کشور زیبای قطر

قطر کشوری بسیار زیبا و البته پرتردد در جنوب‌غربی آسیا می باشد. این کشور عربی دارای مقادیر زیادی ذخایر نفت و گاز در منطقه خاورمیانه است. بسیاری از مجلات برجسته دنیا نظیر فوربز  این کشور را نه تنها ثروتمندترین کشور آسیا بلکه جهان معرفی کرده اند. این کشور موففق شده است در سال ۲۰۲۰ میزبان جام جهانی شود و با توجه به همسایگی این کشور با ایران در این مقاله قصد داریم نحوه گرفتم ویزای قطر را برای شما عزیزان شرح دهیم.  شما در سایت ما می توانید بلیط هواپیما را ارزان خریداری نمایید.

دریافت ویزای قطر برای ایرانیان

براساس اعلام وزارت کشور قطر از این پس مسافرین ایرانی که به منظور سفر تجاری به کشور قطر وارد می شوند می توانند با پرداخت هزینه ی حدودا ۲۰۰ ریال قطر به مدت ۳۰ روز ویزا دریافت نمایند

لازم به ذکر است تا پیش از این برای دریافت ویزای قطر مسافر می بایستی توسط شرکت دعوت کننده ی قطری اسپانسر می شد و کلیه مدارک را توسط همان شرکت به وزارت داخلی ارائه می داد ولی با توجه به قانون جدید محدودیتهای فوق مرتفع گردیده و تجار و بارگانان ایرانی می توانند برای انجام امور تجاری خود به کشور قطر مسافرت نمایند.

نکته حائز اهمیت این است که دریافت این نوع از ویزا صرفا از طریق فرودگاه بین المللی حمد با کد یاتا (HIA) امکان پذیر است.

علاوه بر این کلیه مسافرینی که به صورت ترانزیت تا ۲۴ ساعت از طریق هواپیمایی قطر مسافرت می نمایند می توانند در صورت تایید افسر گذرنامه ویزای ترانزیت قطر را دریافت و وارد شهر بشوند، شرایط و قوانین این ویزا را می توانید از سایت و وزارت داخلی قطر مطالعه نمایید.

مدارک لازم برای ویزای قطر

  1. مسافر می بایست معادل مبلغ ۵۰۰۰ ریال قطر و یا کردیت کارت معتبر به همراه داشته باشد
  2. رزرو قطعی هتل
  3. دعوتنامه از یک شرکت معتبر قطری که در وزارت داخلی کشور قطر ثبت شده باشد.
  4. حداقل شش ماه اعتبار پاسپورت

بلیط هواپیما تهران مشهد

دریافت ویزای قطر برای ایرانیان

 

آدرس سفارت کشور قطر در ایران برای ویزای قطر

نشانی: تهران، بلوار آفریقا، خیابان گل‌آذین، پلاک ۴

تلفن: ۷- ۲۲۰۲۹۳۳۶ (۰۲۱)، ۲۲۰۲۹۳۳۷، ۲۲۰۵۸۴۵۳، ۲۲۰۵۱۲۵۵ و ۲۲۰۵۱۲۵۶

وب‌سایت: tehran@mofa.gov.qa

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ بعدازظهر (مجله گردشگری دور و نزدیک)