با مکان های دیدنی لار آشنا شوبد

مکان های دیدنی لار در بین مکان‌ های بسیار دیدنی کشور عزیزمان قرار دارند. لار یکی از شهرهای توریستی ایران است که در استان فارس قرار دارد. آب و هوای این شهر گرم و خشک است ،قرار گرفتن ترکیب نخلستان‌ ها و آب انبارها در این شهر جلوهٔ زیبایی به آن داده است. در ادامهٔ این مقاله به معرفی برخی از مکان‌های دیدنی لار می‌ پردازیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

برخی جاذبه‌های لارستان به شرح زیر هستند.

بازار قیصریه لار

این بازار یکی از زیباترین مکان های دیدنی لار است. موقعیت خاص سیاسی و جغرافیایی این شهر باعث شده که مبادلات تجاری، سیاسی و اقتصادی در این شهر با کشورهای دیگر گسترش یابد. هسته اولیه و اصلی فعالیت‌ های اقتصادی شهر لار همین بازار لار است. این بازار به شکل صلیب ساخته شده است. سابقه تاریخی این بازار به صدر اسلام باز می‌ گردد. بلیط تهران استانبول

مهمترین مواردی که در این بازار جالب توجه هستند، جهت محورها می باشند که می‌ توانند متأثر از گرمی هوای لارستان، جهت باد و یا جهت‌ های مقدس مذهبی باشند. این بازار یکی از مکان های دیدنی لار است که دیدن آن خالی از لطف نیست بلیط هواپیما تهران آنتالیا.

بازار قیصریه از مکان های دیدنی لار

بقعه پیر سرخ لار

بقعه پیر سرخ لار در جنوب غربی شهر قدیمی لار قرار دارد. این بنا متعلق به دوره صفویه است. این بقعه که بخش‌ هایی از آن هم تخریب شده است هنوز یکی از اماکن مقدس شهر لار به حساب می آید. روی برخی از دیوارهای این بقعه نقاشی‌ هایی دیده می‌ شود. در این بقعه سنگ کاری‌ های قدیمی زیادی به چشم می‌ خورد بلیط هواپیما تهران مشهد.

در دو سمت درب ورودی دو ستون مشاهده می‌ شود. طبق عقیده‌ ای که اهالی این منطقه دارند این بنا برای برادر شاهچراغ ساخته شده بود. این بقعه برای اهالی این منطقه بسیار مقدس است. برخی بر این باورند که در حفره های مربوط به هفتاد سال پیش در داخل بنا یک پنجه طلایی بوجود آمد که در سال ۱۳۶۹ خورشیدی دیگر اثری از آن دیده نشد. هرچند این بقعه در فهرست آثار ملی ثبت شده است اما به طور شایسته‌ ای از آن نگهداری و مراقبت نمی‌ شود خرید بلیط هواپیما.

پل شاه عباسی

پل شاه عباسی که یکی از مکان های دیدنی لار است مربوط به دوره شاه عباس اول است. پل شاه عباسی نزدیک به ۲۰ متر طول و ۵ متر ارتفاع دارد. این پل بر روی رودخانه شور قرار دارد. بقایای این پل در جریان احداث پل بتونی جدید تقریباً به طور کامل از بین رفته است. این پل تقریباً هفت ستون داشت که بیشتر آن هنوز هم باقی مانده است. ستون‌ های این پل به طور کامل قابل رؤیت نیستند و فقط ستون‌ های باقی مانده از دوره صفوی دیده می‌ شوند. البته این ستون‌ ها چند بار به طور اساسی تعمیر شدند.

اینها فقط تعدادی از مکان های دیدنی لار هستند. اگر قصد دارید به لار سفر کنید حتماً از این مکان‌ ها و سایر جاذبه های دیدنی لار دیدن کنید. مجله گردشگری دور و نزدیک