ساکسایوامان | فرازمینی ها

ممکن است این اماکن توسط فرازمینی‌ ها ساخته‌شده باشند ولی این بدان معنی نیست که آن‌ها به‌کلی ماورای طبیعی هستند و هیچ تعلقی به زمین ندارند. سیاره زمین یادگاری از گذشته‌های دور، آثار دیدنی به‌جامانده از دوران قدیم و بناهایی که به نظر فراتر از محدودیت‌های تکنولوژیکی عصر خود هستند، است. چون این آثار هم بزرگ هستند هم سنگین و هم پیچیده. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره ماهیت اهرام مصر یا خطوط نازکا یا خیلی از بناهای عجیب که توسط انسان‌ها ساخته‌شده‌اند، زده می‌شود. شاید، واقعاً دست‌هایی که این سازه‌ها را خلق کرده‌اند از دنیای غیرزمینی باشند. برای مطمئن شدن از اصل داستان، بیایید اندکی درباره این موضوع که آیا واقعاً فرازمینی‌ ها به زمین سفرکرده‌اند، فکر کنیم. اول هر چیز، باید به این نکته اشاره‌کنم که ما در عصری به سر می‌بریم که در آستانه تسلط به فضا است و سیاره‌ای مانند مریخ که روزگاری قدم گذاشتن در آن دور از تصور بود دیگر تبدیل به واقعیتی قابل‌دسترس شده است.

اما اگر واقع‌گرا باشیم، باید به این موضوع توجه داشته باشیم، ما هیچ سندی درباره سفر فرازمینی‌ ها به سیاره زمین نداریم. علت نسبت دادن صفت‌هایی نظیر مافوق طبیعی یا عجیب بودن به این بناها، به این معنی است که هنوز ما در کنکاشت شیوه ساخت‌وساز این بناها، آن‌هم توسط تمدن‌های ماقبل تاریخ هستیم. بناهایی بسیار بزرگ و درعین‌حال مرموز که توسط بشر خلق ساخته‌شده‌اند.

ساکسایوامان

فرازمینی‌

 

دورتر از پایتخت باستانی سرخپوست‌های اینکا یعنی در شهر کوسکو، دژ ساکسایوامان در کنار کوه‌های آند قد علم کرده است. این دژ از سنگ‌های بزرگی ساخته‌شده که مانند پازل در کنار همدیگر چفت شده‌اند. اما عده‌ای می‌گویند این دژ توسط تمدن باستان و تحت نظر فرازمینی‌ها ساخته‌شده است.

قریب به هزار سال است که این سنگ‌ها در کنار هم دیوارهای دژ را مستحکم نگه‌داشته‌اند، سنگ‌هایی که وزن هرکدام به 360 تن می‌رسد، گفته می‌شود این سنگ‌ها از محلی که 20 مایل با دژ فاصله دارد به آنجا کشیده شده‌اند و قبل از چیده شدن با دقت مثال‌زدنی مثل لیزر برش داده‌شده‌اند.

اما یک مشکل ریز وجود دارد چگونه انسان‌های دوران باستان توانسته‌اند از پس این دست مسائل  پیچیده مهندسی برآیند. اگرچه مردم اینکا در ساخت خانه‌ها مستحکم تبحر داشتند اما چگونه بر اسرار آسمان پی برده و از روی آن تقویم نوشته‌اند. در حقیقت، ساکسایوامان تنها یک مورد از بناهای رمزآلود این‌چنینی نیست: مشابه سنگ‌هایی که در ساخت دیوارهای دژ بکار رفته‌اند در سرتاسر امپراتوری اینکا به چشم می‌خورد، یکی از آن‌ها درست در کوسکو قرار دارد، سنگی که به‌دقت در 12 درجه تراشیده شده است و چنان هنرمندانه در جای خود نشسته است که گویی دستی به‌غیراز دست انسان به آن صیقل داده است.

اخیراً، باستان شناسان سیستمی از طناب و اهرم کشف نموده‌اند که مردم اینکا از آن برای حمل‌ونقل سنگ‌ها از معادن به شهرهایشان استفاده می‌نمودند، سیستمی که کاملاً زاده قدرت و نوآوری ذهن بشر است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را به فرازمینی‌ها ربط داد.

برای خرید بلیط پرواز خارجی  به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.