داشته باشید که قبل از سفر سایت ایرلاین مربوطه را چک کنید و از مسئول رزرو بلیط در رابطه با مقدار بار مجاز سؤال کنید تا به مشکل بر نخورید. مجله گردشگری دور و نزدیک

مقدار بار مجاز در پرواز های خارجی