یکی از دیدنی های ترکیه که مورد استقبال گردشگران سراسر جهان واقع شده است، سواحل آنتالیا می باشند. سواحل زیبای آنتالیا با طبیعتی چشمگیر، به خوبی سازماندهی شده اند و همه نوع امکانات رفاهی و تفریحی در این سواحل برای بازدیدکنندگان مهیا شده است. در این مقاله می کوشیم تا شما را با جذاب ترین جاذبه های گردشگری این شهر یعنی سواحل آنتالیا آشنا کنیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

معرفی سواحل آنتالیا

در زمان تفریح در سواحل آنتالیا مهم نیست که چقدر توان مالی داشته باشید، همیشه می توانید یک سرگرمی برای خود پیدا کنید. شهر آنتالیا حدود چهارصد ساحل مختلف دارد که می توانید از گشت و گذار در آنها لذت ببرید.

قسمت مرکزی شهر آنتالیا از نظر ساختار شباهت هایی به شهر استانبول دارد به استثنای اینکه این شهر مدرن تر از استانبول است و به اندازه استانبول بنای تاریخی ندارد. با این وجود امتیاز شهر آنتالیا در مراکز خرید و سواحل آن است. در حقیقت چیزی که برای گردشگران این شهر جذاب است لذت و آرامش سواحل آنتالیا و گذراندن وقت در کنار دریا است. خرید ارزان بلیط تهران آنتالیا | بلیط آنتالیا تهران

ساحل کنیالتی

یکی از سواحل آنتالیا در مجاورت دریای مدیترانه ساحل زیبای کنیالتی است. ساحل کنیالتی مهم ترین ساحل آنتالیا است. شهرت این ساحل در میان سواحل زیبای آنتالیا به این دلیل است که شما می توانید از هر نقطه شهر آنتالیا که بخواهید به سادگی به این ساحل دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید با وسایل نقلیه شهر آنتالیا مانند تراموا، اتوبوس و تاکسی به این ساحل بروید یا اینکه موتور اجاره کنید. رسیدن به ساحل کنیالتی از هر نقطه آنتالیا به سادگی امکان پذیر است.

خوب است بدانید که ساحل کنیالتی تقریباً سه کیلومتر طول دارد و در بین اهالی محلی به عنوان پلاژ کنیالتی شهرت دارد و فاصله آن با مرکز شهر چندان زیاد نیست. اهالی آنتالیا معمولاً آخر هفته ها برای گذراندن اوقات خود و تفریح و استراحت  به این منطقه مراجعه می کنند.

از دیگر امکانات ساحل کنیالتی مراکز تفریحی و رستوران های آن است. همچنین در این منطقه طبیعت و درختان زیبایی نیز وجود دارد. می توانید از فضای رمانتیک آن لذت ببرید و در ساحل و روی صخره ها قدم بزنید یا آفتاب بگیرید. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

ساحل کنیالتی

ساحل کمر

یکی از محبوب ترین سواحل آنتالیا ساحل کمر است. شهر کمر حدود چهل کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد. آب دریا در این منطقه شوری کمتری دارد. در اطراف روستاهای این منطقه دیوار بلندی کشیده شده که از روستا در برابر سیل و طغیان دریا محافظت می کند. ویژگی سواحل کمر این است که این منطقه به عنوان یک مکان توریستی ساخته شده و بنابراین در آن انواع هتل ها و رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید را در کنار مکان های تاریخی می توانید مشاهده کنید.

سواحل کمر جزء پر طرفدارترین سواحل این شهر است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. در ساحل کمر شما طبیعت زیبا و تاریخ را در کنار هم خواهید داشت. می توانید در ساحل این منطقه به شنا و غواصی بپردازید یا اسکی روی آب و سایر ورزش های آبی را تجربه کنید. قایقرانی و ماهیگیری در سواحل این منطقه نیز لذت بخش خواهد بود. ساحل کمر یکی از سواحل آنتالیا است که پرچم آبی اتحادیه اروپا را دارد. این به این معناست که آب این منطقه تمیز است. بلیط هواپیما تهران مشهد

ساحل کمر

ساحل بلک

یکی از مجلل ترین سواحل آنتالیا ساحل بلک است. اگر اهل بازی گلف هستید به این منطقه سری بزنید. مساحت این منطقه تا کوه های تاروس ادامه دارد و مجموعاً ۳۶ کیلومتر مربع است؛ و در غرب آنتالیا قرار دارد. از دیگر جاذبه های این منطقه وجود سواحل ماسه ای و جنگل های کاج است. در این منطقه ۵۷۴ نوع گیاه وجود دارد که برخی از آن ها فقط در کشور ترکیه یافت می شوند و یکی دو گونه نیز خاص منطقه بلک هستند.

در مجاورت این منطقه نیز مکان های تاریخی مشهوری مانند پرگه و اسپندوس وجود دارند. این منطقه بیشتر مورد توجه افراد ثروتمند است و بیشتر هتل های اطراف آن چهار یا پنج ستاره می باشند.

شما می توانید در مدرسه بین المللی تنیس آموزش ببینید. در طبیعت این منطقه بیشتر از ۱۰۰ نوع از انواع پرندگان وجود دارد. علاوه بر موارد آبشاری زیبا به نام کورسوناف نیز در حاشیه این منطقه وجود دارد که می توانید با کرایه کردن یک اتومبیل برای تفریح به آن سر بزنید. رشد این منطقه از سال ۱۹۹۰ شدت بیشتری گرفته است. وجود پارک ملی کورشونلو در فاصله اندکی از ساحل بلک، این منطقه را نزد طبیعت دوستان جذاب تر نیز کرده است. بیشتر از ده زمین گلف، ۵۰ زمین فوتبال و دویست زمین تنیس از امکانات ورزشی منطقه بلک می باشند. همچنین در این منطقه ساحلی امکانات جانبی کاری مانند سالن های کنفرانس و گردهم آیی و مکان های مناسبی برای جشن و عروسی نیز تدارک دیده شده است. خرید بلیط هواپیما

ساحل بلک از سواحل آنتالیا

ساحل لارا

ساحل لارا یکی از جذاب ترین سواحل آنتالیا است که در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد. آب های این منطقه زلال و شفاف هستند. صنعت گردشگری در منطقه لارا با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است و در حال حاضر به یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران در ترکیه تبدیل شده است. فاصله ساحل لارا تا آنتالیا کمتر از شش کیلومتر است و ساحل آن با مخلوطی از شن و سنگ ریزه پوشانده شده است. ساحل این منطقه مملو از مکان های تفریحی و استراحتگاه های مجهز و زیباست و امکانات بسیاری در پلاژهای آن تدارک دیده شده است. همچنین آبشار دودن نیز در قسمت پایین آن وجود دارد.

امیدواریم که این مقاله به شما در آشنایی بیشتر با سواحل و دیدنی های آنتالیا  کمک کرده باشد. مجله گردشگری دور و نزدیک