ما ایرانیان همیشه در مورد شهر های مهم آمریکا مثل لس آنجلس، شیکاگو و … صحبت می کنیم اما شهرهایی مثل شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا هستند که از نظر گردشگری با این شهر ها برابری می کنند. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

مشخصات کلی شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا

شهر سن خوزه یکی از مراکز اقتصادی و فرهنگی مهم ایالت کاستاریکا است. طبق آخرین سرشماری که تقریباً ۳ سال پیش انجام شد جمعیت این شهر یک میلیون نفر اعلام شده بود. شهروندان و ساکنین شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا​ از مهاجرین اسپانیایی می باشند که البته قبل از آن ها گروهی از آمریکا نیز به این شهر مهاجرت کرده بودند.

شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا دارای مناطق دیدنی و مراکز تفریحی بسیاری است که این شهر را یک شهر مهم ساخته است. بلیط تهران استانبول

مشخصات کلی شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا

شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا دارای آب و هوایی استوایی است و کمی هم آب و هوای آن متمایل به آب و هوای مدیترانه ای می باشد. در این شهر می توانید همه نوع مردمی با نژاد ها و رنگ پوست های مختلف پیدا کنید و این در حالی است که در ابتدای مهاجرت اسپانیایی ها و آمریکایی ها تقریباً ۹۵ درصد مردم این شهر را سفیدپوست ها تشکیل می دادند.

با همه این‌ ها شهر سن خوزه در تعداد شرکت‌های با تکنولوژی، رتبه اول را در آمریکا به خود اختصاص داده است. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

شهر سن خوزه هم از دیگر مناطق جهان استثناء نیست و در ورزش سررشته ‌هایی دارد که حاصل آن یک تیم فوتبال به نام سن خوزه شارکس و یک تیم بیسبال به نام سن‌خوزه جاینتس می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا

جاذبه های گردشگری شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا

۱. عمارت وینچستر سن خوزه

این عمارت در شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا واقع شده است و این ساختمان دارای طرح های جالب و عجیبی است. این عمارت از سال ۱۸۸۴ تا سال ۱۹۲۲ توسط فردی به نام جوزف وینچستر رایفل در شهر سن خوزه ساخته شد.بلیط هواپیما تهران مشهد

۲. جنگل بارانی سن خوزه

این جنگل یکی از زیباترین جنگل های شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا است که این فرصت را به مسافران و گردشگران عزیز می‌دهد که بتوانند عکس های زیبایی از خود بگیرند و از این جنگل لذت ببرند.

۳. آبشار لاپاز سن خوزه

در شهر سن خوزه دیدن آبشار لاپاز از جاذبه های گردشگری معروف این شهر بی نظیر است و همچنین این آبشار آشیانه ای برای پرندگان و پروانه های زیادی می باشد. قابل ذکر است که این آبشار در سالیان پیش توسط زلزله تخریب شده و اکنون در حال مرمت آن می باشند.

آبشار لاپاز سن خوزه

۴. پاساژ مال سان پِدرو

این پاساژ یکی از بزرگ ترین پاساژ های شهر سن خوزه است و شما با مراجعه به این پاساژ می توانید اکثر نیاز های خرید خود را رفع کنید. خرید بلیط هواپیما

۵. بازار فِریا وِردا

این بازار یکی از بازارهایی است که صنایع دستی در آن به فروش می رسد و شما می توانید از این بازار محلی سوغاتی های مورد نظر خودتان را تهیه نمایید.

۶. مرکز خرید سِنترال مارکت

این فروشگاه مکانی است که شما می توانید مواد غذایی مورد نیاز خود را به صورت تازه بخرید. این مرکز خرید هر روز از ساعت ۶ شروع به کار می کند و شما می توانید در این مرکز خرید انواع سبزیجات و ماهی های تازه و با کیفیت را تهیه نمایید.

۷. بازار مرکزی مرکادو

این بازار در کوچه و در یک ساختمان زرد رنگ قرار دارد شما با مراجعه به این بازار می‌توانید برای خود سوغاتی و اجناس دیگری که نیاز دارید را تهیه کنید، اما اگر که از اجناس این بازار راضی نبودید باز هم به این بازار سر بزنید، چرا که در این بازار مغازه هایی است که غذاهای خوشمزه ای دارد که باید برای یک بار هم که شده آن ها را امتحان کنید.

۸. پارک ملی چیریپر

این پارک برای افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند مناسب است زیرا این پارک در میانه ی کوه های تالامانکا قرار گرفته و منظره ای از یک جنگل بارانی زیبا را در اختیار شما قرار می دهد.

هر کسی که قصد دارد این پارک را از نزدیک ببیند باید وسیله های مورد نیاز کوهنوردی را داشته باشد و خود را برای هر شرایطی آماده نماید.

۹. رودخانه ارسی

این رودخانه در خارج از شهر قرار دارد و زمانی که شما دیگر از شهر خسته شده اید و دلتان می خواهد وقت خود را در خارج از شهر سپری کنید می‌توانید به محل این رودخانه بروید و از آن لذت ببرید.

منظره این رودخانه بسیار زیبا است و شما با قدم زدن در کنار این رودخانه می توانید آرامش خود را به دست آورید.

شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا​

شهر سن خوزه ایالت کاستاریکا​ چگونه شهری است؟

شهر سن خوزه یکی از شهرهای کمتر شناخته شده است و این شهر پایتخت ایالت کاستاریکا می باشد.

این شهر با وجود اینکه پایتخت کاستاریکا است از زیبایی چندانی برخوردار نیست، اما با این حال مکان های تفریحی دیدنی و گردشگری زیادی دارد که در صورت سفر به این شهر پشیمان نخواهید شد.

اگر شما قصد سفر به شهر سن خوزه را دارید سعی کنید مدت زمان سفرتان حداکثر ۲ یا ۳ روز باشد چرا که این شهر خاکی بوده و آب و هوای آن زیاد مناسب نیست و همیشه دارای گرد و غبار می باشد.

شهر سن خوزه از آن شهرهایی است که فرهنگ و هنر عمیقی را در خود جای داده است و همچنین این شهر دارای قدمت زیادی است که وجود موزه هایش، گواهی بر آن است.

این شهر  دارای دانشگاه ها و مراکز تحصیلی زیادی می باشد که این امر باعث شده افراد زیادی از سراسر جهان به این شهر برای تحصیل سفر کنند. مجله گردشگری دور و نزدیک