ویلمستاد کوراسائو رنگارنگ

کاوش در شهرهای جدید همیشه لذت‌بخش بوده است، اما وقتی این مقصدها مانند جعبه مداد رنگی و آب‌نبات راه راه هستند، لذت‌بخش‌تر خواهد بود. کشورهای سراسر جهان، از شیلی گرفته تا آفریقای جنوبی تا مستعمرات چشم‌نواز ترینیداد کوبا، بستر شهرهایی هستند که برای سرگرمی‌هایشان و یا رگه‌های هنر در سطح شهر، یک عشق فرهنگی به رنگ و یا برای مقاصد سینمایی رنگارنگ شده‌اند.

انتخاب لیستی کوتاه از میان این همه شهر رنگانگ بسیار کار سخت و دشواری است اما ما این کار را کرده‌ایم. در ادامه لیستی از زیباترین شهر‌های رنگارنگ جهان را مطالعه خواهید کرد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

در بخش اول با برخی از رنگین‌ترین شهر های جهان آشنا شدیم در این بخش شما را به چند شهر فوق‌العاده زیبای دیگر از جهان می‌بریم.

ترینیداد، کوبا

ترینیداد کوبا رنگارنگ

ترینیداد در استان مرکزی کوبا سانتی اسپریتوس قرار گرفته است. ساختمان‌های شهر ترینیداد در قرن ۱۶ محیط زیست طبیعی را انعکاس می‌دادند که رنگ سبز نیشکر، آبی اقیانوس، و زرد طلایی آفتاب است. گاهی حتی همه‌ی این رنگ‌ها در یک ساختمان جمع می‌شوند. این سایت میراث جهانی یونسکو با پولی که عمدتا از تجارت برده‌ها بود ساخته شده است و یک فرهنگ آفریقایی-کوبایی بوجود آورده است که در خیابان‌های رنگارنگ آن نمود پیدا می‌کند. بخش‌های قابل توجه این شهر کلیسای قدیمی سانفرانسیسکو، کاخ برونت و کاخ کانترورو هستند. زیباترین شهرهای آمریکا

 

بلاط، استانبول، ترکیه

بلاط استانبول ترکیه رنگارنگ

بلاط  ناحیه یهودی‌نشین استانبول از دوره بیزانس  لحاف چهل تکه‌ای است از ساختمان‌های قرمز، آبی، و سبز رنگ، که بالای یکدیگر قرار گرفته‌اند. در طول زمان، این محله به مقصد گردشگران طراحی شهری برای شرکت در دوسالانه طراحی استانبول تبدیل شده است. هر انسانی مشتاق خواهد بود که  در خیابان‌های مارپیچ با ساختمان‌هایی با رنگ‌های درخشان و دسته‌ای از بوتیک‌ها، کافه‌ها و گالری‌ها پیاده‌روی کند. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

پلورینیو، سالوادور، برزیل

پلورینیو سالوادور برزیل رنگارنگ

محله‌ی پلورینیو سالوادور نام خود را از کلمه پرتغالی به معنای تحقیر و تنبیه گرفته است و اولین بازار برده فروشان در قاره بوده است.زمانی که برده داری در سال ۱۸۳۵ ممنوع شد، شهر شروع به فرو ریختن کرد. اما در ۱۹۸۵، پلورینیو به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو شناخته شد، و محله روند کند بازسازی را آغاز کرد. امروز فرهنگ پلورینیو همانند ظاهر آن بسیار پر جنب و جوش است، و گردشگران از برزیل ودوردست‌های جهان در این شهر تاریخی برای غذا، خوشگذرانی و موزه آفریقایی-برزیلی گرد هم می‌آیند.